Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ebből programozott császár lesz?

Ebből programozott császár lesz?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam szemészeten, egy szembetegség miatt javaslatot írt a szemorvos a nőgyógyászomnak a császárra. Viszont a nőgyógyászom a terhességem 38-39. Hetén megy szabadságra, ezt már egy hónapja mondta. Akkor még nem tudtunk erről a szembetegségről. Akkor úgy beszéltem vele, ha netán pont akkor indulna meg a szülés átad egy másik orvosnak. Ezzel meg is békéltem. De most ìgy hogy császár lesz, nem tudom mi lesz. Megvárják hogy bemenjek mert megindult és akkor császároznak, és ha ez pont a dokim szabadsága alatt lesz, akkor az a másik doki fogja csinálni, vagy meg lehet beszélni hogy mondjuk a 37. Héten egy adott napon megcsinálja a saját dokim? Igazságszerint ez lenne a legjobb mert nála szerettem volna szülni is, de így hogy császár lesz még inkább ragaszkodom hozzá. A baba nem kicsi 33 hetes vagyok 2500grammra becsülték uhn.
2016. jún. 11. 08:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
60%

Arra ne alapozz, hogy melyik korábbi gyerekedet mikor szülted, én 39 és 38-on szültem az első kettőt, erre számítottam a harmadikkal is, és 41+/-ig bent trónolt, szóval lehet hogy a dokid visszaérne.


Egyébként ha már kettőt megszültél hüvelyi úton, akkor én megkockáztatnám egy másik szemész szakvéleményét is, vagy még kettőét.

Vagy most alakult ki valami súlyos szemproblémád?


Az orvos szabadsága meg olyan, hogy neki is kell nyaralnia, az én orvosom nyaraláskor és ünnepnapokon a saját családjával van és nem jön be "szüleszteni", gyakorlatilag nulla szabadnapja lenne akkor...


A háromból csak egynél volt bent nekem is (igaz a harmadik villámszülés lett és azért nem...)

Ez benne van a pakliban, amikor orvost választunk.


Nyilván van olyan megbízható kolléga, akinek átad abban az esetben, ha beindulna, amíg ő nincs.

2016. jún. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Igen, most alakult ki a terhesség alatt véna tágulat van a jobb szememben ami miatt nem szabad simán szülni, mert az erölkődés miatt előfordulhat hogy elpattan az ér és ahogy a szemész fogalmazott, a vérnek a kötőhártya alatt nem lenne hova ürülni így nagy nyomást fejtene ki a szem idegekre és benne van a pakliban hogy látásromlàt, látásvesztést okozna. Ő nem merné kockáztatni, mert vagy lenne mázlim és nem történne semmi vagy iggen és akkor visszafordíthatatlan a dolog. Elég nagy, a szem felszínéhez képest kidudorodó érgomolyag is van benne, ő már a második szemész aki megnézte a szemem, szemklinikán voltam. Minden esetre holnap beszélek a dokimmal, majd ő megmondja hogy mi legyen. Most még egy kérdés felmerült bennem. A fogadott dokimnak adnék pénzt a szülés után. Ha netán a kolegája végezné a császárt mert ő szabin van, akkor úgy illene hogy annak adjak pénzt aki csinálta, nem? Illetve kontrollra is ahhoz kellene visszamennem, vagy a sajátomhoz?
2016. jún. 12. 16:54
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Értem, igen ez rizikósnak hangzik, fontos a szemed!

Én kétszer is úgy jártam, hogy a saját dokim nyaralt, és nem ő volt bent szülésen, kontrollra természetesen hozzá mentem. Mivel a szülésznőm viszont ott volt, ezért az ügyeletes doki csak épp bejött a kitolásra (ez a protokoll), nekik nem adtam semmit.

Ha az orvosod "átad egy másiknak", akkor a műtétre szánt pénzt neki adnám, kontrollra a sajáthoz mennék.

Mindegy ki végezte a műtétet, ugyanúgy le tudja ellenőrizni a szükséges dolgokat.

2016. jún. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!