Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mik a tapasztalatok Dr....

Mik a tapasztalatok Dr. Elekes Tiborról, a Telkiben, milyen volt a szülés? Nemsokára fogok szülni nála, szintén a Telkiben. Minden érdekel!

Figyelt kérdés
Kellett adni neki külön pénzt? Ha igen, mennyit? Ki volt a szülésznő? Csak a szülés végére ment be? Minden érdekel, kérlek írjátok meg!
2010. ápr. 15. 13:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést, ha egyszer a fogadott orvosod kötelessége veled megbeszélni, hogy mikor elérhető és mikor szülsz!

Nem puszira adod a kórháznak a közel 1 millió forintot.

Hálapénz viccelsz, ez egy magánkórház!

A végén benyújtják a számlát!

Én is ott szültem, de nem nála.

2010. ápr. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%

Az egyik Telkis beteg panaszkodott, hogy a szülésért az orvos hálapénzt kért. Én mondtam, hogy a Telkiben tilos. Erre nem adta ki az orvos nevét, csak a munkahelyeit árulta el. Az Elekes az egyetlen, akire ráillik a leírás.

Nem biztos, hogy a te orvosod, de csak ő dolgozik a Rózsakert Medical- nál és a Telkiben is.

Ha tőled is pénzt kért zsebbe is, akkor ideje lenne bejelenteni a gazdasági igazgatónak vagy az igazgatónak.

2010. ápr. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Hát igen. Ezért kérdeztem a dolgot, mert tőlem is kért. És nem is keveset :(


Az első válaszolónak: Elekes a Telkiben is dolgozik, szóval nem fogadott orvos (úgy értem, hogy nem külsős). Mivel hozzá jártam végig, és kb jövő héten szülük, most már nem akarok váltani, és egyébként szakmailag meg jó, de teljesen ki vagyok borulva ezen a pénz dolgon. Tudom, hogy ha fogadott orvos, akkor az pénzbe kerül, de úgy gondoltam, hogy a Telkiben csak nem kéne már hálapénzt adni :( Sőt, még a szülésznő is bejelentette az igényt 50 rugóra...

2010. ápr. 15. 19:51
 4/14 anonim ***** válasza:

Csermely Gyula is mindkét helyen dolgozott régen, de lehet, már nem így van...

A szakdolgozatom anno hálapénzzel kapcsolatban írtam, jártunk akkor - majd 10 éve - a Telkiben is, ahol kb. 4-5 orvossal beszéltünk, és mindenki egyöntetűen állította, hogy ott szigorúan tilos a hálapénz, ettől más a Telki. Elég szomorú, ha ez változott azóta, vagy akkor sem volt igaz, ki tudja.

2010. ápr. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Három ismerősöm is szült Csermely Gyulánál, de senkitől nem kért pénzt. Így utólag nem is értem, miért nem hozzá mentem :(
2010. ápr. 16. 07:46
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a Telki ugyanúgy működik, mint a többi (nem magán) kórház, annyi kivétellel, hogy megfizeted a terhesgondozást, a szülés utáni kórházi ellátást és kényelmet egy összegben a kórház számlájára. De az orvos és a szülésznő, hogy bemenjen akkor, amikor te szülsz, nem tartozik bele. Szerintem ugyanúgy lehet szülni épp ügyeletben levő orvosnál is "ingyen", mint fogadott orvosnál "pénzért", vagy nem így van?

Amúgy egy ismerősöm Elekesnél szült, de nem a Telkiben, és nagyon rendes volt. Szüléskor ott volt 2 órát, majd 2 nap múlva is benézett, hogy minden rendben van-e. Nem volt vele semmi gond.

2010. ápr. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Hát érdekes ez a szüléskor ott volt 2 órát, és 2 nap múlva is benézett...

Én nem ott szültem. Állami fenntartású kórházban. Valószínűleg az én orvosom jóval kevesebbet keres, mint pl Elekes, valószínű a szülés után kapott pénze is jóval kevesebb, mint amit Elekes szokott kapni, mégis minden nap megnézett amíg kórházban voltunk.

Egyébként én egyszer voltam Elekesnél, amikor kiderült a terhesség (Rózsakertben), és majd elájultam a számlától, úgyhogy a következő vizsgálatra már el se mentem.

2010. ápr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Tőlem 150-et kért. Azért, szerintem a mai világban nem tartunk ott, hogy 150 ezer forinétért 2 óra hosszát legyen bennt az orvos a szülésnél, majd még két nap múlva benézzen... De javítsatok ki, ha tévedek. Nekem is rendes munkám van, 2 egyetemet is elvégeztem, de ha 2 óra munkáért 150 ezret kérnék az ügyféltől, akkor nem lenne egy ügyfelem sem :(

Egyébként gondoltam, rá, hogy az ügyeletesnél szüljek, de most már így a végén olyan kellemetlen lenne... Amúgy meg, szerintem az a tény, hogy valaki a terhessége alatt nem kórházba jár gondozásra, hanem úgy dönt, hogy rászánja azt a pénzt, amit egy magánrendelőben kérnek, az nem azt jelenti, hogy végtelenítve van a bankszámlája, vagy két marékkal szórja a pénzt, és az ilyet jól le lehet húzni....

2010. ápr. 16. 16:12
 9/14 anonim ***** válasza:
Itt olvastam én is, hogy a Telkiben KÉRNEK pénzt az orvosok a szülésért, amit egyébként állami kórházban, fogadott orvos létükre sem tesznek. (persze itt is vannak kivételek). Annyi biztos, hogy Fehérváron egy lelkiismeretlen mocsok van és ő is dolgozik a Telkiben. Úgyhogy én már fordultam is ki a kórház honlapjáról.
2010. ápr. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ez felháborító! Nem értem, hogy teheti ezt meg a Telkiben! A doki és a szülésznő is tiszta gáz! Tőlem lehet a világ legszuperebb orvosa is, de ha már kifizetek sokszáz-ezer forintot a szülésért, akkor ő már ne kérjen pluszba!

(Anyukám orvos professzor, és egy hónap alatt keres annyit, amint amit a szülészek 1-1 nap alatt. Ki is van akadva rendesen, már attól is, hogy egy állami kórházban ennyi meg annyi pénzt elkérnek a dokik a szülésért, de hogy a Telkiben... Ez tényleg felháborító!!!)

2010. ápr. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!