Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mekkora gátmetszést ejt az...

Mekkora gátmetszést ejt az orvos szülés közben? Kb hány cm?

Figyelt kérdés
Ettől tartok a leginkább, meg az utána való felépüléstől! Hogyan fogok ülni, a babát gondozni stb.. :/

2016. máj. 19. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyébként meg ugyanúgy fogod bírni, mint bárki más. Most képzeld el, akinek császára van és utána ugyanúgy kell gondoznia a babát.
2016. máj. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

2-3 cm.

Nekem az egész hüvelyfalam végigrepedt a méhszájig. Azt is összevarrták, mire hazajöttünk, semmim sem fájt. A hat hetes kontroll utáni együttlét se volt fájdalmas.

Ülni azonnal tudtam, nem is éreztem a sebet.


Nagyban múlik a sebészen is, hogy mennyire ügyesen varr.

2016. máj. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem a hüvelyfalamtól a fenekemig volt repedés. Fél évig volt érzékeny, 3 hét után tudtam kulturáltan ülni. A babát így is eltudtam látni. Nem kell ilyesmin stresszelni mert fölösleges.
2016. máj. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Ezek szerint mégsem olyan nagy dolog :)
2016. máj. 19. 15:39
 5/9 anonim ***** válasza:

2-3 cm a vàgàs. És nem kellemes. Bàr kibìrható, de amikor először kellett elmenni wc-re pisilni, csillagokat láttam. Nagywcnél még nagy bätorsàg kellett, hogy kinyomjam :D A babàt simàn el fogod tudni làtni, nekem is csak akkor volt bajom a sebbel, mikor megfeledkeztem róla, és nem úgy léptem, nem úgy fordultam, ahogy kellett volna.

A màsodikat sikeres gàtvédelemmel szültem (ehhez kellett egy jó szülésznő,egy kis fejű baba, meg egy métszéstől naaaagyon félő anyuka-én, aki a félelme okàn úgy sóhajtotta el a tolókat, mint a kis angyal, azt hittem ott pusztulok, de megérte) . Ég és föld volt a 2 szülés utàni felépülés. Mint egy lottóötös, olyan volt a màsodik.

2016. máj. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Utolsónak köszönöm a részletes leírást ;)

Erről a gátvédelemről már nagyon aokat hallottam. Volt aki aztmondta hogy utána úgy szétrepedt belül is hogy rosszabb volt mint ha vágott volna a doki. Volt olyan is aki aztmondta hogy jobban kitágilt odalenn szülés után mint gátmetszéssel. De van aki szerint (mint szeritned is) sokkal jobb gátvédelemmel szülni. Így már tényleg nemtudom kire hallgassak majd :)

2016. máj. 20. 08:24
 7/9 anonim ***** válasza:
A szüléssel a hüvely ìgy is-úgy is tàgul. Nem azért nem fog tägulni, mert a végét megvàgtàk. Az csak a bemenet. A gàtvédelem akkor jó, ha sikeres. Ha seggig hagynak repedni, az sokkal rosszabb, mintha vägnànak picit. Mi úgy mentünk neki a dolognak, hogy ha kell, akkor vàgni fognak.
2016. máj. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem attol fugg, mekkora a baba feje, vagy lehet hogy vagnak, s meg utana repedsz is? Viszont repedesnel nem reped hosszabban, mint az szukseges a baba kijutashoz. En repedtem, s azt mondta a szakember, hogy jobb a repedes, mert a vagottat azt masik iranyba vagjak, s nehezebben gyogyul...
2016. máj. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ahol én szültem, ott vágnak mindenkit. Éreztem a vágást is és a varrás is (sőt fájt is). Amíg nem szedték ki a varratokat, a legkisebb mozgás is fájt. Egyszer tüsszentettem, hát azt hittem kettészakadtam... A nagy WC sem megy könnyen, hiába fáj a varrat, rá kell nyomod

Ahogy írta valaki, bátorság kell hozzá. A varratszedés is fájt, de utána a seb már nem feszült annyira minden apró mozgásra. A babát el fogod tudni látni,csak lehet hogy fájni fog. Egyébként engem hiába vágtak, tág maradt a hüvelyem,fájt sokáig az együttlét (újabban meg mintha inkontinenciám lenne - még nem mertem felállítani a diagnózist) Ha hüvelytornázol,akkor elvileg ezek a tünetek nem lesznek vagy mérséklődtek.


A lényeg hogy nem tudhatod előre hogy mi lesz. Függ az orvosod hozzáállásától, varrási "képességétől" a szöveteidtől, a baba méretétől, szerencsétől. Az tény hogy az aranynál többet ér az a férj, aki segít felkelni. :) Lehet hogy téged nem vágnak és nem repedsz, de szakadhat is mindened úgy hogy hetekig felkelni sem tudsz.

2016. máj. 24. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!