Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés indító praktikákról...

Szülés indító praktikákról van pár kérdésem, válaszolnátok?

Figyelt kérdés
Akinek bevált valamelyik módszer, megírná, melyik volt az? Mennyi idővel utána, és hogyan kezdődött meg a szülés? Hanyadik hétben jártál?

#szülés #szülés indító praktika
2016. júl. 14. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltam a tonicot, szex, sok-sok séta és terhestorna.. semmi.. aztán 06.08.-án megelégeltem, utolsó utáni esély: bába koktél. Akkor már 41+2 voltam. Este fél 8kor megittam, nem ment a hasam semmi... már feladtam, aztán negyed 11kor megindultak a fájások, kapásból 5 percesek.. 06.09-én reggel 8.55kor megszületett a kismanó. :) Hogy a bába koktéltól volt-e? Jó kérdés... :D Ez már nem fog kiderülni.. Nekem semmi mellékhatása nem volt.. :)
2016. júl. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%

Homeopátiával kezeltem magam, és az utolsó hónapban málnalevél tea.

Az orvosom a 38. hét utolsó napjaiban szétválasztotta a méhszájat és a burkot, otthon vajúdtam 3 napot (közben sok-sok szex, mert a sperma is tartalmaz nyílást segítő hormonokat), és a 4. napon pikk-pakk megszültem, nem volt semmi beavatkozás.

2016. júl. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A mamám mindig azzal jön mennyire kímélem magam, bezzeg ő még hordta be a szenet a házba. Én meg 3 kilot alig merek hazacipelni. Bezzeg ő stram nő volt. Na azt kell tudni, hogy 1 hónappal korábban született anyu, a faszénhordós estén.

Szóval ez tuti tipp.

Nem volt hasznos tudom, de kikivankozott.

2016. júl. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szintén bábakoktél segített, mint ahogy a barátnőmnek is. De tudni kell, hogy ezt akkor érdemes csak, és a szülésznők is csak akkor merik (titokban) mondani, ha már túllépted a terminusod. Tehát nem "ér" 38 hetesen bábakoktélt iszogatni, csak mert előbb akar valaki szülni. Márc 20-ra voltam kiírva. 23-án már nem bírtam cérnával, így délután megittam a koktélt, semmi... este jöttek fájáskák, de szokásos jóslónak tűntek. Aztán jött egy-egy erősebb, elkezdtem bizakodni, de amikor már úgy voltam, hogy na ha így folytatom, felhívom a szülésznőmet, akkor abbamaradt. Aztán újra kezdődött... aztán alábbhagyott, de egyszer-egyszer gyanúsan erősebb volt, mint a sima jósló fájásaim, amik hetek óta voltak. Egyébként az a "baj" a bábakoktéllal, legalábbis nálam, hogy nem úgy indulnak be a fájások, mintha természetes lenne, hanem össze-vissza, rendszertelenül, épp ezért engem becsaptak. Aztán 22 óra után félve felhívtam szülésznőmet, elmondtam, mi újság, hogy erős, de rendszertelen. Akkor megbeszéltük, hogy bemegyek a szülőszobára, és ha úgy ítélik meg, utánam jön. Hozzáteszem, 5 perc a kórház és a szülésznő is. Bementem, 2 ujjnyi méhszáj, és nst elég erős fájást mutatott már akkor. Erősen sóhajtoztam... akkor már egyértelmű volt, hogy beindult. Aztán a kádban mégjobban felerősödött (Szt Imre kh), és hajnal fél 2kor már meg is született a fiatalúr, 3700 g, 57 cm.
2016. júl. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!