Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik szükés után csináltattak...

Akik szükés után csináltattak hasplasztikát, válaszolnátok pár kérdésemre?

Figyelt kérdés

Konkrétan a szétnyílt hasizom érdekelne. Valaki megtudta tb-re csináltatni, és ha igen akkor hogyan?

Ha nem, akkor mennyibe került?

Nincsenek kiskapuk?


28 éves vagyok, van két gyerekem.


2015. dec. 26. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Az hivatalosan nem hasplasztika (oda a has bőrét, zsírszövetet érintő műtétek tartoznak inkább és a plasztikai sebészet területe).

Ez általános sebészet. Nekem megcsinálták, bár részlegesen (saját kérésemre).


Nálam úgy zajlott, hogy elkerülendő, hogy rossz szakember kése alá kerüljek, eü-s rokontól kértem ajánlást. Így kaptam meg egy általános sebész telefonszámát. Felhívtam, elmondtam, hogy XY professzor ajánlotta és terhesség miatt szétnyílt hasizom, enyhe köldöksérv és kifordult köldök lenne a problémám.

Nekem a kezdődő sérv miatt (kisebb diónyi, nem látszott, de kitapintható volt) volt leginkább orvosilag indokolt.


Az első verzió az volt, hogy végigvágja hasamon a bőrt szegycsonttól csípőcsontig, hálót ültet be és ez a szövetekbe épülve fixen összefogja az izomzatot. A sérvet pedig rutinműtéttel zárja (ez tényleg 5 perces beavatkozás egy gyakorlott sebésznek).


Az adminisztrációs előkészületek közben, az épületben flangálva beszédbe elegyedtem egy ügyeletes sebésszel. Ő elmondta, hogy nem lebeszélni akar, sem a kollégát felülbírálni, de ő harmincas nőként biztos nem vágatná végig a hasát. Hiszen akarok még bikinit felvenni, stb.


Így köldöknél tárták fel a bőrt, alul-felül kb 10-10 centi hosszan, a bőr alatt dolgozva összevarrta az izmot, zárta a sérvet és "plasztikázta" a bőrköldököt.


A gyógyulási idő után elkezdtem edzőterembe is járni, és teljesen jól bírja a hasam, pedig elég komoly súlyokkal erőltet az edző.


A sebésznek, valóban hálapénzként 30e-t adtam, de kérni nem kért semennyit. Állami kórházban végezték el a beavatkozást. Én 24 óra után saját felelősségre hazamentem, egyébként 3 napos bentfekvés a protokoll.

2015. dec. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja, a háló hátránya lehet, hogy ha valaki még akar terhességet, akkor nem tud nyúlni a izom és itt-ott repedni fog, tehát az csak akkor ajánlott, ha nincs több terhesség tervben.


Plasztikai sebész is végez ilyen műtétet, bár nekik kisebb a gyakorlatuk benne. Ők bikinivonalban, csípőlapáttól csípőlapátig vágnak, és a bőr alatt fel tudnak menni egészen a bordákig. Ez viszont csak magánban végeztethető el.

Az általános sebészt szerintem meg lehet dumálni, hogy sérvnek adminisztrálva műtsön meg állami intézményben (ha amúgy nincs sérv), és akkor pár tízezret lehet adni hálád jeléül.


Mindenképpen érdemes elmenni és megnézetni, mert maga a vizsgálat gyors és fájdlommentes: hanyatt fekve megtapogatják a hasadat, néha megkérnek, hogy tartsd felemelve a fejed, hogy a befeszített izmot is megnézzék. De tényleg csak tapintással vizsgálnak. 4-5 perc és teljesen fájdalommentes. Sétálj be valamelyik sebészeti ambulanciára és mutasd meg a sebésznek.

2015. dec. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2 újjnyira volt kinyílva, tornával sikerült 1 újjnyi rést csinálnom. Volt egy kis köldöksérvem, de azt kb 2 hónapja megműtötték. Szerintem nem jó orvost választottam, mert mondtam neki a hasizmom, de rámondta hogy nincs szétnyílva, de hozzám sem ért. Megpróbáljam másnál?

Nem lett csúnya a hasad? Látszik egyáltalán?

2015. dec. 26. 21:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Dehogy lett csúnya. Kizárólag köldöknél vágták a bőrt. Mivel azt plasztikázni kellett, így négy öltéssel megúsztam és végre megint normálisan néz ki a köldököm.


A bőrt máshol nem érintette a műtét. Ha nagyon közelről nézi valaki, akkor a köldökömön egy fél centis öltés helye halványan látszik. De tényleg erős fényben és 10 centiről.

2015. dec. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.
2015. dec. 27. 07:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!