Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség a BOX és az...

Mi a különbség a BOX és az OEM termékek között? Ha OEM-et veszek, az rosszabb? A garancia ugyanúgy érvényes rá?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 19. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:

BOX: dobozos kiszerelés, magán a terméken kívül kapsz hozzá extrákat is, pl. egy processzor esetében hűtőt, egy DVD írónál szoftvert.

OEM: számítógépgyártóknak készült változat, "zacskós" kiszerelés, pl. ha veszel egy DVD írót, akkor csak magát az írót kapod, meg, meg esetleg néhány csavart, egy processzornál, megkapod egy tálcán a procit, és semmi egyebet, épp ezért olcsóbbak a dobozos termékeknél. A garanciában nincs különbség.

2009. ápr. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

egy processzornál már a hűtő is extrának számít? :S


mindegy, tulajdonképpen q6600-at néztem 53-ért BOX kiszereléssel, q6700 meg 43 ezer OEM-ben. így egyértelműen az utóbbi éri meg, még ha hűtőt is kell vennem rá, nem?

2009. ápr. 19. 17:51
 3/6 Hintalow ***** válasza:
Nagyjából igen, de egy 4 magosnál számolj még hozzá 5-10 ezer pénz közötti költséget hűtésre is, főleg ha játszanál, vagy egyéb erőforrásigényes dolgot csinálnál vele.
2009. ápr. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
tudnál ajánlani egy jó hűtőt rá? nézegettem, de nem tudok dönteni, nem tudom mely paraméterek a fontosabbak, melyek kevésbé. hülye vagyok ezekhez a dolgokhoz, de egy jobb gépet szeretnék összerakni :S
2009. ápr. 20. 13:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Én egy Arctic Cooling Freezer Extreme-t tennék rá, jóval magasabb árkategóriájú hűtőket is lealáz.
2009. ápr. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egy jó gépházat is szeretnék, eddig a Thermaltake M5 tetszik a legjobban, de szívesen várok még tanácsokat hasonló árkategóriában. Még az Antec Nine hundred tetszett nagyon, az viszont már jóval drágább :(
2009. ápr. 20. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!