Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csapások sorozata, idegeskedés...

Csapások sorozata, idegeskedés beindíthatja úgy a szülést, hogy nem érzek egyenlőre semmit?

Figyelt kérdés

35 hetes kismama vagyok.

1 hét alatt sok minden történt.

- Vasárnap apámat vitte el a mentő, vért hányt, tegnap engedték haza a kórházból. Egész héten jártam hozzá a kórházba, plusz a házához, az állatokat ellátni (kutya, macska, tyúk, liba, kiscsirkék stb.)

- Szerdán az apai nagymamámat vitte el a mentő a sürgősségire, elesett biciklivel, összetörte magát, de azon kívül, hogy kívülről csúnya sebei vannak, komolyabb baja nem lett, de engem értesítettek, én mentem utána a kórházba, én vittem haza. Apámtól nem messze lakik, így mikor oda mentem, hozzá is elmentem megnézni, hogy van.

- Aznap tudtam meg, hogy sógornőmék baleseteztek az autóval hétfőn, hátulról beléjük mentek, a kocsi totál káros, de szerencsére személyi sérülés nem történt.

- Ma pedig hív anyukám, hogy ma reggel holtan találták az anyai nagymamámat.

Kicsit kiborultam, de próbálom magam tartani, hogy a kislányom a lehető legkevesebbet érezze. De emiatt meg pont lelkiismeret furdalásom van, hogy "nem borulok ki teljesen", nem zokogok most sem. Persze sírtam a hír hallatán egy nagyot, de nem is tudom, hogy mondjam, próbálok nem gondolni rá. Persze a temetés biztos kikészít majd. Meg itt a nagy fiam is (6,5 éves), miatta is próbálom tartani magam.

Egyenlőre próbálom elhesegetni a rossz gondolatokat, készítem a kicsi érkezésére a dolgokat, ma épp a ruháit akarom kivasalni, de azért keményedik a hasam elég sokat.


2016. júl. 9. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem valószínű hogy emiatt beindulna a szülés.
2016. júl. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hasonló csapások értek, több halál a családban, súlyos betegség, munkahelyi stressz, költözés, hisztis 2 éves. Komolyan egy perc nyugi sem volt. 41 hét 1 napra szültem a gyerekem.
2016. júl. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia. Érthető az aggodalmad de nem fog a szülés beindul nincs. A stressz ártalmas (vérnyomás pl.) de szerencsére a babák benn jó helyen vannak és ha nem állnak készen a kinti világra akkor amiatt hogy anyuka idegenkedik nem fognak kibujni.

Neked kitartást és nyugodtabb időszakot...

2016. júl. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez csak egy csapás, a nagymama halála. A többieknek kutya bajuk.

De nem érzem úgy, hogy szívtelen lennél, csak mert nem borulsz ki és nem szórsz üvöltve hamut a fejedre két őrjöngés között. Inkább jól csinálod, hogy a kicsit ne érje a stressz miatti hormonok bombája.

2016. júl. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!