Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés és a szemérem. Mennyire...

Szülés és a szemérem. Mennyire tartják ezt tiszteletben a kórházakban?

Figyelt kérdés
Ugyan nem szülés terén, de nekem rosssz tapasztalataim vannak.
2010. ápr. 16. 15:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát , írhatsz valamit....az oxi-tól szépen kezdtem tágulni, erre az összes épp tanuló szülésznőt odahívták, hogy nézzék meg a nyíló méhszájat.... jó volt, képzelheted !:D
2010. ápr. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
de utána kiküldték azért őket, tehát szülés alatt nem voltak ott- ezt azért még hozzáteszem. DE egyébként bugyi nélkül voltam, és inkább utólag tűnik ez érdekesnek, ott inkább arra koncentráltam, hogy a fájásokat bírjam.
2010. ápr. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem semmilyen negatív tapasztalatom nincs. Bár kicsit ellentétes a szülés-szemérem, mert ugye akkor ott fekszel széttett lábakkal, stb. De rajtam végig takaró volt, csak a szülés és idejére vették le, meg a mikor az orvos megnézett. az ágyak meg el vannak paravánozva.


Oktató kórházakban pedig teljesen normális, hogy a tanulóknak megmutatják az aktuális eseteket. Többek között ezért nem szültem Db-ben a Klinikán :S A Kenézy pedig szuper volt minden téren. Nem éreztem feszélyezve magam, pedig alapból nagyon szégyellős vagyok.

2010. ápr. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerencse, hogy név nélkül lehet ide írni, de most elárulok neked valamit. Tanuló vagyok egészségügyi területen és elmondhatom,hogy ahol ott állunk és nézünk 2-3-4en, mit is csinál a szülésznő, orvos stb... és kérdezgetünk és ők is vissza - na ott van igazán nagy odafigyelés és pontosság. A fogások, a vizsgálatok, az egész folyamat - nem mondom, hogy ahol nincs hallgató, ott nem figyelnek annyira oda, csak azt mondom, hogy az ott dolgozók is emberek, és mint minden ember, máshogy viselkedik, ha figyelik. Ne törödj a szeméremmel, csak a babával, és ha van tanuló a közelben, engedd be és mosolyogj, mert rosszat nem tud jelenteni, csak még több jót! :)) Könnyű szülést kívánok neked!
2010. ápr. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%

Én nagyon kellemetlenül éreztem magam a szülőszobán. Sajnos a szülésznőknek, ez már csak "futószalag". Az orvosom kérte, hogy hozzák be az ajtókat a szülő nőknél, hiszen nekik nyugalom kell, nah hát ez nem úgy volt.


Jótanács, hogy ha nincsenek védáid, akkor időben töttesd be szakemberrel az infúziót, mert Nekem ott szerencsétlenkedtek, azt már tolófájásaim voltak.

2010. ápr. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt semmilyen kellemetlen élményem ilyen téren. Nagyon tiszteletben tartottak, kedvesek, segítőkészek voltak. (Bp. ÁEK)
2010. ápr. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Oké hogy tankórház, de nem kéne mégis a szülő nő beleegyezését kérni?
2010. ápr. 16. 17:17
 8/16 anonim ***** válasza:
Bocs az off-ért, de erre én is kíváncsi lennék, hogy nem kellene a beleegyezésemet kérni, hogy az én alfelemen oktassanak? Én Szolnokon szültem császárral, és műtét előtt is és után is kb 6-7 fiatal tanulólány nézte végig közvetlen közelről a katéterezésemet, pelenkázásomat stb. Én meg feküdtem ott mint egy kiterített húscafat, hát elég szarul éreztem magam, mert amúgy nagyon szégyenlős vagyok. És hát nem igazán választhatok kórház közül, mert szolnokon 1 van.
2010. ápr. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy kellemetlen de gondoljatok bele...a következő generáció orvos, szülésznő akkor mégis, hogy a fenébe tanuljon? Állatokon csak nem tanulhat! Ha senki nem engedné mert szégyenlős a gyerekeink szülhetnének otthon egyedül mert kiöregedne az ellátó személyzet. Én ezt nem szeretném.
2010. ápr. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Aki nem akar oktató kórházban szülni, tudtommal mehet máshova. Az oktató kórház azért van, hogy oktasson, szerintem ez nem szemérem kérdése.

Én ilyenben szültem, semmi kellemetlen tapasztalatom nem volt, és be is takartak lepedővel.

Egyébként meg orvos és szülésznő válogatja, van aki figyel erre és van, akit nem is érdekel.

2010. ápr. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!