Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A kiírt napon mindenképpen be...

A kiírt napon mindenképpen be kell menni a kórházba?

Figyelt kérdés

Keddre vagyok kiírva. Hétfőn megyek még a rendelobe ctgre délután pedig egy maganrendelobe ultrahangra.

Én úgy gondoltam ha mindkét vizsgálat jó akkor felesleges másnap bemennem csak azért hogy saját fogadott orvos hijan be akarjanak fektetni (előzőleg így volt).

Úgy gondoltam hogy a hétfői ctg és ultrahang után (ha minden jo) csak szerdán mennénk be a kórházba és akkor is csak akkor maradnék ha indokolt.

(3.baba nincs bennem semmi félelem de a kórház gondolata is 160as vernyomast csinál. Meg ha a 2 gyerekem ok nélkül nem hagynám otthon csak amit muszáj benn tölteni. )


Ti ezt hogy csináltatok?

Főleg azok válasza érdekelne akiknek nem volt fogadott dokija. Fogadottal lehet kompromisszumot kötni és neki azért jobban érdeke hogy a kismama érdekeit nézze.

Köszi ha válaszoltok.


2016. júl. 8. 14:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondta hogy be kell menni? Nem kell. Vizsgálatok hétfőn lesznek még szerdán akkor mindegy hogy te mikorra vagy kiirva, akkor még úgy sem indítják a szülést mert a kiírt napon vagy.

Reméljük addig beindul a szüles :)

2016. júl. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenhol fektetnek be a kiirt napon.

Nekem elsőnél úgy volt h péntekre voltam kiírva.A szokásos ctg stb csütörtökön volt,de pénteken is mennem kellett ctg+amnioscopia.És ezután minden nap mennem kellett volna ctgre

2016. júl. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nyíregyen nem fektetnek be,de minden reggel menni kell a kiírás után,egy nap nst,másik nap magzatvíz vétel.
2016. júl. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

A szakorvosi rendelőben mondták hogy keddre vagyok kiirva így hétfőn náluk meg egy ctg. Az ultrahang saját "otlet" mert úgy gondoltam ha mindkettő jó lesz akkor felesleges másnap a kórházba bemennem csak azért mert az a kiirt napunk.

Az is megfordult a fejemben hogy a közelünkben van egy maganklinika és oda mennék ctgre a kiirt napon után mert a rendelőben már nem látnak el a kiirt napon után. Inkább kifizetem az 5500 Ft-ot a ctgre csak a kórházat megusszam.

A kórház gondolatától is lelki beteg vagyok. Talán még az előző terhesség végén is pár napot benn voltunk és ballonnal indítottak a szulest.


Szóval a rendelőben és a védőnő is azt mondta hogy a kiirt napon be kell menni és majd ott eldontik hogy mi lesz.

2016. júl. 8. 15:17
 5/15 A kérdező kommentje:
Elnézést a félreirasokert. A telefonom gyakran felulirja az én szavaimat :)
2016. júl. 8. 15:26
 6/15 anonim ***** válasza:

Ugyan az első gyerkőc 9 éve született,vele nem volt fogadott orvosom,de azt mondta,hogy ha kiírt napon nem indul meg a szülés,feküdjek be,mert az a biztos.később,mikor már haza jöttünk,panaszkodtam a védőnőnél,hogy milyen sanyarú volt a sorsom hogy hamarabb be kellett mennem ,erre azt mondta,a mi érdekünkben,ez a biztos.így minden nap volt ctg és ebből tudták jól van e még odabenn a baba.

Most veszélyeztetett vagyok,fogadott orvosunk van és már mondta,hogy a 38 .héttől be szeretne fektetni a hideg ráz a dologtól,de inkább mint hogy baj legyen

2016. júl. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy mindenképpen. Ha valamibe nem egyezel bele, nem fognak elkapni és hozzábilincselni egy kórházi ágyhoz. Nálunk betöltött 40
2016. júl. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy mindenképpen. Ha valamibe nem egyezel bele, nem fognak elkapni és hozzábilincselni egy kórházi ágyhoz. Nálunk betöltött 40. hét után mindenkinek felajánlják a befekvést. Ha nem fogadja el, akkor aláír egy papírt, hogy saját felelősségére hazamegy és kész.
2016. júl. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
41.hetet betöltöttem mikor már nem engedtek haza. Akkor is azért kellett bent maradnom, mert nem volt jó a babám szívhangja, amúgy hazaengedtek volna.
2016. júl. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ismerni kellene a kórházi protokollt, ahol szülni fogsz.

Ez nem a fogadott orvos kérdése.

Nekem volt orvosom, de a protokoll szerint (Bp. Szt Imre) betöltött 41-en be kell feküdni és 41+3-on indítanak, ha a főorvos (aki nem az orvosom) nem dönt máshogy.

A saját dokim annyi tudott csinálni, amikor 41-en bementem, hogy átnézte az összes papírt és két nappal későbbre dátumozta a szülés várható időpontját. Szintén a harmadik gyerekem volt, gondolhatod, mennyi kedvem volt befeküdni, de két nappal később be kellett.

A főorvos megvizsgált, és mivel mindent rendben talált, meg a menstruáció szerint sehogy se stimmelt a számítás, így nem indíttatta be a szülést, de haza nem mehettem. 5 napig feküdtem bent, három napos ünnep volt meg hétvége, senki rám se nézett, napi egy CTG volt és ennyi. Az 5. napon spontán beindult.

2016. júl. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!