Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Faros baba esetén normális,...

Faros baba esetén normális, hogy 38. hétre beprogramoznak császárra?

Figyelt kérdés
Másoknál is így volt? Abban a hitben voltam, hogy megvárják az utolsó pillanatot, hátha... De így esély sincs az utolsó pillanatra nem?

2016. jún. 9. 19:23
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
32%

Általában 36-37. Hétre be szoktak fordulni. Pont most olvastam erről. Nem tudom, mennyire szokás, de nem próbálták meg külsőleg megfordítani?

Csak a faros miatt meg nem is mindenki császároz, idősebb, tapasztaltabb szülésznők simán levezetnek egy ilyen szülést műfogással. Biztos hogy csak ennyi az oka?

Amúgy arra tippelnék hogy a dokid nem akar rizikózni, nem akar esetleges komplikációkat, így "biztosabb". :(

2016. jún. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Igazából nem keresett okot a doki. Azt mondta, nem lehet tudni mitől nem fordul és jobb, ha nem is piszkáljuk.

És már lapozgatta is naptárt, hogy mikor lesz a 38. hét és melyik nap ér éppen rá. Mintha valami tárgyalást beszélnénk csak meg.

2016. jún. 9. 19:36
 3/32 anonim ***** válasza:
30%

Nem normális! Csak a doki jobban fél attól, hogy ha tovább vár, megindul a szülés, és akkor fel kell rúgnia a programját és berohanni hozzád! Ne adj isten már túl előre haladott lesz a szülés, és megszületne természetes úton, a számára biztonságosabb császár helyett.

Én nem engedném!

2016. jún. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
Hanyadik baba? Nálam a második nagyon későn fordult be, így már beszéltünk róla, hogy mi lesz ha faros marad. Azt mondta a doki, hogy egyrészt utolsó pillanatban is befordulhat, és második babaként meg lehet szülni szépen farosan is, ha nem több mint 3,5 kiló. Szüba se jött a császár. Szerencsére befordult, de első babánál is minimum meg kell várni az idejét, mert tényleg befordulhat, meg jobb a babának ha maga indul meg kifelé.
2016. jún. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:

Nekem 39-re lett a program császár. Igazából ez sok mindentől függ. Nekem is faros volt, és a köldökzsinórt sem látta rendesen a doki (félt h rendes szülésnél, vagy ha megfordul teljesen rátekeredik)

Sok függ attól h hol szülsz. Ahol én voltam, nagyon sok volt a lombikos, ikres kismama.... így egyszerűbb lefoglalni a műtőt, nem az utolsó pillanatban sürgősségire várni műtő hiány miatt!

2016. jún. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Ti megmondanátok kerek-perec a dokinak, hogy várni szeretnétek a kiírt időpontig?
2016. jún. 9. 20:32
 7/32 anonim ***** válasza:
25%
Én nem engedném. Jogod van megtagadni a császárt. Szerintem csak azt akarja, hogy megszülj a 38. héten, mert utána nyaral vagy valami. Sinán befordulhat még a 40. hétig.
2016. jún. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Én nagyon hajlok afelé, hogy ne engedjem meg. Valahogy nagyon taszít ez a programozott dolog. Viszont így, hogy sajnos nem tudom, mitől nem fordult még be, félek, hogy esetleg veszélybe sodrom a babát. Mi van, ha megvárom a beindulást és még mindig faros és becsúszik a lába a szülőcsatornába, vagy elakad a zsinór, vagy bármi miatt károsodik az egészsége szegénykémnek... Két tűz között vagyok... Nagyon nehéz jól dönteni. :(
2016. jún. 9. 20:45
 9/32 anonim ***** válasza:
40%
Én még a 90-es években születtem sürgősségi császárral, mert a nyakamra tekeredett a köldökzsinór. De már akkor is simán észrevették. Ha baja lenne a babának, még akkor is megcsászározhatnak sürgősen, nem muszáj program császárba beleegyezned.
2016. jún. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Jogod van dönteni a saját tested felett, hiszen a tiéd. Engem egyébként a 38+3-ra programoztak annak idején (nekem ezzel nem volt bajom, egészségügyi oka volt), a barátnőmet 38+1-re, neki faros volt a babája. Neki se volt ezzel gondja, de mivel neked van, állj ki magadért!
2016. jún. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!