Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rettegek a szüléstől! Hogyan...

Rettegek a szüléstől! Hogyan tudnám legyőzni félelmeimet?

Figyelt kérdés
Mindig nagy családot szerettünk volna. Már a teherbe esés sem ment könnyen, elég sokat küzdöttünk érte. A terhesség nem visel meg, nagyon szeretem és várom a babát. De ha a szülésre gondolok :'( Félek hogy a babánk valami baja lesz vagy nekem lesz olyan maradandó károsodásom vagy élményem, hogy nem tudok vagy nem akarok több gyereket válalni. Nem tudom mit kérjek, mit ne engedjen pl oxitocin, fájdalomcsillapító stb. . .
2016. aug. 9. 19:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
Szia! Én is féltem a szüléstől, eddig úgy voltam vele h nem kérek fájdalomcsillapítót semmit, aztán kattant bent valami, minek szenvedjek annyit ha nem muszáj? Rákérdeztem dokinál az Edára, és úgy vagyok most vele 90 % h kérni fogok. Azóta nem ideggel gondolok a szülésre, csak várom, kíváncsi vagyok. Így sem lesz olyan nagyon könnyű tudom, de engem nagyon megnyugtatott. Nekem azt mondta a doki h sokkal gyorsabb edával a tágulás, ugye nem is érzed olyan intenzíven a görcsöket, max a kitolás lesz picit hosszabb. Amit én nem akarok engedni az a kézzel tágítás, szólni is fogok előre h az felejtős. Érdeklődj a lehetőségekről, tájékozódj!
2016. aug. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%

Az idosebb korosztaly egyik kedvenc mondata az "a gyerekert meg kell szenvedni" - ergo mi az h egy no fajdalomcsillapitast ker??

Sztem ez egy baromi elavult nezet...minek szenvedj,ha nem muszaj? Epp elegge megdolgozol igy is azert a gyerekert es a kesobbi idokben is. Nyugodtan kerjel eda-t! En is akartam,de mar nem volt ra ido,olyan gyorsanjott a baba kifele:)

En is feltem h meghalok szules kozben v ilyesmi. Nem tudtam elhesegetni ezt a gondolatot. De szules kozben eszembe sem jutott,ott mar nem azzal voltam elfoglalva:)

Aminekem sokat segitett az volt h elore elfogadtam a tenyt h fajni fog...innentol mar nem is feltem:)

2016. aug. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
49%
Most rettegsz,de majd az utolsó pár hétbe már visszatartani nem lehetne annyira mennél már szülni.
2016. aug. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Én is az ilyen drasztikus beavatkozásoktol tartok a legjobban mint a kézzel tágítás, hasba könyökölés. Csak az a baj, hogy ezt szerintem leginkább akkor csinálják mikor már a baba Elindult a szülőcsatornában. Ott meg ugye már ezek életmentő beavatkozások nem tagadhatod meg. A legnagyobb bajom, hogy fogalmam sincs mire készüljek.
2016. aug. 9. 20:32
 5/15 anonim ***** válasza:
60%

Hány hetes terhes vagy?

Keress egy dúlát, vagy természetes szülésre felkészítő alkalmakat, vagy pszichológust, valakit, akivel fel tudsz készülni.

Egy része az izgalomnak normális, én a 4. babámat várom és én is izgulok, de a görcsös félelem épp hogy leblokkolja a szülés menetét, tehát jobb ezzel még időben foglalkozni.

2016. aug. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
37%

En ugy gondoltam a szulesre,mit ahogy a fogorvosra szoktam...faj,faj,de vege lesz.es azert ha vege akkor mar ott szuszog rajtad a piciked.

Ugy ertem,hogy mikor megindult az elso gyerkoc akkor folyton az jart az eszemben,hogy holnap ilyenkor,holnap ilyen mar.

Es igy konnyebb volt.

De szerintem mindenki fel a szulestol.ez termeszetes.ha lehet kerj fajdalomcsillapitot.azert van.

Kitartas es fel a fejjel ;)

2016. aug. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%

Eleinte én is féltem tőle, aztán úgy voltam vele, hogy ha félek, ha nem, fájni fog és több milliárd ember túlesett rajta. Sokan több gyereket is vállalnak, tehát túlélhető.


Beugrott egy csomó komplikáció, DE mivel bíztam az orvosomban és a szakember gárdában, hagytam sodródni magam. Nekem pl. könyököltek (alulról vákuummal húzták, fentről alkarral préselték). A könyöklő doki elkezdett nyugtatgatni, hogy most rám fog támaszkodni, ne ijedjek meg, nem akar bántani, stb... Ránéztem, annyit mondtam, hogy tisztában vagyok a helyzettel, húzzanak bele.

Nem fájt egyáltalán. Vártam, hogy kék-zöld lesz a bordaívemnél, de semmi.

Kvázi a két orvos szült helyettem, én feküdtem és hagytam. Megnyugtatott, hogy ott állt már a neonatológus az ágy mellett és amint kihúzták a babát, azonnal átnézte tetőtől talpig és mondta, hogy teljesen egészséges.

Ő a szülőcsatornában akadt el, rosszul forgott és a koponya megakadt a medencecsontban. Az orvosok annyira profin csinálták, hogy meg is fordították, szerintem fél perc alatt kihúzták megfelelő műfogásokkal. Még a feje sem deformálódott el.


Utána a méhlepény nem akart leválni. Az szívás volt, mert kézzel tépkedték, a műtő foglalt volt. Ott káromkodtam egy sort, fizikai erőszakkal fenyegettem az orvost (másnap elnézést kértem), aztán földöntúli vigyorral vártam az altatóorvost, amikor végre bejutottam a műtőbe. Altatás, mindent kipucoltak, összevarrtak.

Teljesen felépültem, a lányom pedig már 2 éves elmúlt és makkegészséges energiabomba.


Nem maradt meg rossz élményként, az orvos szerintem jobban leizzadt közben. Nekem az segített, hgoy nem akartam irányítani a dolgokat, ráhagytam a szakemberekre. Az orvosomat régóta ismerem, tudtam, hogy profi szakember, aki higgadtan és gyorsan cselekszik.

2016. aug. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
17 hetes vagyok. Félek hogy pánikba fogok esni mikor beindul a szülés és nem tudom megszülni. Még nincs szülésznőm de amint lehetőségem lesz rá keresek valakit akivel"fel tudok készülni". Pszichológushoz nem szeretnénk menni.
2016. aug. 9. 21:13
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Olyan nincs, hogy nem tudod megszülni. Gyerek még nem maradt bent.

Semmiképp ne pánikolj rá, a gyerek távozni fog. Pláne 17 hetesen, még engedd el a témát. A terhesség végén már az is segíteni fog, hogy annyira kevés lesz a helye, hogy neked is kellemetlenséget okoz. Nyom mindent, itt fáj, ott fáj.

2016. aug. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Èn is nagyon fèltem a szülèstől a 39 hètig jelenleg 40+4 hetes vagyok alig várom hogy túl legyek rajta az sem izgat hogy fáj mert már így csak szenvedek
2016. aug. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!