Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A rap és a hip-hop közt van...

A rap és a hip-hop közt van különbség? Egy haverom mondja hogy rap az rosszabb mert csak beszélnek benne a hip-hop meg igazi zene. Westside és Eastside ez a 2 csoport melyikbe tartozik rap vagy hip-hop?

Figyelt kérdés

A westsidera azt mondják durvább gengszter rap ez mit jelent kik ők? Eastside akkor milyen? Az igaz hogy lil jhon,lil wayne,flo-rida,t-pain,crhis brown,fat joe az eastsode és eminem,50 vent,2pac,snoop dogg meg az ijenek a westside?

Mert elég más a zenéjük és így sztem eastside jobb..


2009. dec. 17. 18:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2009. dec. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nem ez érdekel te...
2009. dec. 17. 21:21
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Én úgy tudom, hogy a rap az amikor vakerálnak valami getva zenére, vagyis inkább ritmusra. A hip-hop pedig nem zenei irányzat, hanem maga ez az életérzés, stílus amit képviselnek ezek a fekák és amibe a rap is beletartozik, meg még sok minden (pl. tánc, graffitizés meg ilyenek).

De kérdezz meg egy szakértőt, mert szerintem sem igazi zene - mint ahogy az előttem szóló már utalt rá -, és nem szeretem.

eastside vs. westside - gondolom a keleti parti menő arcok vs. nyugati parti menő arcok, ahol mindkét fél menőbbnek hiszi magát a másiknál.

Végezetül, nézd át a hejjesirrás szabályait!

2009. dec. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
95%

a Rap zene fájdalomról családi szarságokról meg ilyesmikről szól kifejez valamit. a Hip Hop az meg inkább bulizós szövegekkel van megírva. de a kettő nagyon könnyen összetéveszthető meg keverik is elég sokan :)


Eastside vs Westside az egy régi történet ezt még a két óriásrapper és a kiadóik jászották vagyis Notorious B.I.G. (Bad Boy Records) ellen 2PAC (Death Row Records)! ők balhéztak egymással meg stb... ez hosszú sztori


ez manapság nincs ezt jó ha tudod ma ez már csak divatból megy.

2010. febr. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Am nem is értem miért kellene két partnak ennyire elhidegülnie egymástól...Lehet csak divat de jobb is így..A rap és a hip hop a fontos nem pedig az örök csata mert azzal sehova sem jut az ember...szerintem
2010. jún. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A két part nem csak 2Pac meg B.I.G miatt utálja egymást hanem a bandák miatt is.Crips vs. Blood. És valamelyik rapper crips-es a másik blood-os ebből is balhézás szokott lenni!
2010. aug. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
a hip hop egy tágabb fogalom.a hip hop-ba beletartozik a graffiti az öltözködés maga a stílus.a rap meg csak a zenéről szól.de én ugy tudom hogy a rapnél foglalkoznak a jó ritmussal a jó zeneszöveggel aminek kell hogy legyen mondani valója a hip-hop-nál meg kevésbé fontos a ritmus(beat) ott a szöveg a lényeg.
2012. júl. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Ezek szerint az arc is keveri a dolgokat aki azt írta hogy a hip hop bulizósabb..xD Hát az 1.kommentelőnek van igaza, a hip hop életdstílus, amibe beletartozik elég sok dolog.


Szóval ezzel megvan válaszolva a teljes vastagon szedett kérdésed, mivel az east,és a westcoast oldalon lévő tagok mind RAPPEREK, ÖK RAPPELNEK, ami azt jelenti hogy zenére nyomják a szöveget ritmusosan, néha igen durván jól csengő mondatokban,ami megfigyelhető az angol, de még a magyar rappben is. Amúgy minden híresebb rappernek kivétel nélkül mind más a flow-juk,(mind saját hanlejtéssel, gyorsasággal, más stílusban nyomják) és ugye minden embernek más dolgok tetszenek, úgyhogy ha szereted a rappet,és halgatod is, akkor eltudod te is dönteni hogy melyik hangzik keményebbnek, melyiknek van a legjobb szövege, flow ja, az alap is nagyon fontos a rapnél, egy jó alap nagyon sokat dob az egészenpl halgasd meg ezt a számot http://www.youtube.com/watch?v=cP0wsET8__Y Régi Mobb Deep, az a szám amelyiknek az alapja a 8 mérföld végén volt, amikor eminem papa doc ellen nyomta http://www.youtube.com/watch?v=F2hiFbuQ-Qw Remélem közelebb keröltél hozzá, hogy igzán megismerd a rapet, mert a kérdésedalapján feltételezem nem vagy szakértője a dolognak. Béke

2012. aug. 11. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az igazi rap a 90-es években volt...nem az ilyen wiz khalifa meg minden partyrapp...


http://www.youtube.com/watch?v=Afr6I74ms9k

2012. aug. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!