Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért kell beindítani a szülést?

Miért kell beindítani a szülést?

Figyelt kérdés
Én szeretnék majd természetesen szülni, valami viccesen képzelem el mint például vásárolok és egyszercsak elfolyik a magzatvíz stb..:D csak az érdekelne hogy sok ismerősömnél hallom hogy mondják hogy be kell menniük a kórházba és akkor megindítják a szülést, pedig egészséges a baba és. Ez miért lehet hogy sok nőnek beindítják a szülést?
2016. júl. 19. 14:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
76%

Ugy tudom elvileg csak akkor lehetne inditani ha a baba nincs ellátva már, oxigénhiány kezd kialakulni vagy zavaros a magzatviz de a szülés mégsem indul magátol.

Illetve ha reped szét az előző varrat meg egyéb komplikaciok.


A fájásgyengeség miatti oxitocint pl én sem értem.

2016. júl. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
mert ha nagyon sokáig túlhordod, előfordulhat hogy belepiszkít a magzatvízbe, amitől súlyos fertőzése lehet, plusz minél tovább van bent, annál öregebb a méhlepény, nem biztos hogy el tudja még látni úgy a babát mint kell..egy szóval kockázatos túl sokáig bent tartani, de ok nélkül nem indítanak, akiktől azt hallod hogy indították, több mint 1 héttel a kiírt dátum után sem indul meg a szülés, ami egyébként nem ritka, én 41+5 napon még teljesen zárt voltam, ezért másnap megindították nekem. szerencsére még tiszta volt a magzatvíz.
2016. júl. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm!
2016. júl. 19. 14:43
 4/22 anonim ***** válasza:

Szerencsére nálunk akkor indítják, ha kell.

A fiam a 42. héten szültem, csak annyi volt, hogy befektettek, és amíg az NST jó, és a magzatvíz tiszta, és ficánkol az ultahangon, addig nem piszkálnak. Írni kellett a magzatmozgást, nekem is, számolni naponta többször, és tényleg többet foglalkoztak velem, mint az egész terhesség alatt összesen.

Aztán egyszer csak a zuhany alatt elfolyt a magzatvíz, és innentől már minden gyorsan ment.


Sajnos a lányomnál nem volt ilyen egyszerű, belázasodtam, és zöld volt a magzatvíz, úgyhogy nem volt kérdés, hogy indítani kellett. De nem indult... úgyhogy császár lett a vége, de nekem így is happy end.

2016. júl. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
nálunk a 40.héten befektetnek.mindennap vizsgálnak és ha nem indul magátol akkor a 41.héten inditanak.
2016. júl. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Nekem terhességi diabétesz miatt indítottàk a kiírt napon
2016. júl. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Nálam 40+3ra indítottak, időnként esett a szívhang és öregedett a lepény. Szerintem inkább indítsanak, minthogy a hudevicces árházban elfolyó magzatvíz szitunak az legyen a vége, hogy látod az áruház padlóján, hogy folyik a zöld magzatvíz, ami ugye azt jelenti, hogy belekakilt a vízbe, és könnyen oxigénhiányos állapot léphet fel.
2016. júl. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Nekem terhességi diabétesz miatt indítottàk a kiírt napon
2016. júl. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy ha beindul a szülés magától, az minden lesz, csak épp vicces nem ! Érdekes amúgy, hogy én 4 nappal túlhordtam és diabetes-es voltam terhesség alatt, mégsem merült fel, hogy beindítják.
2016. júl. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
Nálam azért kellett, mert én könyörögtem érte, olyan fájdalmas volt akkor már minden pillanat. Mivel az orvos ismert, tudta, hogy nem szimpla hisztiről volt szó és sajnos azóta sem jöttem helyre, pedig már négy éve.
2016. júl. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!