Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha császárral fogok szülni,...

Ha császárral fogok szülni, de az orvos megvárja, hogy magától induljon meg a szülés meddig fogok vajúdni?

Figyelt kérdés
2016. máj. 20. 10:30
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Az odautat és a műtétre való felkészülés harminc percét.

Alig fogsz érezni valamit. De a babának jobb, ha tudja, hogy elindult kifelé, mintha minden előjel nélkül kikapják.

2016. máj. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
nem értem miért várja meg amíg beindul. vagy ha megvárja, miért nem lehet természetesen szülnöd? amúgy az előkészületekig, kórházba érésig fogsz vajúdni. de azok az elején még nem rendes fájások, csak olyan menzesz szerűek.
2016. máj. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Valószínűleg azért várja meg, mert tudja, hogy így jobb a babának is, anyának is. Lehet, hogy az ő esetében a kitolás lenne veszélyes, de a vajúdás előnyeit mindketten megtapasztalhatják ettől függetlenül. Ez nem egy felesleges szenvedés, rengeteg hasznos dolog történik ilyenkor.
2016. máj. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

A császárosoknak is jobb ha tágulnak. A kórházban volt egy császáros csaj a szobánkban, és kapott beöntést, oxitocint, 2x is próbálkoztak, hogy beinduljon neki. Őt pár óra után tolták a műtőbe.

Szóval nem hinném, hogy 1-2 óránál többet.

2016. máj. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A fiammal anno már kórházban voltam farfekvés miatt. Reggel 8kor jöttek a jóslók, de elég erősen. Egész nap szülőszobán voltam, CTG-re téve. Rendszereződtek szépen a fájások, de nem voltak elég sűrűek. Viszont du. 4-5 körül már többször volt tahicard a fiam szívverése (felment 200ra és hirtelen leesett 80ra, majd visszaállt), kaptam oxitocint. Este 6kor megvizsgált a doki, akkor már kb. 5 percesek voltak, mondta, hogy beindult a folyamat. Megpróbálhattuk volna a természetes szülést, ha a farfekvését nem tetézi lábtartással. 7kor kezdtek előkészíteni, utána toltak a műtőbe. Este 20:14kor lett meg a fiam.
2016. máj. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
én is bent feküdtem már péntek óta, túlhordás miatt. hétfőn csináltak oxitocin terhelést. semmi eredménye nem volt, fájást se csinált. kaptam ballont, az kiesett éjjel egy pisi alkalmával. reggel 7-re mennem kellett a szülőszobára, beöntés, burokrepesztés, oxi bekötés. kaptam 4 üveggel, az 5. már csak félig folyt le, mert a doki úgy ítélte hogy felesleges tovább szenvedni 14 óra után már nem igazán fog történni semmi, azon kívül hogy majd' megpusztultam olyan fájásokat csinált az oxitocin. este 10-kor született a kislányom, császárral.
2016. máj. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nekem kicsi a medencém, ezért a lányom is császárral született, indított szülést követően. most a húgánál eleve császárra készülünk, de én direkt kértem a dokitól, hogy várjuk meg amíg beindul, és csak akkor vágjon fel.

Szeretném átélni a burokrepedés élményét, az izgalmat, hogy nem tudom előre mikor fog megszületni, ha már magát a szülést nem élhetem át.

Szerintem sem mindegy a babának, bár a lányom indított szüléssel született, én mégis egy csoda baba-kisgyerek, kívánni sem lehetne jobb természetet, szóval nem tudnék konkrét indokot mondani hogy mégis mi a fenéért van szüksége a vajjúdás "élményére", azontúl hogy a szülőcsatornába passzírozódik a feje, de valahogy nekem is életidegen hogy bemegyek és csak úgy kikapják belőlem

2016. máj. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért kaptam lepontozást, ha leírtam, hogy mi volt a kórházban...Komolyan. Pontozzátok le akire gondolok...
2016. máj. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
és én hogy le lettem pontozva :DDD pedig szerintem semmi bántót nem írtam, megkérdeztem miért nem szülhet természetesen :D
2016. máj. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat, nagyon érdekesek voltak. Azért lesz császár, mert a szemem àllapota nem teszi lehetővé, hogy természetes úton szüljek. Nekem is azt mondták, hogy azért jó ha magától indul meg, mert a baba és az én szervezetemben is megindulnak azok a folyamatok, amik egy ütemezett császár esetén elmaradnak. Ìgy legalább belekóstolok egy kicsikét milyen lett volna ha..... :)
2016. máj. 20. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!