Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szules utan 8 honappal is...

Szules utan 8 honappal is rossz kozerzet, faradtsag, kimerultseg, erotlenseg. Ez mar orokke igy marad, vagy javulni fog?

Figyelt kérdés

8 honapja szultem, es ejszaka tobbnyire aludni is tudok, mert a picikem 7 hetes koratol atalussza az ejszakat.

Ugyhogy nem emiatt vagyok faradt.

Elegge aggaszto, hogy minden reggel hulla faradtan kelek, este nem birok elaludni, napkozben is kimerult vagyok, fajnak az izmaim, magas a pulzusom. Nem hinnem, hogy vashiany, mert amikor szedtem, akkor sem valtozott ez meg.

Meddig tarthat ez a szules utani allapot?

Sose leszek olyan, mint terhesseg elott?

En mar elore felek igy visszamenni dolgozni, hogy fogom birni az iramot?


2016. jún. 29. 09:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem ártana egy vérkép.

Én is éreztem így magam, engem a baba 6 hónapos korában döntött le egy betegség. Onnantól ugyanígy éreztem magam. De akkor a baba is beteg volt, áttört a 2 alsó foga, olyan szinten kimerültem, hogy alig bírtam összeszedni magam. Kértem laborba beutalót, mindenkinek olyan tökéletes leletet kívánok. De akkor mi bajom lehet. Szedtem B- vitamint és magnéziumot, eltelt 2 hét, javult de idő nem nagyon volt rendbejönni mert elkezdett sűrűn ébredni a baba hajnal 4 után és alig aludtam. Mármint hajnal 4-kor kezdődött a nap hetente legalább 5 nap is. Ez tartott egy hónapig. Itt már csak egy hosszú alvás segített. Azóta sokkal jobb bár a baba is gyakrabban alszik tovább és inkább 5-6 között kel. Bár most meg a felső fogai jönnek úgyhogy most se jut sok alvás de furcsa módon jobban viselem. B-vitamint magnéziumot azóta is szedem.

Lehet pl pajzsmirigy gond is az állandó fáradtság. A vashiány meg van az a szint, amikor idő kell hozzá, mire megérzed a hatását.

2016. jún. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is pajzsmirigyre gondolok, a múltkor a gyerekorvosnál az egyik anyukával beszélgettem, és ő mesélte, hogy kb ugyanígy volt, mint te, és mindenki azt mondta, hogy a gyerek miatt, végül kiderült, hogy a pajzsmirigyével volt gond. Kezelték, és úgy érzi, mintha kicserélték volna.
2016. jún. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nos a fogorvosom mondta, hogy nezessem meg a pajzsmirigyemet, kinyomkodta az allam es akkor erezte.

A hajam is hullik vagy fel eve, es hizok is.

De amit a legnehezebben viselek, az a faradtsag es emiatt ingerult is vagyok. Babam hosszu honapokon at 12-14 orat aludt ejszaka, akkor en is aludtam vele, mitobb az elso 2 havi alvashianyt is sikerult potolnom a ferjem segitsegevel. Szoval a kialvatlansag nem lehet indok.

Pedig ugy rafognam.

De amikor 1 hete at, pl 8-10 orat alszom ejjel, akkor is ugyanolyan faradt vagyok, kedvetlen es kimerult, no meg ideges es ingerult.

Amiota szultem nem volt verkep, de holnap megyek nagyon kivancsi vagyok.

Ettol felek, amit irtal kedves valaszolo, hogy nem mutat majd semmit megis a tunetek fenn alnak.

Mondjuk nalad a sok kialvatlansag is okozhatja.

Mit szedtel? Magne b6?

Vagy kulon kulon?

Nem lett nagyobb az etvagyad?

2016. jún. 29. 11:02
 4/14 A kérdező kommentje:

2-es valaszolo!

Tenyleg volt egy imseros anyukanak ilyen panasza?

Es kapott ra gyogyszert? A verkep kimutatta?

Nekem is arra gyanakszik a dokim amugy.

2016. jún. 29. 11:04
 5/14 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, igen, betegséggel plusz alváshiannyal kezdődött amivel akkor sem tudtam mit kezdeni, amikor elmúltak az okok. De tényleg sokat javult magnézium (napi 2 tasak magnosolv első nagyon híg székletig ez kb 5-6 nap volt, azóta napi 1 tasak) és b komplex vitamin azt hiszem ez a neve. Szóval szerintem ha a babám nem kezd el újra nagyon keveset aludni, akkor így rendbe is jöttem volna. De közben utána is olvastam, hogy a betegség és az alváshiány főleg a kettő együtt megsokszorozza a vitamin és ásványianyag szükségletet, az én táplálkozásom ezt nem fedezte. Normális körülmények között pl b vitamin hiány nem szokott előfordulni, csak magas szükséglet esetén. De azért nálad is megér addig egy próbát, károdra nem lehet.


