Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha szüléskor a vagina szakad,...

Ha szüléskor a vagina szakad, de nem lesz összevarrva, akkor milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés

Pl. Otthonszülésnél

Ugyanúgy meggyógyul, csak esetleg több idő alatt?



2016. júl. 14. 10:37
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Nyílt sebről beszélünk. Gondolkozz.
2016. júl. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy artériás, ez sokkal gyakoribb, mint más "komplikációk". A történelem során eddig elegen túlélték. Tapasztalatot vártam, nem offot:)
2016. júl. 14. 10:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha mázlid van, szépen meggyógyul. Ha nem, elfertőződik, rosszul gyógyul össze, stb. Nekem a varrott gátsebem is begyulladt a kórházban, remegtem a láztól, ha nem kezelik, isten tudja mi történik...
2016. júl. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"A történelem során eddig elegen túlélték"

Meg még annál is többen belehaltak/maradandó sérüléseket szenvedtek...


Hogy a kérdésre is válaszoljak:

-Lehet, hogy ugyanúgy meggyógyul (persze lassabban), vagy

-nem jól gyógyul meg (és mindig érzékeny lesz), vagy

-elfertőződik, vagy

-vérmérgezést kapsz, vagy

...


Sok minden történhet egy kezeletlen nyílt sebbel.

2016. júl. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

"Nem hinném, hogy artériás..."


Bocs, ezt nem értem, hogy jön ide bármilyen artéria?

2016. júl. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Otthonszülésnél összevarrja a bába, amit szükséges.

Kevesen tudják, de szülésznők ezt is megtanulják, csak a kórházban mindig az orvos végzi.



Egyébként én beszélgettem erről az orvosommal, mert egyik szülésem után otthon szétpattant varratszedés után egy öltésem, és pánikoltam, hogy "most mi lesz"? Mire ő az mondta, hogy mi lenne, semmi, összeforr magától, mint ahogy évszázadokon át nem varrtak.


A "legjobban" alakult utána, soha olyan jó nem lett, mint a többi szülésemnél, szóval akármilyen meglepő, de a természet tudja a dolgát ezen a téren is.


Ahogy meg fent is írták, varrás esetén is lehet komplikáció, nekem nőtt vad húsom is meg hasonlók, szóval ott se minden tökéletes.


(Azzal persze egyet értek, hogy ma sokkal jobb gyógyszerek állnak rendelkezésre a fertőzésekkel szemben, így természetesen ez mindenképpen előny a régi korokhoz képest.)

2016. júl. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Olyan ez, mint a fül felszúrása. Arra is sokan mondják, hogy minek, ha kell, kilyukad, kifolyik... Igen, de magától a leggyengébb helyen reped, cikkcakkban, nagy hegesedéssel gyógyul, a heg másképp vezeti a hangot. Az orvos orvos éles eszközzel ejt metszést, jól megválasztott helyen, jóval másabb a gyógyulás.


Ugyanígy a hüvelynél, gátnál is. A sebszélek egyesítésével a sebgyógyulás más, mint spontán. A heg rugalmatlan, későbbi szülésné jó eséllyel szakad még sokkal kisebb baba esetén is.

2016. júl. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%
Egy kórházban szülésnél sem a vagina szakad hanem a gát illetve azt szokták metszeni. Ha a vagina szakad az elég komoly lenne mert vagy a végbél felöli rész akkor azt had ne részletezzem ha meg a hasfal felől hát az sem lenne egy olyan magától gyógyulós dolog és itt nem feltètlen a vérzés erősségére gondolok.
2016. júl. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!