Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Augusztusban születendő...

Augusztusban születendő babátokat miben hozzátok haza?

Figyelt kérdés

2016. jún. 30. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Hülye kérdés. Lehet 15 és 40 fok is augusztusban.
2016. jún. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen idő lesz. 40 fokban elég egy rövidujjú body is, ha hűvösebb lesz, akkor rugdalózóban, ha az autóban van klíma, akkor tegyél be egy plédet stb. Készíts össze minden eshetőségre és a párod majd be tudja vinni, Te meg kiválasztod a legideálisabbat.
2016. jún. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én egy napozóban hoztam haza a kisebb fiunkat, aug végén született, meleg volt nagyon.
2016. jún. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó kettő a válaszokat első babám lesz és nem tudom hogy melegben miben szokták hazahozni ill. hűvösebb időben
2016. jún. 30. 13:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Vigyél be többféle ruhát, és ha tanácstalan vagy, nyugodtan kérdezd meg a csecsemősöktől, biztos segítenek.
2016. júl. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem is első és augusztusra várom.

Van minden féle talonban, majd az idő függvényében döntök.

Nekem azt mondták, hiába van meleg, kissapka, vékony hosszúujjú kell, a hőháztartás miatt. Ezt még nehezen képzelem el, de biztos kapok tanácsot ott, viszünk rövid hosszút de nagyon vékony pamutból.

Elvileg a 3 napban korház adja a rugit rá, akkor is látom majd mi a jó neki.

2016. júl. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%

30 foknál melegebb időben nem sok ruhát adnék rá, kb. egy bodyt, de lehet inkább csak a pelenkát. :)

Arra figyelj, hogy a gyerekülést ne süsse a nap, mert marhára nem fogja szeretni, ha 60 fokos hordozóba kötöd be.

2016. júl. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
44%

Az előttem szólók lényegében megválaszolták a kérdést.

Azt szokták mondani, úgy kell öltöztetni a babákat, mint az átlagemberek öltözködnek odakint, csupán jobban oda kell figyelni arra, hogy védjük az extra időjárási viszonyoktól. Tehát az erős naptól, a huzattól, a széltől, a hidegtől... Ezeknek az elővigyázatosságoknak sem kell szélsőségesnek lenniük.

Esetetekben a ruházaton kívül figyeljetek oda, ne érje erős nap, illetve közvetlenül minél kevesebb. Ha az autóban, lakásban van klíma, az mehet, de csak pianóban. 26-27 °C-nál ne hűtsetek lejjebb. Közvetlenül pedig ne érje a babát a kiáramló hideg levegő!


Miben hozzátok haza? A ruházaton kívül nagyon fontos a megfelelő szállítási eszköz is! Gyógytornászként nem ajánlom a 0-18 év közötti autósüléseket! Hiszen ebben a babák nem fekve, hanem ülve utaznak, ami nem egészséges számukra. Persze pár perces utat gond nélkül közlekedhetnek ebben, de 15 pernél hosszabb utakra inkább az autós mózeskosarat ajánlanám.

A 0-18 ülések 3-4 hónapos kortól ajánlottak, de akkor is lehetőleg ne hosszú utazásokra. Igazából fél éves kor után kéne csak ezeket használni.

A legjobb 0-18 ülések azok, melyek minél jobban fekvő helyzetbe állíthatók.


Nekünk Peg Perego autós mózeskosarunk volt. Nagyon bevált! babakocsi szettben vettük. (babakocsiváz, mózeskosár + bekötőszett, 0-18 isofix gyerekülés, téli babazsák, esővédő, napernyő) Természetesen a mózest is rá lehetett tenni a kocsivázra. Nem a legkisebb, ám a legbiztonságosabb megoldás.

Később vettünk egy peg perego aria babakocsit, ami csupán 5 kiló, és mégis nagyon strapabíró volt.


Manapság cybex solution x2-fix autósüléseik vannak a csemetéinknek. Jól néz ki, kényelmes (hosszú utakra is) és legfőképp biztonságos!


A babának vásárolt holmik egyfajta forgótőke. Amint egyiket kinövik, szinte árában el lehetett adni (minimális veszteséggel) és abból meglehet venni a következő ülést, egyéb eszközt.

2016. júl. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!