Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor bújt ki babátok termin...

Mikor bújt ki babátok termin után? 40ik hét után?

Figyelt kérdés

Már lassan egy hete túlhordom babámat. Orvosom azt mondta,hogy még a fej fent van és a külső méhszáj van csak nyitva 1 ujjnyira. Nagyon erős jóslóim voltak,de elmúltak. Hétfőn kell mennek kontroll vizsgálatra. Akkor leszek már lassan 40+5 hetes terhes.

Nektek hogyan alakult a szülés? indították vagy beindult magától? Vagy megcsászéroztak? Mit mondott a doki mikor már a 40-ik hét után voltataok?


2016. máj. 21. 08:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Én 4 nappal léptem túl a terminust, 2 nap múlva feküdtem volna be kórházba. Magától indult egyébként. Nekem végig azt mondta a baba állapotától függ mikor indítja, gondolom került volna szóba időpont ha még többet várat magára a fiam. De csak a kórházat mondta.

Se a méhszáj se a baba helyzete nem jelent semmit, ha beindul a vajúdás elkezd nyílni a méhszáj és a baba feje is be tud ékelődni a szülőcsatornába vajúdás közben.

2016. máj. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

40+6 naposan inditottak az elsot toxemia miatt.elotte nap fektettek be.vegul csaszar lett.

A masodikat nagyon termeszetesen akartam igy vartunk.41+2 naposan kellett mennem inditasra,akkor mar 1 honapja ket ujnyira nyitva voltam de nem indult meg.oxi hatasara sem igy az is csaszar lett.

A harmadikkal mar elore megbeszelt napon 39. heten programcsaszar volt.

2016. máj. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A nyitottság nem jelent semmit.


Délben közölték, hogy teljesen zárt vagyok. 10 óra múlva elfolyt a magzatvíz, rá 6 órára indultak a tolófájások, teljesen kitágulva. Hüvelyi úton született. Tehát néhány óra alatt is teljesen kitágulhat a méhszáj zárt állapotból.

2016. máj. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első gyerekemet 41+2-re szültem, másodikat 41+1-re, másodiknál előtte nap még totál zárt voltam. Mindkettő magától indult, nem feküdtem be kórházba előtte egyikkel sem. Spontán születtek, komplikáció nélkül.
2016. máj. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1. 40+2

2. 42+4

2016. máj. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az elsővel már kórházban voltam a 40+0 hetesen, mert rosszabb volt az NST, de végülis nem csináltak velem semmit a kórházban, csak az ágyat foglaltam feleslegesen. 40+5 naposan született meg, magától indult be, addigra már sűrű meconiumos volt a magzatvíz.


A második 40+2 naposan született meg, szintén magától indult be, pedig az orvos előtte másfél nappal azt mondta nevetve (amikor én mondtam neki szerdán, hogy pénteken meglesz :) ), hogy biztos nem lesz még meg, de csütörtök délután beindult a dolog és péntek reggelre megszületett.

2016. máj. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
pont a kiírt napon szültem és magától indult be, szerencsére könnyű és gyors szülésem volt :)
2016. máj. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
40+3 napon indult be magától.Előtte minden nap találkoztam az orvossal,és a 41. hetet nem akarta megvárni,viszont a hétvégén nem akart befáradni a kórházba szülést indítani.Szóval kényelmi szempontok vezérelték😤 ,de végül spontán megindult és egy ügyeletes dokinál született a kisfiam.
2016. máj. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Annyit hozzátennék még,hogy másfél óra alatt született meg a baba,oxytocinnal rásegítettek és nagyon gyorsan tágult a méhszájam.A doki kételkedett,hogy még nem érezhetek tolófájást,hiszen 10 perccel korábban még 2 ujjnyira volt csak nyitva...Aztán már látszott a baba feje...
2016. máj. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!