Viszont sajnos nálad eléggé megegyeznek a panaszok egy pajzsmirigy alulműködéssel. Puffadás, székrekedés lehet még.

2016. jún. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

De ingerültség és izomgyengeség, magas pulzus is és fáradtság is lazán elmegy magnéziumhiány tüneteinek egyébként, nekem is ezek voltak még jóval a terhességem előtt, meg alvászavarok. Magamtól elkezdtem szedni a vasat majd kiderült nemhogy kevés a vasam, még sok is. Majd tűrtem mert a vérkép nem mutatott semmit és az orvos azt mondta semmi bajom. Az is betegséggel és sok stresszel kezdődött a munkám miatt. Elfogadtam, hogy csak fáradt vagyok. Majd szédüléssel elkezdődött a kivizsgálás, első körben fül orr gégészeten kaptam valami nagy dózisú b vitamint (ezt csak azért írtam miért kezdtem el legutóbb szedni magnézium mellé) majd belgyógyásznál kiderült már olyan durva magnéziumhianyom van, hogy EKG is mutatta a szívritmuszavart. Egyetlen magnéziumos infúzió volt a megoldás több, mint 2 hónapos szenvedésre meg aztán a magnosolv már otthon. Kardiológiától kezdve mindent megjártam és semmilyen szervi gondom nem volt.

Na ezután én időnként tartok Magnosolv kúrát. Amikor ingerült vagyok azonnal nekiállok és el is szokott múlni tőle.

2016. jún. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Rettento ingerult, turelmetlen vagyok mostansag. Ha nem ugy tortenik valami ahogy en elkepzeltem akkor mar robbanok.

Igen, siman elkepzelheto, hogy a magnezium is tud ilyet okozni, meg a vas is.

Amiota szultem nem szedtem magneziumot. Addig ugye terhesseg alatt meg tobb ezer milit.

Jelenleg az Beres Activalt szedem mint multit, tobb mint fel eve.

Szekrekedesm is van, ami ugy 1 hobapja kezdodott.

Szepen lassan kialakultak a tunetek, eloszor hajhullas, aztan alvaszavarok, nappali almossag, a delelottom katasztrofa amig meg nem iszom 1 egesz fozet kavet. Aztan persze ejjel nem tudok aludni.

A hajam eszmeletlen mennyisegbe hullik, es szaraz is. Azt hittem a fogaim miatt, de nem.

Nagyon el vagyok hizva. Pedig terhessegem elott ugyanigy taplalkoztam es nem volt folos kilom.

Szoval akkor azt mondjatok nem normalis ez a rossz kozerzet szules utan.

En sem ertettem, es ugy irigykedem azokra az emberekre akiknek van energiajuk es birjak az iramot.

A 82 eves nagyim ezerszer tobbet csinal egy nap, mint en. 😕

2016. jún. 29. 12:09
 8/14 A kérdező kommentje:

Ja es rekedt is vagyok ez is szepen fokozatosan alakult ki. Eleinte csak reggel, aztan mar azt vettem eszre, hogy a delelott folyaman nem tudok telefonalni, annyira rekedt vagyok.

Allandoan koszorulom a torkom a rekedtseg miatt. Plusz ma reggel a mamam meg volt remulve annyira fel volt dagadva az arcom. 😕

2016. jún. 29. 12:11
 9/14 anonim ***** válasza:
2-es, igen, így volt. Úgy emlékszem, hogy azt mondta, hogy a vérkép mutatta, de már régebben volt, és nem ismerem egyébként azt az anyukát, csak a rendelőben beszélgettünk.
2016. jún. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Magas pulzu és nappal fáradt éjjel nem tudsz aludni, ez nekem az inzulirezisztenciát jelentette. Próbáld meg, hogy 6* eszel naponta, teljeskiörlésű kenyér reggel, este, ebéd barnarizs husival, tízórai és uzsonna 5-5 korpovit keksz almával, vagy joghurttal, és még este fél 9-kor egyél 5 koprovit kekszet, ha így is szapora a pulzus és nem alszod át az éjszakát és fáradt vagy, na akkor nem inzulin rezisztencia, de szerintem nagyon gyanús hogy, az.
2016. jún. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!