Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első szülésem lesz, van...

Első szülésem lesz, van orvosom, szerintetek mennyire fontos hogy legyen fogadott szülésznőm is?

Figyelt kérdés
2016. jún. 25. 11:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy értelme volt a szülésznőnek, az, h nem az orvosom terheltem hülye kérdésekkel. Én tudtam magamról, h egyedül szenvedős vagyok, arra, h időnként bejöjjön vki, nekem megtette volna az ügyeletes szülésznő is.
2016. jún. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok az a nagy trécselős tipus, ráadásul szerintem (a 6. hónapban vagyok) már nemigen leszek egy fogadott szülésznővel sem olyan bizalmi kapcsolatban, hogy mindenképpen vágyjak a társaságára.:/
2016. jún. 25. 11:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Barátnőmnek volt, ő örült neki. A szülésen végig vele volt, előtte megmutatta neki (mármint sokkal előtte:D) a kórházat, bármilyen kérdésével fordulhatott hozzá. Nekem nem volt, mert császárom volt, de szerintem fogadtam volna.
2016. jún. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én nem bántam meg, hogy fogadtam, ő volt velem végig a vajúdáskor, ami nekem elég hosszú is volt, a doki csak az utolsó pillanatokban jelent meg. Nekem fontos volt, hogy kedves legyen és megbízzak benne, őt hívtam a terhességem alatt is, mikor kérdésem volt.
2016. jún. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hogy Attól is függ, hogy hol szulsz. Nálunk vannak nagyon jó és nagyon rossz szülésznők. Én választottam, mert nem akartam egy helyben fekve, jótanács nélkül szülni. Az orvosom ajánlotta a hölgyet, az nst-ket már ő csinálta, nagyon rendes volt, sok jótanácsot kaptam. Továbbképzés miatt nem tudott bejönni, így az ügyeletesnel szültem. Hát.... Szerencsémre alig fél órát töltöttem a szülőszobán, de az is bőven elég volt. Feküdnöm kellett, ha egyet pisszentem, már csitított és mást se hallottam minthogy nem fáj az annyira, maradjak már nyugton. Az orvosom szólt rá, hogy viselkedjen, ha nem megy, akkor inkább menjen ki. De egy jó szót nem kaptam tőle, egy tanácsot nem mondott, a kitolásnál is csak jajgatott, hogyha így csinálom, akkor fogyatékos lesz a gyerek,szedjem már össze magam, siessek, nyomjak normálisan. Az orvosom akkor megint rendre intette, akkor már a férjem is ott volt, ő is kérte, hogy viselkedjen normálisan. Egyébként 10 perc volt a kitolás és az orvosom szerint semmi gond nem volt. Én nem tudom, hogyan bírtam volna ha egy napig vajúdok ezzel a nővel.
2016. jún. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem sem fogadott orvosom, sem szülésznőm nem volt. Ügyeletesnél szültem, hihetetlwn szerencsével. Nagyon jó orvosokat fogtam ki (műszakváltás miatt volt 3 is. Az első szerencsére csak egy órát, de a másik kettő nagyon rendes volt). A szülésznő végig velem volt, pedig nem fogadott volt. Mindenben segített, mindent úgy csinált, hogy nekem jó legyen. Úgy nyögtem meg jajgattam ahogy akartam. Végig nst-n voltam nem sétálhattam mint a többiek, de így is megoldotta, hogy nekem kényelmes legyen. Ha újra szülnék, akkor ezeket az embereket fogadnám fel.
2016. jún. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%

Nekem volt szülésznőm. Én nem hivogattam semmikor (én is eü-is vagyok,nem volt kérdésem). 37.héten elkezdett szivárogni a vizem, akkor hívtam, hogy úgy néz ki szivárog. Mondta menjek be a kh-ba, odaszól ha szivárog hívják és indul. Így is volt. Hívták és hamar beért. Végig velem volt, csak ő vizsgált. (Az ügyeletes egy durva vadparaszt volt, tágítgatott ujjal mondtam neki h megállapította, hogy szivárog a vizem ennyi elég islesz. Többet nem engedtem, hogy hozzám nyúljon.)

Ha nincs a szülésznőm nem szülök meg. Tudta, hogy nem akarok császárt semmi esetre sem inkább "meghalok" nem haladt a szülés a dokim mondta ha reggel 6-ig nem szülünk akkor császár. Ekkor mondta a Mariannka, hogy akkor most egy EDA. Nem akartam. Türelnes volr, mondta, hogy nem szülök meg az EDA meg kitágít. Kaptam is. És kitágultam. Hajnali 3:18-kor megszültem.

Most is lesz szülésznőm. Most a Maternityben szülök, a dokimat viszem de szülésznőt az ottaniak közül kell választani.

Nekem fontos, hogy csak velem foglalkozzanak. Nem igénylem a társalgást, de ha vmi van akkor azonnal ott legyen ne épp másik anyuka lába közötf matasson.

14hkm

2016. jún. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt fogadott szülésznőm. Túlhordtam a babát több, mint 1 héttel, ezért nst volt minden nap. Nem kellett várnom sem az nst-re,sem a flow-ra, mehettünk este mikor a férjem hazaért a munkából, ezeket mind a szülésznőm intézte. Jó szobába kerültem, ezt is neki köszönhetem.
2016. jún. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem csak orvosom volt.A sors fintora hogy mind2 szülésemnél ugyanaz a szülésznő volt :( Igaz az elsőnél volt műszakváltás szerencsére 😁

Egyedül szenvedős vagyok én is,Férjem sem volt bent.

Nem bántam meg hogy egyedül voltam,legalább nem zavart senki tudtam befelé figyelni.

2016. jún. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!