Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik császár után hüvelyi...

Akik császár után hüvelyi úton szültek, válaszolnátok néhány kérdésemre?

Figyelt kérdés

Mennyit vajúdtál elsőre, és mennyit másodszorra?

A fájdalmat hogyan élted meg az első és a második esetben?

A gyerekágyas időszak melyikkel volt könnyebb?


Nagyon sokáig vajúdtam, alig-alig tágultam, és elviselhetetlennek éreztem a fájdalmakat. Nagyon szeretném megszülni hüvelyi úton a második babám, támogató orvost is találtam, semmi probléma. Egyedül a fájdalomtól tartok, mert elsőre úgy éreztem, hogy nem bírom elviselni. Nem akarok fájdalomcsillapító gyógyszereket, csak természetes fájdalomcsillapítás lesz.

Nektek hogy alakult a második szülésetek? Jobb volt, mint elsőre?


2015. aug. 5. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Sokkal könnyebb volt a masodik.elsore oxitocin, burok repesztes, minden volt a fajasok erősítésére.Masodszor semmi ilyesmi, plusz "rutinos"voltam, amíg tudtam otthon vajudtam...nekem a gyermekagy is konnyebb volt egy hettel szülés utan mar a naggyal szankoztam, huztam, stb., pedig elvileg elég csúnyán ossze kellett foltozni, de a doki profi munkat vegzett.
2015. aug. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nálam is ez volt a helyzet, burokrepesztés, oxitocin, kézzel tágítás, kötelező fekvő testhelyzet, mondanom sem kell akkor...

Reménykedem egy könnyebb szülésben másodszorra. Köszönöm, hogy elmesélted a tapasztalatod, remélem, nekem is sikerül.

2015. aug. 5. 14:26
 3/7 anonim ***** válasza:
En sajnos a tapasztalatomat nem tudom megosztani, inkabb remenykedek en is, hogy az elso csaszarral vegzodott szulesem utan most termeszetesen, rovid ido alatt sikerul megszulnom a lanyom. Az elsonel volt 18 ora vajudas, oxitocin, kezzel tagitas, preseles a hasam (kek zold lett utana), aztan surgossegi csaszar lett a vege. Most a dokim javaslatara megprobalom termeszetesen megszulni, hatha sikerul. Viszont 1 kikotesem volt, hogy ha nagyon elhuzodna vagy az orvos ugy latja h nem sok eselye van megszuletnie, akkor ne huzzuk az idot, toljon a mutobe. Nagyon rossz elmenyvolt az elso szules, a csaszar a megvaltast jelentette. Most ezt nem szeretnem atelni ha nem muszaj Te hany hetes vagy? :) En. 37hkm
2015. aug. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Drukkolok, hogy úgy alakuljon, ahogy elképzelted! :)

Én 25 hetes vagyok most. Eddig annyira nem foglalkoztatott a szülés gondolata, annyira el voltam merülve a tennivalókban, de 1-2 napja előjött és nem hagy nyugodni, hogy vajon mi lesz, hogy lesz, sikerül-e, lesz-e egy szép élményünk, vagy újra kínszenvedés lesz az egész... Izgulok :) Drukkolok neked nagyon, hiszen neked már csak pár hét és megölelheted a babád! :)))) Ha lesz időd, energiád és még eszedbe jut ez a kérdés, írd meg, hogy alakult! :)))

2015. aug. 5. 14:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Koszi :) remelem neked is minden ugy alakul, ahogy eltervezted :) Termeszetesen megirom, hogy milyen szulesem volt, mar nagyon izgulok :) Neked meg gondtalan, szep babavarast kivanok :)
2015. aug. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért csajok, de kiváncsi vagyok a 85%os válaszolo szülésére, szoval irok egy kommentet, hogy majd megtaláljam késöbb
2015. aug. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem az első császár lett 24 órás vajúdás után..

A másodiknál természetesen terveztük végig a dokimmal együtt. Mindennel együtt fele annyi idő volt és sikerült :)

Mondjuk úgy a felénél nagyon elkeseredtem, mert nem tágultam és a dokim felküldött "aludni" az osztályra és azt hittem a nem tágulás miatt olyan lesz mint az első, de aztán elpukkant a burok. Attól kezdve ment szépen minden. Fájt, de lehet a rövidebb idő miatt, el lehetett viselni. Nagy élmény volt minden fájdalom ellenére.


A császárnál könnyebb volt a "kitisztulás", míg a természetes után elég kínzó volt, hogy a szülésznő nyomkodta kifelé belőlem a vért.


A császáros heggel rohadt nehéz volt az elején, a természetes után csak a varratszedésig volt igazán fájdalmas (kegyetlenül szúrt egy helyen).


Bocsi, hogy ennyire részletes voltam (biztos a hormonok, most várom a harmadikat :) )! Összegezve: a második sokkal jobb volt.

2015. aug. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!