Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után varratszedés +...

Szülés után varratszedés + kontroll vs. Vér?

Figyelt kérdés
Szülés után erős vérzés van ugye, betét meg minden... Mikor megy az ember varratszedesre meg 6 hetes kontrollra és még mindig vérzik, hogy oldható ez meg tiszta kulturált módon? Ugy értem elég gusztustalan lehet az orvos elott lehúzni a véres betétes bugyit, vérző hüvellyel felülni a székre, közben csöpög a vér stb. olyan kellemetlen lehet. Hogy szokás ez? Még nem szültem soha, most fogok de már előre szégyellem magam hogy ilyen állapotban vizsgálnak ott, mintha menstruálnék épp. Hogy kell ezt elképzelni a valóságban?
2016. ápr. 18. 21:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nincs benne semmi ciki, az orvost nem hatja meg. Én simán a vizsgálóágynál vettem le a bugyit. Sajnos azóta többször volt extrém hosszú menstruációm, vizsgált többször is az orvos véresen, sőt műtétem is volt. Akkor tényleg nagyon kellemetlenül éreztem magam, mert véreztem, és úgy kellett felfeküdni a műtőasztalra, lábak kengyelbe, beleszíjazták, és így kellett várni az aneszteziológus érkezését. Szerencsémre volt annyi tapintat bennük, hogy a lábam közét letakarták, miután elhelyezkedtem, nah de addig is kellemetlen volt a szituáció, ahogy látta a műtősfiű, a műtősnő stb, habár tudom, hogy őket sem érdekli, napi kb 5 ilyen műtétjük van. És egy vicces történetem, ami az egyik hosszú menstruációm alatt történt vizsgálatnál esett meg velem:

Erősebben véreztem, és ahogy felálltam, összevéreztem a padlót, utána észrevettem, hogy a vizsgálóágyat is sikerült, így arról levettem a papírt, de alatta is olyan volt. Közben a doki pakolt, mondta, hogy hagyjam, majd letakarítja, öltözzek fel nyugodtan, de én eddigre már annyira zavarban voltam és kapkodtam, hogy elestem a vizsgálóágyhoz tett kis lépcsőben, és ahogy estem el, leszabtam az egyik függönyt, amivel eltakarják a vizsgálóágyat. Alig bírtam elnézést kérni, először nagyon kínosan éreztem magam. Olyan volt mint egy rossz vígjáték, de a végén már csak röhögtünk rajta.

Hidd el, hogy ez csak nekünk kínos, kellemetlen, az orvosnak ez semmiség. Nem kell szégyellned, ha zavarná, akkor nem ment volna el orvosnak, főleg nem szülész-nőgyógyásznak, tudják, hogy ez ezzel jár.

2016. ápr. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%

Szülés utàn 6 hét alatt megszűnik a vérzés. Ha meg pont akkor jön meg,el kell napolni a vizsgàlatot.


Amúgy nem is értem a kérdésedet. Hiszen az orvos kb naponta talàlkozik ilyennel. Mi lenne rajta a ciki? De ha màr ezt nézzük az sokkal cikibb,hogy odasz@rsz a szülőàgyra...( ami szintén nem ciki,hanem egy természetes folyamat.)

2016. ápr. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

...szulés után 6 héttel már nem lesz vérzés.


viszont!!! szulés után pár orával már megnéz az orvos..nálunk a szulészno is. és onnantol kezdve naponta egyszer tuti megnézik, hogy minden rendben van e.

nálunk még a védono is megnéz, mikor már otthon van az ember.

más téma, de pl. mikor gyogyszeres abortusza van az embernek, na akkor is megnéznek, kb. oránként.

egy tálat tesz oda az orvos, hogy abba csurogjon a vér..ad egyébként torlokendot is.

2016. ápr. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

még annyit, hogy a spirált is a mensturácio 2. napja korul teszik fel..


lesz még ennél cifrább is, ne aggodj ezen, természetes dolog.

2016. ápr. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
1,5 het utan mar nem vereztem csaszar utan. A korhazban nem nezte senki a verzesem, viziten kerdeztek, csokkenoben van-e. Amugy sem ciki, de nem is lesz gond. (Az orvosom latott a csaszaron, sok meglepi nem erheti:D)
2016. ápr. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

én a 6 hetes kontrollon még véreztem. dokim a betétemet is megnézte, hogy milyen a vér, azt mondta "nagyon szép!"hogy miket nem tudnak szépnek látni... adott egy pár papírkéztörlőt, azt szorítottam a lábam közé mielőtt és miután megvizsgált, én nem éreztem cikinek... ez van :) direkt felhívtam, hogy így is menjek-e, azt mondta igen.

amúgy szülés után leadsz a mi ciki mi nem dolgokból :D

2016. ápr. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Varratszedés nekem egyszer sem volt, kórházban senki nem kukucskált be szülés után, csak érdeklődtek hogy vagyok. 6 hetes kontrollra meg valószínűleg elmúlik, de ha nem az se ciki! Én mikor vetélésem volt vérezve mentem a dokihoz, minden tiszta olyan lett, vizsgálat után behívta az asszisztenst és feltakarította, ez ilyen, senki nem akad fenn rajta.
2016. ápr. 19. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A szüléskor átéltek után, hacsak nem altatásban végzett programcsászárod lesz, már nem fog érdekelni, hogy egy kis vért láthat az prvosod (aki teszi ezt nap mint nap). De a 6 hetes kontrollon ritka a vérzés, akkor is max kevés. És szülés utáni napokban jönnek csekkolni, meg kell nézniük, hogy minden rendben-e.


Én a szülésem után úgy voltam, hogy ezek után nem nagyon van mit szégyellnem mások előtt.

2016. ápr. 19. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nekem ez ugyanigy "gondot jelentett"en ugy oldottam meg,hogy mikor beertem a korhazba eloszor mosdoba mentem,betetet csereltem es nedves wc papirral(dm es olyan mint a popsitorlo csak wcn lehuzhato) rendbe szedtem magam...a kov. Ajtó pedig mar a vizsgalo volt..csaszar utan meg ugye ez nem tema,mert a hasadban a varrat.

Tisztaban vagyok vele,hogy a doki latott mar cifrabban is,de ez nekem kellett,szoval en megertelek.

2016. ápr. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
6 hetes kontrollra már nem vérzel, ha meg pont megjön, el lehet napolni. Nekem a gátmetszés varratot szedték ki mindkét szülésemnél a 3ik napon, akkor még erős a vérzés. A másodiknál tusolni se volt időm, mert jőtt a doki, hogy akkor most menjek. Nem ciki. Végülis ő tette bele is.
2016. ápr. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!