Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire öröklődhet anyáról...

Mennyire öröklődhet anyáról lányára a szülési folyamat? Anyámnak két szörnyű szülése volt, minden rossz amit csak el tudtok képzelni.

Figyelt kérdés

Több órás vergődés, oxitocin, burokrepesztés, tágítás, túlhordás, vákum, gátmetszés stb.


Ezek után nem szeretném én se feleslegesen szívatni magam ezekkel és most inkább afelé hajlok, hogy lefizetem az orvost a császármetszésért.

Ha ezeket mind végigcsinálnák rajtam is, akkor inkább minden pénzt megér a császármetszés.


2016. márc. 21. 11:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

:)


Szerintem semennyire.


Első szülésem EDA-val kibírható volt

Második és harmadik érzéstelenítés nélküli. A második szuper, könnyű, csodálatos. A harmadik hosszú, nehéz, fájdalmas.


Anyunak mindkettő nehéz volt, a második főként.

2016. márc. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták, hogy inkább a baba méretei örökölhetőek, de ez is h.lyeség, mert én 2500 g-al születtem, a lányom meg 3690 g-al.

A szülések.... anyunak az első 24 óra volt, oxit kapott csak, nekem 14 óra, oxi+kézzel tágítás. A második: anyunak alig fájt, 3 óra volt, nekem is alig fájt és 5 óra.

2016. márc. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem sem öröklődik. Anyukám a nővéremmel pénteken ment be a kórházba szülni, és hétfőn született csak meg a nővérem, 3 napig vajúdott. Velem meg egész terhesség alatt feküdt veszélyeztetett terhesség miatt, így is kicsit koraszülött lettem. Nekem meg volt három gyors, viszonylag könnyű szülésem érzéstelenítés nélkül.
2016. márc. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Inkább fizess le egy orvost, hogy vezesse le a szülésed hüvelyi úton.


Anyám császárral szült, én csak majdnem. Mivel végig velem volt az orvosom, így a gyors reagálásának köszönhetően pikkpakk kint lett a gyerek, és 4 öltéssel megúsztam a gátszakadást, másnap már teljesen jól voltam. Míg a mellettem lévő császárosok felkelni alig bírtak, pedig 1-2 nappal előttem szültek...


SZóval ne hidd, hogy a császár a "könnyebbik" szülés. Sehogy sem könnyű, a császár egy műtét, annak is van kockázata (és mellékhatása).

2016. márc. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Gondolom anyukád 20-30 évvel ezelőtt szült, akkor még kb minden szülés horror volt, azóta fejlődött a szemlélet azért. Nekem pl. jó szülésem volt, anyukámnak meg anyósomnak is gázos volt, rossz volt hallgatni.
2016. márc. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekem pár hasonló dolog van, amik egészségügyi dolgok. Vagyis nem szülési folyamat kérdései.:) Az öröklött trombózishajlam, az öröklött csípőprobléma és a véletlenül megegyező téraránytalanság.


Anyut engedték így szülni 30 éve, majdnem belehalt, engem nem engedtek, tökéletesen jól vagyok, boldog mama, boldog baba, jó császárélmény.

2016. márc. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Semennyire nem öröklődik. Egy dolgot vihetsz tovább, hogy pszichésen annyira rágörcsölsz a szülésre, hogy tényleg nem fogsz tágulni.


Szóval az első dolog, hogy tegyél rendet a fejedben. Járj el valamilyen szülésfelkészítőre, tanulj meg valamilyen relaxációs technikát és menni fog.


Amiket felsoroltál, abból:


Oxitocint (szerintem) mindenki kap, ez úgy alapvetően nem tragédia, egyébként termelődik magától is, csak kicsit kipótolják.


Burokrepesztés: ebben semmi fájdalmas nincs, nálam egyszer sem folyt el magától a magzatvíz, mindkétszer úgy repesztették meg a burkot. Tényleg egy semmiség.


A túlhordást és a tágítást megértem, hogy szeretnéd elkerülni, ahogy a vákumot is, de ezek azért nem törvényszerű dolgok, szerintem alapból ne félj tőle.


A gátmetszés pedig kibírható. Én kifejezetten kértem az orvost, hogy inkább vágjon (érzéstelenítővel, célirányosan), minthogy valami is repedjen.


A mamámnál repedt a gát, neki akkora trauma volt a szülés, hogy anyukám egyke lett, pedig abban az időben ez ritkaságszámba ment.

Ennek ellenére anyukám is simán szült minket (4 kg felett), és én is teljesen simán szültem. Semmi rossz érzés nincs bennem a szülés miatt, igaz én is féltem tőle, de minden létező módon próbáltam felkészülni rá.


Próbáld meg elengedni a félelmeidet.

2016. márc. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

ja, amúgy "ezek után nem szeretném én se feleslegesen szívatni magam ezekkel és most inkább afelé hajlok, hogy lefizetem az orvost a császármetszésért."


ne hidd, hogy a császármetszés jó, vagy a könnyebbik út. tök félelmetes a műtéten, ahogy rángatnak, vagyis nekem az volt. és 1,5 hétig kizárólag a férjem látta el a picinket, mert úgy fájt a méhem, a sebem, a hólyagom a katétertől, és minden bajom volt. most se túl jó rám nézni, de azért már legalább élek. már tudom őt én is etetni, pelusozni, sétálni is tudunk már (2 hetes).

2016. márc. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Azt kifelejtettem, hogy mindkettőt érzéstelenítő nélkül csináltam végig, és nem bánom. Most harmadszorra sajnos császárom lesz, de nagyon nem szeretném. Szülés után pikk-pakk rendbe jöttem, most meg majd hetekig szenvedek a vágással a hasamon.
2016. márc. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bátorítást, ezt a császármetszős dolgot nem is gondoltam igazán komolyan.
2016. márc. 21. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!