Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Egészen pontosan milyen...

Egészen pontosan milyen fizikai változásokat eredményezhet a hüvelyben és körülötte a vákumos szülés a gátmetszés vágásán kívűl?

Figyelt kérdés
2011. aug. 24. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

szia

én 2010 ben szültem sajnos vákummal :(

volt gátmetszés is de se ebből, se abból nem éreztem semmit akkor.

majd utána.. másfél éves a lányom már

de a gátmetszés helyén a bőr baromi vékony lett, és amikor szex van akkor majd megőrülök úgy éget az sosem lesz a régi, de a vákuum miatt nem tapasztaltam változást odalent

legfeljebb azt hogy sokkal tágabb lett a hüvelyem vagy az izomzat, azt nem tudom köze lehet e a vákuumnak..

2011. aug. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16 hónapos a fiam, vákuummal született.Repedtem mindenhol, méhszáj, hüvelyfal, gát(metszés is volt, de továb repedt) ez mind mind a vákumtól. Kb 2 hónapig fájt minden ott lent, az első napokban majd meghaltam, de utána egyre jobb lett. Kb 6-7 hónapos volt a fiam, amikor már csak néha éreztem. Most már csak a nagyobb frontoknál érzem, h nem a régi. De ezt is csak akkor, ha mondjuk nagy dolgom van akkor(gát) v ha együtt vagyunk párommal egy pont fáj a hüvelyfalon. Amúgy nekem semmi problémám nincs. Már szültél így v csak kíváncsi vagy?
2011. aug. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szültem. Majdnem 2 éve. Három orvos, két szülésznő és az összes ráérő nővér ott volt. Sokkot kaptam. Pont a tolófájások kellő közepén, közben kiderült, hogy a kisfiam köldökzsinórja is rövidebb volt a kelleténél. Életem legborzalmasabb élménye volt. Az tuti, hogy senki sem tudna rávenni, hogy szüljek még. Azóta is minden frontnál sajog, minden menstruációnál is fáj és a gátmetszés hegénél teljesen egyenletlenül gyógyult. Rengeteg vért veszítettem.
2011. aug. 25. 22:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Semmi mást. A gát hosszasan gyógyult, de ennyit nekem megért, hogy gyorsan szedjék ki a fiam (esett a szívhang).
2011. aug. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ennek semmi köze a vákuumhoz, hanem ahhoz, hogy hogyan gyógyult be a sebed.

Én is ugyanazokat tapasztalom, amiket Te, vagy még rosszabb is, van hogy estére már csak úgy tudok állni, mint aki bepisil, összerogyasztott lábakkal, mert fáj.

Én szültem másodikat, és harmadikat is szeretnék!


Intim tornával már próbálkoztál, az biztosan enyhítené a panaszaidat.

2011. aug. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja, az lemaradt, hogy vákuumozás nálam nem volt, csak sürgősségi gátmetszés, repedtem és szakadtam tovább...


Második szülésnél már gátvédelemmel kibújt a baba, épp hogy csak berepedtem, az is amiatt volt, mert a régi gátseb mentén nem volt elasztikus már.

2011. aug. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!