Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A Szent Imre kórházban a...

A Szent Imre kórházban a vajúdásnál bent lehet az apa, vagy hogyan működik?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy "csak" a szülőszobára engedik be. Mikor kerül át valaki a szülőszobára a vajúdóból? Vagy az apa a vajúdóba is bejöhet?

Azt szeretném elkerülni, hogy egyedül kelljen vajúdjak.



2016. jún. 4. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:

közös vajúdó van, bugyi nélküli nőkkel, szóval oda nem mehet apa soha :D

én annyit voltam a vajúdóban, hogy letettem a cókmókomat. apa kint ült egy órát. engem addig előkészítettek, kaptam beöntést, azt elintéztem, majd mehettem a szülőszobára (3 ujjnyival értem be). ekkor szóltak a férjemnek, hogy öltözhet és mehet :)


volt amúgy fogadott orvosom, szerintem ez is sokat számít ott. akik a vajúdóban voltak, ők szegények akkor is ott voltak mikor szülés után, a 2 óra megfigyelést letelte után bementem a táskámért :(

2016. jún. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A vajúdóban full felöltözve voltam, feltűrt pólóval. Talán egy órát, aztán én b...tattam az ügyeletes orvost, hogy nézzen meg, szerintem indul a buli. Akkor értesítették a saját orvosomat, hívták be a férjemet és vittek át a szülőszobára. Egyedül a cipőm maradt bent, de azt később megkereste a férjem a szülésznő segítségével és utánam hozták.


A vajúdás "lényegi" része már a szülőszobán zajlott, kettesben a férjemmel. Fél óránként benézett a szülésznő vagy az orvos, aztán mondták, hogy kurjantsunk ki, ha már úgy érzem. 2-3 órát így kettesben voltunk, aztán amikor éreztem, hogy gyorsul a folyamat, pikk-pakk bejött a szülésznő és az orvos is (férjem kikiabált a folyosóra, hogy jöjjenek) és a végéig mindhárman bent voltak.

Két éve szültem ott.

2016. jún. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

És kötelező egyébként a vajúdóban tartózkodni, vagy ki is mehetsz a párodhoz a folyosóra közben?

2016. jún. 4. 22:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Én hármat szültem az Imrében, ősszel fogom a negyediket, és csak akkor mentem be, amikor már rendesen beindult a szülés, így nem kellett a vajúdóba menni, megvizsgált a szülésznő amikor beértünk, aztán egyből a szülőszobára mentünk mindig.

Egyszer volt, hogy két nappal a szülés előtt bementünk, mert szivárgott a magzatvíz, akkor a vajúdóban csináltak egy CTG-t, oda nem jöhetett a férjem, de aztán haza engedtek.

2016. jún. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyébként ez azért van így, mert egyszerre többen vannak bent a vajúdók, és az mind a nőknek rossz lenne, mind a férjed is kellemetlenül érezné magát, elég vagy neki Te. :)


Bár volt olyan szitu, hogy 11-en szültek egyszerre, mondta a szülésznőm, na akkor a vajúdóban is ment a kitolás, akkor apukát sem zavarták ki...

2016. jún. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!