Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után mikor használhatok...

Szülés után mikor használhatok először tampont és mikor csinálhatok hüvelyöblitést?

Figyelt kérdés
köszönöm a válaszokat....
2010. ápr. 13. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:
A 6 hetes kontroll után rögtön használtam tampont, öblítést nem szoktam.
2010. ápr. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szülés után 6,5 hónappal használtam először tampont, akkor jött meg először.

Hüvelyöblítést meg kb. a 10 héttől, de hetente csak 1szer.

2010. ápr. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szülés után az első mensikor nem szokták még ajánlani, de utána bátran. Hüvelyöblítést én se szoktam...
2010. ápr. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem 8 hét után jött meg a szülés után, és kb. 4-5 hónap után esett jól a tampon. addig nem volt jó érzés. Hüvelyöblítést még sosem csináltam. Még régen azt olvastam, hogy nem szabad.
2010. ápr. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocs az offért: a hüvelyöblítést miért kell vagy mire jó?
2010. ápr. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

en kulfoldon szultem. Ott az elso mensikor nem ajanljak a tampont, mert elvileg a sok eltelt hetnek koszonhetoen a mehnyalkahartya elegge megvastagodhatott es ennek precizen tavoznia kell, a tamponnal meg ez nem annyira konnyu.

Illetve ott azt is mondtak, hogy az elso mensit figyelni kell, nem-e nagyon darabos, vagy szokatlan a verzes.

A masodiktol mar lehetett.

Megjegyzem, hogy az elso szulesem utani elso mensim nyolcadik heten jott meg es olyan rosszul voltam kozben, mint meg sohasem. Nagyon gorcsoltem (korabban gorcsmentes mensik voltak), az egesz alhasam, huvelyem fajt (es nem a metszes miatt, mert nekem nem volt vagasom, hanem a gorcsoles miatt). Annak ellenere, hogy terhesseg elott nyolc evig csak tampont hasznaltam, az elso mensikor keptelen lettem volna felrakni.

Most szuletett a masodik babam nyolc hete, varom az elso mensit, de tuti, hogy most sem fogok meg tampont hasznalni, csak a kovetkezo alkalommal.

2010. ápr. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.nekem is elég hamar megjött (7.-dik héten)most még én sem használtam tampont de a következő havinál már szeretnék.Az az igazság h nem tudom mire jó pontosan a hüvelyöblítés én arra szoktam használni mikor már elmúlt a havim és nem tisztultam ki teljesen.meg szülés után mikor elmúlt a vérzésem akkor ilyen sötét sárga szinü folyásom volt és gondolom ez még egy darabig ilyen marad arra szeretném..nézz utana neten amugy a lactacyd-nak van ilyen öblítője...
2010. ápr. 14. 14:56
 8/8 anonim ***** válasza:
érdekes, mert engem jól varrtok össze, olyan nászéjszakásra:DD és a szex is ok, nem harangozik a férjem, ha érted, mégis az van, h szülés óta nem esik jól a tampon használata, pedig előtte én nagy tamponozó voltam. Gyűlöltem a betétet. azóta meg csak betétezek, mert nem esik jól felhelyezni a tampont.
2010. ápr. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!