Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Normális, ha az orvos egy...

Normális, ha az orvos egy nappal sem engedi túlhordani a babát?

Figyelt kérdés

Nekem egy kicsit fura volt, most hallottam. Anyukának nem volt semmilyen problémája, de amikor betöltötte a 40. hetet (ez már előre meg volt beszélve), napra pontosan reggel 8 órára be kellett sétálnia a kórházba és az orvosa megrepesztette a burkot, hogy megszüljön. + oxi infúzióban, ha kell, nem indulnak meg a fájások.


Ez csak nekem fura??



2014. okt. 25. 18:06
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

És utána pedig, hogy ő mennyire természetesen szült :D


Fürdőkádban, labdán ülve vajódás, alternatív szülőszobával, bár gátmetszés elvileg volt mert kellett.


Hol az ellentmondás???

2014. okt. 25. 18:09
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudod, hogy nem volt semmi problémája, én például nem vertem nagy dobra, hogy terhességi cukros vagyok, mert nem akartam a jobbnál jobb tippeket hallani, elég volt így is kihámozni, hogy mit hogyan. De ezer meg egy olyan dolog lehet, amit nem híresztelt az anyuka, akár egy fertőzés vagy bármi más. Ha ezek közül egy sem állt fenn, akkor meg lehet, hogy a doki másnap már ment nyaralni/szabira stb.
2014. okt. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól mert indították a szülést még természetesen hozta a világra a gyermekét! Nekem is repesztettek burkot és oxitocint is kaptam. Mégis 36 óra alatt lett meg a babám vérzéssel kezdődött akkor most én sem természetesen szültem?
2014. okt. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Milyen alapon ítélkezel? SZégyeld magad, milyen ember vagy te, hogy lenézed a szüléséd, és annak természetességét, mert burkot repesztettek neki??? Nagyon szánalmas ember vagy!
2014. okt. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hármas, te kotródj innét, ha még a kérdésre sem tudsz normálisan válaszolni!! Nem ítélem el, de a szülés nem természetesen indult meg, ha tetszik ha nem. Az más kérdés, hogy ott jött ki, ahol, meg minden fájáserősítővel való beavatkozás, ami meggyorsítja az aztán valóban természetes basszus. Nem vagyok ősanya, de akkor ne reklámozzuk már hogy mekkora természetességel szültünk basszus :D
2014. okt. 25. 19:33
 6/15 A kérdező kommentje:
Te biztos császárral szültél és most itt vezeted le a sajnálatodat, hogy jaj én nem is szültem :(
2014. okt. 25. 19:35
 7/15 A kérdező kommentje:
Az anyukának az ég világon semmi baja nem volt, biztos nem akart 30 órát vajúdni, hanem gyorsan túlesni az egészet. De a császár túl "mű", az otthonszülés veszélyes, ezért maradt ez, ami baromi természetes megint...
2014. okt. 25. 19:38
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Kettes vagyok. Mit zavar ez téged? És még mindig nem.értem honnan tudod, hogy mi indokolta az indítást? Másrészt meg az, hogy az anyuka természetesnek érzi, had tegye. Így könnyebb neki feldolgozni. Ne ba
2014. okt. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Uramatyám! Na akkor itt az én példám. Az első gyerekemmel cukros voltam, kiírás után 9 nappal indítani kellett a szülést (csoda különben, hogy nem hamarabb). Burokrepesztés + oxi. Igen, nem természetes módon indult, ezt aláírom. DE a gyerekem magától született meg, én toltam ki. Sőt vajúdás alatt még labdán is ültem, ja és nem üvöltöttem végig a szülést... Gondolom ez a te szemedben nem természetes. Ja, és gátmetszés is volt, és szülés után 3/4 órán keresztül stoppoltak, mert vágás ellenére szakadtam kívül-belül. Szóval az, ha valakinek indítják szülést, az nem jelenti azt jelenti, hogy beballag, mosolyog hármat és kint a gyerek. Ugyanúgy meg kell szülni a gyereket, mintha magától indulna be. Ja és fáj is...

Második gyerekem születése úgy indult, hogy elfolyt a magzatvíz. De a fájások nem indultak be. Magzatvíz elfolyás után legkésőbb 24 órán belül meg kell születnie a gyereknek. így megint kaptam oxit.

Na akkor ez most természetes szülés vagy nem?

2014. okt. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Igen csak neked fura. Bármi lehetett, amit te nem tudsz, csak az orvos. (meg az anya, de ő okosan nem köti az orrodra) Ja, és igen, ez ettől még természetes szülés.


Már csak egy-két kérdésem van: te szültél már? Ha igen, hogyan?

2014. okt. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!