Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy lehet így végigcsinálni...

Hogy lehet így végigcsinálni a szülést?

Figyelt kérdés
Aspirin protectet szedek a terhesség 34-36. hetéig. 38. hétre van tervezve a császár. De mi van, ha bármi miatt hamarabb kell megszületnie a kicsinek, ameddig az aspirint szedem? Gyakorlatilag akkor elvérzem a műtőasztalon?

2016. jún. 14. 12:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az orvosodtól kéne megkérdezned. De szerintem az aspirin protect nem lehet olyan erős, ha jól tudom vény nélkül kapható, de attól még kell az orvosi vélemény, mert minden ember más.
2016. jún. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. elvileg vérhígító..és ha abbahagyom, akkor meg kiugrik a vérnyomásom, és toxémia miatt kerülünk ismét életveszélybe:(
2016. jún. 14. 12:25
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az orvosoddal kell megbeszélned. Ez annyira egyedi eset, hogy nem fogsz itt találni senkit, aki jó választ tud adni. Át kell beszélni az orvossal, hogy mi történik, ha előbb beindul. Mit tegyél? Milyen információ lehet fontos. Legyen-e nálad bármilyen jegyzet, hogyha nem vagy eszméletednél, akkor lássa, aki ellát, hogy ilyen gyógyszert szedsz. Vagy írjátok bele a kiskonyvedbe. Nekem a dokim beleírta hatalmas betűkkel, hogy terhességi cukorbeteg vagyok, hogyha ne adja isten elveszítem az eszméletemet, akkor lássa a szakszemelyzet, aki ellát. De azt is érdemes lenne átbeszélnetek, hogy mit tegyél, ha vérzést tapasztalsz és még hosszan lehetne sorolni. A terhesgondozás lényege az ilyen kérdésekre adott szakszerű válaszok. Nem a babamozi, a gyógyszerek rutinszerű felírására kell elsősorban koncentrálni, hanem az ilyen szó szerint életbevágó kérdéseket átbeszélni.
2016. jún. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Nekem fraxiparine (vérhigító) szurit kell minden nap pocakba szúrni.megkérdeztem a drnőmet ,hogy mi történik ha pl beadás után pár órával megindul a szülés,azt mondta,hogy ebben az esetben l3tezik "ellenszer" ami semlegesíti a vérhigitó hatását
2016. jún. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

4)

Szuri mellé nem kell ellenszer. A vérlemezkék összecsapódását gátolja, nem úgy hat mint a syncumar, hogy elvérzel miatta. Clexane-t szúrtam, nem véreztem jobban.

2016. jún. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én sem tapasztaltam "másabb" vérzést, pl. egy vérvételkor, vagy ha elvágtam a kezem, de nem értek hozzá, nem tudom, hogyan működik ez.
2016. jún. 14. 13:28
 7/10 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az orvosodat, hogy tudd, hogy mit kapsz és az hogyan hat. Terhesen felléphet vérzés sok minden miatt, ezért fontos tud.i, hogy mikor, mit kell tenni. Azért van az orvos, hogy ezeket a dolgokat elmagyarázza.
2016. jún. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem lehet olyan erős,hogy gond legyen.

Apukám trombózishajlam miatt szed vérhígítót és ha ő pl kicsit megvágja az ujját legalább 1 órán keresztül vérzik,de vérvétel után is legalább 20 percig kell neki szorítani az eret..

Akkor lenne gond,ha te is ezt tapasztalnád.

Egyébként max adnának vénásan vért meg kapnál valami ellenszert.

De persze az a biztos,ha megkérdezed a dokidat.

2016. jún. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Aspirin protectet szedtem a terhesség 20.hetétől a végéig.Senki nem mondta hogy abba kellene hagynom.Rendes szülésnek indult de császár lett.Nem véreztem el 😊 Semmi bajunk.
2016. jún. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ezt jó látni-hallani. Az orvos is ezt mondta, de azért benne van az emberben a félsz:(
2016. jún. 17. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!