Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit jelent gátmetszésnél a...

Mit jelent gátmetszésnél a belső, ill. külső varrat?

Figyelt kérdés

Az egyiknél a méhszájat, a másiknál a hüvelyt varrják? Előbbit hogyan? Szülés után még úgy ki van minden tágulva, nyílva, hogy simán odafér a doki két keze? Hogy zajlik a varratszedés onnan belülről?

Bocs a hülye kérdésekért, de nem igazán tudom elképzelni. Egy bő hónapom van még vissza szülésig, szeretném megúszni gátmeteszés nélkül, de ugye ki tudja...


2010. ápr. 13. 09:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Belső varrat, amivel a szöveteket varrják össze, külsővel a bőrt. Ha belül, a méhszáj, a hüvely is sérül a szülés közben, ott is varrnak. Igen, elég tág olyankor minden, de rá is segítenek egy olyan eszközzel, mint amit akkor használnak, mikor pl. a rákszűréshez veszik a kenetet, valami tágító. A méhszájat és a belső varratokat felszívódó cérnával varrják, de a külsőket se húzzák ki, mint régen, hanem csak elvágják, a többi a szervezet dolga, idővel kilökődik. (legalábbis nekem most így volt. Az első szülések után még kihúzták egyenként a külső varratokat :(( )
2010. ápr. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

Azt nem tudom, hogy varrja ott bent nem láttam :))de oda felszívódó varratot tesznek, a külső varratot meg a 3. 4. napon kiszedik.

2010. ápr. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Ó, köszönöm a gyors válaszokat. :)

Hát nem nyugodtam meg... Nekem ez az egész vagdosás-varrás olyan félelmetes.

2010. ápr. 13. 09:30
 4/17 anonim ***** válasza:
69%

Nekem a gátat és a méhszájat varrták, a doki nem a kezével varrt, hanem eszközzel. Olyan hangja volt és olyasmi érzés volt, mintha tűzőgéppel kapcsoznának, de nem fájt (kicsit kellemetlen érzés) és persze nem láttam semmit. Belülre vagy felszívódó vagy magától "kidolgozódó" varratot tesznek. Nekem a második volt.

Jó babavárást és könnyű szülést!!!

2010. ápr. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszi. Ez a kapcsos hasonlat viccesen hangzik, gondolom átélni kevésbé volt az...

Sokan mondják, hogy a varrás a legrosszabb része az egésznek. Ehh. Hát majd kiderül. :)

2010. ápr. 13. 10:09
 6/17 anonim ***** válasza:
81%

Én az első szülésemnél nem is éreztem, hogy varrnak, a másodiknál már igen. Ez lehet azért van, mert az első 6, a második 2 óráig tartott (a szülés), s valószínű az elsőnél jobban elfártadtam. A belső az felszívódó, a külsö meg kidobódik, csak mielőtt hazaengednek vágnak a varraton, gondolom úgy könnyebben kidobódik, ha elvágdossa, vagy nem tom mit csinál. Viszont miután megszültem, akkor eléggé fájt, már tudtam normálisan ülni is, s miután hozzápiszkált, ismét napokig alig bírtam ülni. De ez nem törvényszerű, hogy mindenkinél így van.

Könnyű szülést!

2010. ápr. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szerencsémre még tartott az EDA, amikor varrtak (másfél óürán keresztül, mert több helyen szakadtam), de állítom, hogy az egész szülés legrosszabb része a gátseb volt, amikor elmúlt az érzéstelenítés hatása. Még másfél hét múlva is sírtam, annyira fájt.


Ennek ellenére akár most is újrakezdeném a második babával, pedig még nincs egy hónapja, hogy szültem. :-)

2010. ápr. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok... Ugyan, mit írtam rosszul????
2010. ápr. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én se értem... Én felpontoztalak, annyira jól megírtad a helyes választ.
2010. ápr. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
én is felpontoztalak.
2010. ápr. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!