Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kínos kérdés: szülés után...

Kínos kérdés: szülés után mennyi ideig "normális" apróbb vizelettartási probléma?

Figyelt kérdés

Decemberben születem, eddig semmilyen ilyesfajta problémám nem volt. Tegnap viszont nagyon kínos dolog történt: éppen sétáltunk, és tüsszentettem egy nagyot. Egyáltalán nem kellett pisinem, mégis a tüsszentéstől úgy becsurgott, hogy rendesen látszott a farmeron. Nem éreztem, hogy jönni fog, így visszatartani sem tudtam, egyszerűen a tüsszentéstől jött. Rettenetesen kínos. Ez "normális" még, vagy azonnal keressek fel orvost?

Amúgy, ha számít valamit, nagyon elhúzódott kitolási szak volt (majdnem 2 óra), de fiatal vagyok, 24 éves, az orvos szerint teljesen regenerálódtam a 6. hétre. Kérem, a rosszindulatú válaszolók kerüljenek, így is elég kínos ez a dolog! köszönöm



2013. ápr. 22. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:

az intimtorna segít helyreállítani az izmokat.


nem fáztál fel?


a biztonság kedvéért keress fel egy orvost.

2013. ápr. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sok nőnél előfordul, de nem normális. Mivel azért a szülésed már "régen" volt, és eddig nem történt ilyesmi, remélhetőleg ez egyszeri eset volt. Ha nem érzed úgy, hogy valami fertőzés állhat a háttérben, kezdj el intimtornázni, valószínűleg orvos is ezt javasolná.
2013. ápr. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én már 10 hónapja szültem, velem is előfordul néha. Igaz, harmadik gyerek, és nem is 24 vagyok...


Az intim torna a megoldás (nekem erre nincs most kapacitásom). Amit tehetsz, hogy gyakran jársz wc-re, ha üres a hólyag, akkor ez kevésbé fordul elő. (No meg tüsszentéskor és köhögéskor összehúzod a záróizmodat)

2013. ápr. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz a problémával, mert bár sok szült nőnél felmerül ez a probléma, normálisnak nem normális. Kriston-féle intimtorna segít (de ne 1-2 hét alatt várj javulást, könyvből nem igazán lehet megtanulni, tanfolyam vagy DVD kell hozzá). Viszont furcsa, hogy csak most jött ez elő, tőlem szülés után minden nap kérdezte a szülésznő, hogy nincs-e ilyen problémám, aztán mikor hazajöttem a kórházból és akkor sem volt, mondta hogy akkor már nem is lesz (legalábbis attól a szüléstől), és tényleg nem volt.
2013. ápr. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
32 évesen szültem, és a gyerek 9 hós volt, mire elmúlt a "csurgás" :-), addig gondolhatod, hogy tiszta ideg voltam én is. Simán elmúlt magától.
2013. ápr. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ez tényleg ilyen gyakori lenne? Ezt az intimtornát megnézem, egyelőre nem megyek orvoshoz akkor, hátha elmúlik (vagyis nem jelentkezik többször).

Igen, én is nagyon furcsállom, hogy eddig nem volt ilyen gond, most meg megtörtént ez. Vagyis egyszer volt olyan, hogy rámjött egy röhögőgörcs, és akkor kicsit becsurrant, de az még nagyon az elején volt és tényleg nagyon nevettem, ezért nem tulajdonítottam neki jelentőséget, főleg, hogy nem jelentkezett többször. Nem is értem ezt a tegnapit. Remélem nem lesz rendszeres, mert allergiás vagyok és jön az allergia szezon :)

2013. ápr. 22. 18:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Gyakori, de nem normális jelenség!

Mindenképpen keress fel egy orvost, kezeljétek ki az elején még mielőtt nagyobb baj lenne belőle!

2013. ápr. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!