Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kedves Anyukák, ki milyen...

Kedves Anyukák, ki milyen fizikai változásokat tapasztalt magán szülés után?

Figyelt kérdés

Nálam a következők álltak be:

- sokkal ritkábban fáj a fejem

- nem bírom a meleget

- megállás nélkül fogyok, már 4 kg-al kevesebb vagyok, mint terhesség előtt, pedig +18kg-t híztam, nem tornáztam, és már direkt zabálom a sütiket, mert csak a régi ruháimba szerettem volna visszafogyni.

- Sokkal több lett az alvásigényem (bár lehet, hogy ez csak a fáradtság miatt)

- Meg sem érzem, ha megjön :-)

Érdekelne, hogy mások mit tapasztaltak? Egyébként 9 hónapja szültem.



2016. máj. 7. 07:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nálam semmi. Ugyanúgy fáj a fejem, ugyanúgy fázós vagyok, ugyanúgy rossz az emésztésem, ugyanannyi a súlyom (igazából terhesen 7 kilót híztam ez lement de több nem, 168 centihez vagyok 65 kg), PMS hasonló bár szülés óta kicsit feszül a mellem mielőtt megjön. Aludni azt én is bírnék többet is, csak ugye míg dolgoztam volt hétvége is amikor tovább aludtam, így most nincs. :)

7 hónapja szültem.

2016. máj. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Juniusban lesz egy eve hogy szultem a babamat sajnos csak 3 honapig tudttam szoptatni, de a mellem nem lett kisebb es ez kicsit zavar mert neha fajdogal a hatam a plusz suly miatt.

a terhesseg alatt cukris lettem amire meg most is vigyazznom kell.

mivel csak 11kg hiztam ez a szules utani honapban mar elis tunt.

2016. máj. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Kényelmetlenek a cipőim, mintha nőtt volna a lábam.

Sokszor fáj estére a derekam.

Én sem érzem ha megjött.

Értekelem a csendet. Előtte inkabb zavart.

Önzetlenebb lettem (utolsó falatot odaadom, éjszakázom, lemondok dolgokról stb.)

Jobban félek a haláltól.

2016. máj. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Jah bocsi elfelejtettem hogy fizikai változást kérdeztél.
2016. máj. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A PMS nálam is megszűnt.

A vérzés mennyisége még kevesebb (bár nem biztos hogy ez jó, lehet anovulációs ciklus jele is a semmi görcs és szinte nulla vérzés).

A hasam szétnyílt és nem fogyok, pedig korábban semmi ilyen gondom nem volt (egészséges étkezés mellett). - nem ártana egy vérkép

A lábam nekem is nőtt. Rém kellemetlen hogy dobhatom ki a drága cipőimet.

2016. máj. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

-Ugyan olyan migrénes vagyok mint terhesség előtt :(

(bár terhesség alatt ha 2x fájt a fejem)

-A meleget valahogy én sem bírom, pedig előtte nagyon fázós voltam.

-Én is már 1 kg mínuszban vagyok terhesség előtthöz képest:(

(nem örülök neki mert csak 42 voltam mikor terhes lettem :()

- Nem tudok elaludni ha lefekszem még egy órát minimum forgolódok

- Minden kis neszre felébredek (régen robbantani lehetett mellettem és ha letettem a seggem a fejem már aludt)

Összegezve én nem jól jöttem ki a dologból ilyen szempontok alapján :(

2016. máj. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Jah szintén 9 hónapos a lányom :)
2016. máj. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekem 3.5 éves az első, most fog születni a kicsi.

Amit tapasztaltam változásokat:

Sokkal tovább bírom pisilés nélkül (régen annyit jártam, mint egy terhes)

A mensiket meg se érzem

Jobban megbírkozom a fáradtsággal, szívósabb, terhelhetőbb lettem (majdnem 3 évet éjszakáztam a naggyal)

Karikássabb lett a szemem alatt és nem vagyok már olyan feszes mint régen viszont leadtam az elsővel felszedett kilókat!(60-ról 82lettem)

A többi inkább lelki, amiben sokat fejlődtem, változtam:-)

2016. máj. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
6 hónapja szültem. A terhességem és a szülésem is nagyon könnyű volt, azóta borult minden... Állandóan melegem van, extra izzadós lettem. A derekam kb szünet nélkül fáj, sokszor úgy érzem, mindjárt ketté törik. Rendszertelen a mensim, elöntős, görcsölős. A hajam undorító lett. Híztam, sokat... :( Doki szerint mindez normális, a vérképem tökéletes, pajzsmirigyem rendben van, majd kialakul a többi. :/
2016. máj. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Semmi fizikai változás nincs. Talán annyi, hogy nekem zéró menstruációs tünetem volt szülés előtt (fogalmam sem volt, hogy mi az a menstruációs görcs, ha nem vérzek, észre se vettem volna), azóta viszont néha elfordul enyhe diszkomfortérzet a méhemben menstruáció alatt. Fájdalomtól ez is messze van, de a nullához képest változott.
2016. máj. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!