Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a baba méretei alapján már...

Ha a baba méretei alapján már betöltöttük a 40 hetet, de csak másfél hét múlva jön el a kiírt dátum, akkor azt megvárják vagy indítják?

Figyelt kérdés

Csak holnap megyek orvoshoz, és nagyon kíváncsi vagyok. Hátha valaki tudja, vagy volt ilyen helyzetben.

A szülés nagyon nem akar beindulni, néha néha fájás vagy keményedés, tegnap hasmenés. Nyák dugót már egy hete "elhagytam" mégsincs semmi :(



2016. máj. 31. 14:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

12. hétig minden baba azonos ütemben fejlődik, nő. 12. héten pedig bejön a genetika és más ütemben fejlődik.

ha a19. héten nagyobb a baba 2 héttel, akkor az azt jelenti, hogy "ducibb" kb 10 dekával mint az átlag :)de idősebb valójában nem lesz tőle és nem írják át a szülés várható időpontját attól, hogy nagyobb.

2016. máj. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Akkor a válasz a kérdésemre, hogy most 38 hetes vagyok. Ugye?
2016. máj. 31. 21:05
 13/15 Vilcsianyuja ***** válasza:

Ha a kérdező nem volt 12 hetes UH-n, akkor az alapján nehéz lett volna megváltoztatni a terhességi kort (én legalábbis azt veszem ki a soraiból, hogy nem volt, mert akkor írta volna, hogy ott mi volt a becsült kor). Viszont ha utána két UH szerint is 2 héttel idősebb, akkor azért az már jelent valamit. Felteszem, nem ugyanahhoz a dokihoz jársz, hanem akihez éppen kerülsz. Hát ezért nem árt a fogadott orvos, az foglalkozik a legutóbbi vizsgálat eredményével, és ha mondjuk korábban C1000-t mondott, akkor a pofája leszakadna, ha most meg C2000-t mondana :) Valószínűleg először egy virsliujjú orvos vizsgálhatott, aki kihozta a C1000-t, most meg egy zongorista :) Mert hogy a méhnyak terhesség alatt vissza nem vastagszik, az tuti.

Szóval holnap, bármilyen orvoshoz is kerülsz, egy kicsit akaratosan tárd fel a tényeket, nézzétek át a korábbi UH-leleteket, aztán talán így utólag mégis kihozza majd, hogy betöltötted a 40 hetet. De úgyis néznek áramlást, ellenőrzik a méhlepény érettségi állapotát, talán, ha már nyitva leszel, a magzatvizet is meg tudják kukkolni. Ezek a fontosak, emiatt lehet a túlhordás veszélyes, a baba becsült súlya nem szempont abban, hogy indítsanak-e vagy nem.

Egyébként sógornőmmel ugyanezt eljátszották visszafelé, őt a 12 hetes UH alapján 2 héttel idősebbnek saccolták, aztán az eszerint számított betöltött 40. héttel befektették a kórházba, ott viszont a fogadott orvos feje felett megjelentek a nagyhatalmú főorvos urak, akik áthúzták a módosítást, és visszaállították a terhességi kort mensi szerintire... Végül 3,7 kilóval született a legényke. Légy bátor, állj a sarkadra, ne hagyd hogy dobálózzanak veled. Minél kevesebb zökkenőt, könnyű szülést kívánok!

2016. máj. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Egy orvoshoz járok terhes gondozásra, de baj volt a picivel, magas lett a pulzus száma, kórházba küldtek, és ott más vizsgált meg. (A virsli ujjú a nő, a zongorista pedig egy kosaras alkatú férfi volt) .

Minden vizsgálatra elmegyek, a 12 hetesen is voltam, ott csak pár nappal volt nagyobb, ezért pár napot előrébb hoztak.

A terhes gondozáson az orvosom minden papíromat átnéz, mindenre oda figyel tényleg, erre az egyre képtelen volt válaszolni.

2016. jún. 1. 10:33
 15/15 Vilcsianyuja ***** válasza:
Ha a 12 hetesen nem volt jelentős eltérés, akkor szerintem 38 hetesnek fognak számítani, de remélhetőleg tényleg lecsekkolnak mindent, amit írtam.
2016. jún. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!