Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akiket császároztak, és nem...

Akiket császároztak, és nem volt semmi segítségük hogy boldogultak egyből mindennel egyedül?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra,hogy hazamész,és hogy ment egyből a főzés,takarítás,nagyobb gyerek,és az újszülött gondozása?
2016. júl. 28. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Én hétköznap általában rendeltem a kaját (átnéztem az összetevőket, reméltem tényleg az van benne, a férjem meg unta volna, ha valamiből nagy adagot csinálok és napokig azt kell enni - ő este jön haza, nem segit kb semmit), nagyobb tesó nincs, a takarítás takaréklángon ment. Ráérek akkor 100%-ra padlót nyalni, ha már mászni kezd.
2016. júl. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

elsőnél fogalmam sincs. azt sem tudtam hogy élem túl a napot! az elején vele felfordult a lakás.


a másodiknál egyáltalán nem fájt a heg. ahogy hazajöttem neki álltam mosni, meg összepakolni.

teljesen más volt mind két eset. a másodiknál annyival volt más hogy ott volt velem a nagy is, de vele pl az elején nem tudtam játszani, vagy elvinni a játszótérre, igazából bezrkoztunk a lakásban.


de aházimunka része az csak ugy jött,mindig mihez volt erőm.

2016. júl. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak a babával törődj, meg persze ha van nagyobb gyerek vele.

A főzést úgy oldottam meg az első időszakban hogy este főztünk mikor apa itthon volt tehát nem nekem kellett megoldanom egyedül. Takarítani nem takarítottam sokat az elején, porszívózni a férjem is ki tud, van mosogatógépünk, mosást berakni meg 5 perc uh az nem volt gond.

Ami inkább gond volt az a pihenés hiánya és a nagyobb gyerekkel való foglalkozás, nem maradt túl sok idő rá az elején.

De a semmi segítséget hogy érted? Este sem jön haza a férjed? Nagymama?

2016. júl. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én férjem csak annyi szabit kapott, hogy otthon volt a nagyobbal, míg én a kórházba. A takarítást (és mindent ami ráért), azt késő este vagy korán csináltam, amikor a férjem otthon volt. a főzést úgy csináltam, hogy vittem magammal a kicsit (pihenőszékben vagy kézben), de próbáltam eleinte gyorsakat főzni. addig a nagy vagy játszott vagy ha egyáltalán nem volt el, nézett kicsit mesét.

a játszótér volt nekem is a legnagyobb gondom, eleinte egyáltalán nem jutottunk ki. és őszintén szólva megviselt mindkettőnket a bezártság. de a többivel nem volt gond. persze nem akkor pucoltam ablakot vagy csináltam nagytakarítást, csak amit kellett. csak lazán, gyorsan elmúlik a kezdeti időszak. pár hónap múlva már nem értettem, hogy miért okozott a házimunka gondot egy gyerek mellett :)

2016. júl. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Eleinte nem főztem, hideget ettünk 1-2 napig, az is esett jól. A nagyért menni kellett, vezettem. Berakni a mosást, főzni, mosogatni, felmosni egyáltalán nem volt megterhelő, ezek nem nehéz dolgok. Nekem a második császárom volt, az elsőt sokkal nehezebben viseltem. De időm se nagyon volt szenvedni mondjuk.
2016. júl. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
de persze,a férjem hazajön munka után :-) úgy volt anyukám itt lesz valamennyit,de mégsem tud jönni (3 órányira lakik innen) közben pedig kiderült császározni fognak nagy a baba,és rossz a fekvése.az elsőt természetesen szültem,nem tudom mit várjak császár után,hogy tud mozogni,emelni a ember annyi maradt meg bennem,hogy mikor szültem a császárosok alig bírtak menni és vitték a babát a csecsemősnek mert még a pelenkázóra sem tudták feltenni. nagyon megviseltnek látszottak,nem tudom elképzelni,hogy aztán hazamennek,főznek,mosna,takarítanak,meg a nagyobb gyerekkel is mit csinálnak. vagy az első nap ennyire rossz,mire hazamész már jobb?
2016. júl. 28. 18:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Változó. Nekem az első nagyon fájt, a második nem annyira. De az elsőnél is el tudtam látni magam és a babát, bár csak görnyedve tudtam járni.
2016. júl. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!