Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés után 6 hétig...

Császármetszés után 6 hétig feküdni és csak pihenni kéne?

Figyelt kérdés
Tegnap találkoztam egy anyukával a nőgyógyásznál, aki azt mesélte, hogy a gyereket sem merte megemelni a császár után 6 hétig, egy ágyban aludtak, ha éhes volt mellre tette. 6 hétig a férje takarított, mosott, főzött rá. Ő csak a kajáját mikrózta meg, meg WC-re és zuhanyozni járt ki a szobából. A babát is a férje fürdette, hogy neki ne kelljen emelnie.
2016. máj. 13. 17:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az igen :D Nekem 3 császár volt,elsővel nehéz volt mert vérszegény lettem,de a másik kettővel haza jöttünk 5 napra,másnap már én főztem stb .
2016. máj. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki másként csinálja. :) Én nem bírnék 6 hétig csak feküdni (kivéve, ha orvosi előírás). Ha nekik így jó, akkor így is lehet.
2016. máj. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
nem, nem kellene. de sajnos van hogy nem mi osztjuk a lapokat. nekem szövődmény miatt alakult pontosan úgy ahogy leírtad...kivéve a fürdetést, azt közösen csináltuk.
2016. máj. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
NEM,. nem kell, és - hacsak az orvos nem rendeli el valami probléma miatt - kimondottan ártalmas is, mert egy csomó összenövés lehet az eredménye.
2016. máj. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Nyilván, ha valami azt indokolja, hogy anyuka sokat pihenjen, akkor akár lehet így is.

De egyébként egy problémamentes szülést követően, ha egészségügyileg semmi nem indokolja, akkor attól függően, hogy mennyit bír el anyuka, nyugodtan lehet takarítani, főzni, sétálni, a babát emelni.

2016. máj. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
18%

Uuhhhh...6 hetig???hat es setalni se mentek???

3. Csaszarom volt 7hete...ohom...egy hettel utana mar vittem a nagyokat es mebtem eruk,foztem,takaritottam...oke lazabban az elejen de na...

De ha Nekik igy jo volt..bar szerintem sem tesz jot a sok fekves.

2016. máj. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
13%

Nem értem. Nem ment a gyereke ki 6 hetes koraig? Es a csajnak se hianyzott a levegozes?! 2 honapja szultem, a csaszi utan 5 nappal kimentem egyet setalni, mert terhesseg vegen mar nehezen mozogtam es hianyzott. Hadd ne mondjam, a gyerekkel azota mennyi helyen voltunk, tobbek kozt egy konferenciaeloadason is.


Ja es amugy sem szeretek egesz nap fekudni.:) akkor sem, ha egy mutetbol epulok fel. Vajon a gyakorlatokat se csinalta a Clexane mellé, amit a gyogytornasz megmutatott a korhazban?

2016. máj. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy minél hamarabb mozogni kell.. nem szabad elhagyni magunkat. Persze biztos van olyan súlyos helyzet amikor pihenni kell, de ha orvos nem indokolja, akkor fel kell épülni minél hamarabb. És ezt nem a fekvés hozza.
2016. máj. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%

Azért gyermekágy az a 6 hét, mert pihenni kell(ene) az anyukának, akár császár, akár hüvelyi szülés.

A belső szervek visszarendeződése miatt is fontos, meg ha brutál erős a vérzés.

Nekem 3 szülésem volt, és nagyon eltérő volt a felépülés üteme. A harmadik gyerekemmel ment a legjobban, amikor 3 hetes volt, elvittem egyedül a három gyereket egy szabadtéri piknikre. De gyakorlatilag már nem véreztem.

Az elsővel olyan gyenge voltam, mint a harmat, igaz voltak szövődmények nálam is, de hónapokba telt, mire visszanyertem az erőmet.


Én azt gondolom, hogy ha neki így volt kényelmes, és volt, aki kiszolgálja, akkor semmi baj ezzel.


Azért lássuk be, hogy a legtöbb anyuka elviselne még egy pár hét kényeztetést, csak épp nincs rá lehetőség. A szükség meg nagy úr...

2016. máj. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak különösebben nincs rá nyomós indok ( orvos által javasolt) akkor nem kell.

Sőt a sebnek kifejezetten jót tesz ha mozogsz...

Műtét után a lényeg hogy fejben eldőljön h sajnáltatod magad, vagy éled az életed.

A babát nyugodtan fel lehet emelni, sőt van akinek van még otthon egy vagy több nagyobbacska. Gondolom azért őket is kell dajkálni....

Persze ha van aki megcsinál mindent helyette az nagyon kényelmes (én mondjuk biztos megzakkantam volna ha nem csinálok semmit)

Ha neki ez így jó és a férjének is akkor nincs ezzel baj.

De a többségünknek lehetősége se lett volna erre, és szerintem "kedve" se hogy csak egész nap "legyen"!

2016. máj. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!