Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért van bennem akkora...

Miért van bennem akkora félelem ha a szülésről van szó?

Figyelt kérdés
Első baba és még csak a 11-ik hétnél járok, de semmire se tudok gondolni, csak a szüléstől való félelemre. Túl sok h*lye filmet láttam, túl sok (KÜLFÖLDI) hírt olvastam, arról, hogy az anya belehalt pl a vérveszteségbe. Annyira messze vagyok még a szüléstől, de nem akarom a következő hónapokat rettegésben tölteni. Természetesen ismerősök is ilyenkor osztanak meg az idővonalon hasonlókat. Van tanácsotok hogy lépjek túl ezek? Örülni akarok, boldog akarok lenni. Nem pedig félni. :(

2016. júl. 19. 02:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Nyugi, ez is teljesen normális.

Azért félsz, mert te is tudod, hogy fájni fog.

Majd idővel megnyugszol, és lassan 7 milliárd ember él a Földön, és mindet anya szülte. Sőt, van aki többször is bevállalja, akkor annyira nem lehet borzalmas. (3. gyerekem várom, nem a levegőbe beszélek.)


Gondolom nem az otthonszülést választod ilyen aggodalmak mellett. Nálunk inkább az jellemző, hogy akkor is ott ugrál az orvos, ha nem kéne, nem fogják megvárni, hogy bármi baj legyen. Egyébként pont azért hallasz még itthon is arról, hogy pl. Angliában egy anya elvérzett, mert annyira nagyon ritkán fordul elő, és ott is más oka van általában (krónikus betegségek, rossz egészségi állapot, stb.), és nem a terhesség a kiváltó ok, hanem az egyéb egészségügyi ok.


Most ezt lehet, hogy nem hiszed el, de majd a 34. hét után, mikor úgy érzed magad, mint egy hátára fordított teknős, már nagyon fogod várni, hogy túl legyél az egészen. A 40. hétre más vágyad nem lesz, csak végre induljon be a szülés, és kézbe vehesd a kisbabádat, kerül amibe kerül. :)

2016. júl. 19. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyugi, a szülések nagy része gond nélkül lezajlik, ha Magyarországon kórházban szülsz szinte biztos, hogy semmi bajod nem lesz! Egylbként a félelmed normális, nekem is volt egy kis "halálfélelmem" az első szülésem előtt. De ne süppedj bele, beszélgess erről az orvosoddal, védőnőddel, meg fognak nyugtatni. Másodiknál már nem féltem egyáltalán, mert nagyon bíztam az orvosban. Egy szülésnél nagyon figyelik az anyukát és a babát, nem lesz baj!
2016. júl. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia. Tegnap született meg a 3.babám. simán természetes úton. 4300 grammal tehát igen nagy baba de az első 2 is nagy súllyal született. 3600 illetve 3750 gramm.

Arra készülj fel hogy nagy fájdalom ezt kár szépíteni. De amikor fáj akkor közeledik a baba a kijarathoz és akkor vagytok egyre közelebb a nagy talalkozashoz.

Járj orvoshoz fogadd meg a tanácsokat és a javaslatait és élvezd ki a terhesség minden pillanatát mert amikor vége egy darabig még hiányozni fog.

a szülési fájdalom pedig kibírhato. Amikor már annyira fáj hogy azt hiszed nem bírod akkor ér véget.

2016. júl. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is többször megfordult a fejemben,hogy meggondoltam magam,mégsem akarok szülni (mintha lenne választásom :) ) most már nagyon a végét húzom 39+4 hetes vagyok...alig várom,hogy beinduljon a szülés,és találkozzak a kislányunkkal. (1.baba) Egyáltalán nem félek,pozitívan állok hozzá, minden rendben lesz és ügyesek leszünk :) persze tudom,mivel jár,de nem vagyok sem első,sem utolsó. Én attól félek már egy ideje,hogy mi van,ha nem veszem észre,hogy beindult a szülés...
2016. júl. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó hidd el azt észre fogod venni 😁
2016. júl. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első, Angliában elvérzett az anya... nem csodálom. Angliában le se tojják a kismamákat egész terhesség alatt, és a szülésnél is csak a szülésznő van bent, szóval hála Istennek, itthon ez nem így van!!!
2016. júl. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!