Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 40+6 napnál miért nem indul...

40+6 napnál miért nem indul meg a szülés?

Figyelt kérdés
Már úgy várom, de semmi. Hétfőig vár a doki, aztán császár, mert sajna nem is illeszkedik. Fent van. Se fájásom, se semmi. A méhszáj zárt. Mi a fene lehet?

2016. júl. 9. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:
42%

Mondjuk az, hogy még időre van szüksége. A számolás a doki matekja. A baba tudja, mire van szüksége. Ráadásul kapásból császár? Szülésindításról nem hallott? Szerintem olvass többet, mert bedarál a jó magyar eü!


Javaslom:

Noll A. Nandu Szüléstámogatás mindenkinek

Gaskin könyveit

Leboyert


és ha már császár, akkor Michael Odent Császármetszés c. könyvét.


Nem kell orvosnak lenned, hogy érezd a felelősséget, hisz a gyermekedről van szó. Tájékozódj és kérdezz! Ne csak a dokidtól! Mindenkitől!

2016. júl. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Folyton hol fejvégű, hol haránt, még terminus után is forog, és a doki attól fél, harántba indul el a fájås és abba mindketten belehalhatunk. Itt nem várnak 1 hétnél tovább.
2016. júl. 9. 11:01
 3/6 anonim ***** válasza:

ha még így tud forgolódni, akkor lehet a köldökzsinórral van valami. nemrég olvastam egy cikket, hogy nagy százalékban az az oka ha nem fordul be egy baba, hogy rátekeredik a köldökzsinór és nem engedi.


persze nem biztos, lehet csak még idő kell neki.

2016. júl. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első, remélem annak is vállalod a felelősségét, ha a túlhordásból majd komplikációk lesznek. Sajnos a baba nem tud sok mindent, mert vannak rajta kívüli okok, melyek a szülést befolyásolják. Nem halt volna bele annyi nő a természetes szülésbe évezredeken keresztül, ha ez így működne.

Bírom, amikor az interneten keresztül a laikus jobban tudja mi a tuti, mint a kezelőorvos. Lázítja a kismamát, aki ennek hatására esetleg rossz döntést hoz, a felelősség persze az övé. Nagy öröm egy oxigénhiányos gyermek felnevelése és fejlesztése. Egy császár semmi ehhez képest!

Kérdező, ezer oka lehet ennek a helyzetnek, az orvosod pedig nem önállóan dönt, ha császárt szeretne, hanem egyeztet az osztályvezetővel.

A legfontosabb, hogy a baba épen, egészségesen világra jöjjön és te se károsodjál! A többi csak sallang, kérlek hidd el nekem.

2016. júl. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, Remélem minden rendben ment és megszületett egészségesen a baba és te is jól vagy ! Sok boldogságot! :)
2016. aug. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, rendben vagyunk. Lassan 4 hete született meg a baba egészségesen. Bár nem is született, inkább kivették, mert császár lett a vége. :)

A műtét nem egy leányálom és az elmúlt hetekben nem volt egyszerű a lábadozás, de most már jól vagyok. A babó meg hál isten teljesen szuperül van, szépen fejlődik. Sajnos rá volt tekeredve a zsinór. A doki szerint ezért nem ékelődött. Végül 9 nappal hordtam túl és a doki aznap reggel a szőnyeg szélére állított, hogy ma vagy így vagy úgy megindítja, de ha nem császár, hanem sima indítás, akár baj is lehet. Inkább nem kockáztattam. :(

2016. aug. 5. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!