Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akarok gyereket, de félek a...

Akarok gyereket, de félek a szüléstől, és attól is, hogy a gyerekem beteg lesz mit csináljak?

Figyelt kérdés

valamint a nagy has látványa sem tetszik,de igazából nagyon szeretnék gyereket.

leírná valaki milyen átélni a szülést?

még ha szülnék is,szerintem akkor császármetszésnél döntenék..

Az mennyire fájdalmas?


2016. máj. 15. 08:34
 1/9 anonim válasza:
31%

Ha nagyon félsz tőle, és a párod is beleegyezik, akkor szóbajöhet az örökbefogadás. Persze ez rizikósabb.

A szülés fájdalmas, persze ez változó, azt hiszem ezt egy 1-10-es skálával szokták mérni/elmondani.

A császármetszésnél hallottam olyanról, hogy valaki minden egyes vágást érzett a hasában, miközben elvileg érzéstelenítve volt. És a gyerek nagyobb esélyjel lesz egészséges, ha a természetes úton jön ki.

De ne a szülés fájdalmára gondolj, hamen hogy milyen szép gyereket lesz.

2016. máj. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%

A szüléstöl félsz, de egy nagy hasi műtétet önként bevállalnál? Fura vagy :D


Én 38+4nél tudtam meg hogy császározni kell 39.en, de azt a 3 nap rettegést és halálfélelmet nem kívánom senkinek!

Az hagyján, hogy 2 napig majd belepusztultam minden mozdulatba, de még varratszedés után szétnyílt a sebem éjjel 2kor, kórház, ügyelet, macera, probléma újra.

Február végén szültem, de majdnem júniust írtunk, mire újra embernek éreztem magam.

Szóval ezt azért még gondold át!


38 évesm legcsodásabb időszaka volt voszont a terhesség! És mikor tudod, hogy a gyermeked nő odabent a pociban, az se lez fura :)

2016. máj. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Átélni egy szülést egész más, mint végignézni, külső szemlélőnek sokkal ijesztőbb. Abszolút túlélhető és azt a max 1 nap szenvedést megéri a gyerek. Szerintem a császár ijesztőbb amúgy.
2016. máj. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

Nem ítélkezem,csak egyszerűen nem értem az olyan embereket,akik,ha el akarnak érni valamitakkor azt csakis a lehető legkönnyebb formában,mert az első nehézségtől elhasalnak!

Gyerekvállalás:

Ott kezdődik,hogy terhesség -ha már a nagy has is zavar,akkor nem igazán értem,hogyan szeretnél valaha is gyereket

És a nagy has csak egy dolog! A terhességgel számtalan más,többnyire kellemetlen tünet is jár. Ezekkel mi van??

Szülés - ok,kiszedik belőled,mert erre is képtelen vagy

Szoptatás -gondolom akkor az is kilőve,mert hát mi az,hogy egy gyerek lóg a te becses csöcseiden

Hasfájás,fogzás - erre gondolom majd felveszel egy bébisintért,aki helyetted felkel éjjel,míg te szépre alszod magad

És még sorolhatnám...


Szóval azt gondolom,hogy akinek ennyire büdös az,hogy erőfeszítést tegyen,az neki se kezdjen!

2016. máj. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
Császárral szültem. Semmi húzást, rángatást nem éreztem. Első nap volt nehéz felkelni, aztán napról-napra jobb volt. Szoptatás: hat hétig ment, mert bár szoptattam volna , de a gyerek semmit nem hízott a tejemtől. Igen ilyen is van, hiába mondják, hogy ez lehetetlen. A gyerekem két éves. Köszöni szépen jól van. Kb egyszer volt beteg. Hála a jó Istennek és a kötődéssel sincs semmi baja. Jövő héten jön a tesója és császárral ráadásul. Fúúú, de rohadt szar anya vagyok...
2016. máj. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28%
Egyik ismerősöm 2 gyereket szült azt mondta egy vérvétel 100-szor rosszabb. Nekem sürgősségi császárom volt. A gerinc érzéstelenítőt nyolcadjára sikerült beadni. Fájdalmat nem éreztem,csak ahogy húzták szét a hasam. Nagyon fájt utána,nehéz volt felkelni. Hétfőn császároztak csütörtökön haza jöhettünk. Vasárnap mentünk vissza :( nagyon piros volt a sebem egészen a köldökömig. És váladékozott erősen. 2 helyen újra nyitotta az orvosom 1-1cm re. Minden nap bejártam seb tisztításra és infúzióra 2 hétig mellette antibiotikumot szedtem. az egyik oldalon az újra nyitott sebem szét szakadt 5 cm re simán érzéstelenítő nélkül össze varrták 2 öltéssel. Nem kívánom senkinek :(
2016. máj. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

Nem szeretnek rosszat irni, de a csaszar sem olyan szornyu ám! Nekem 3is volt es mivel rogton 10oraval mutet utan felkeltem ket nap mulva semmi bajom nem volt.. nem mindenki ugy eli meg h ez egy halalos mutet. Nekem ez volt a szules. Es tetszett igyis. Ugyanugy eletet hoztam a vilagra, ahogyan a noverem is aki termèszetesen szült. Semmivel sem rosszabb 6hettel utana mar hazas eletet eltem es a hegem sem latszik. Nem olyan veszes. Persze egy komoly hasi mutet de jol csinaljak!:)

Ne felj a nagy pocak jo dolog ha lakik bent valakI.es ha attol felsz nem lesz regi az alakod majd rajossz h megeri

2016. máj. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te még nem vagy kész egy gyerekre. A gyerekvállalás több mint nagy has, vagy szülési fájdalom. Én imádtam a pocakom, mert a kisbabám volt benne! Életem egyik legszebb élménye volt a szülés, pedig 12 órát vajudtam oxitocin koktéllal, de a végén császározni kellett. Én azt mondom a természetes szülés sokkal jobb, azonnal megkapod a babád, és utána egyből lábra állsz, nincsenek fájdalmaid. 3 napig fájt a sebem, utána 2 hétig a nyakam annyira hogy a könnyem kicsordult.
2016. máj. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
19%

" És a gyerek nagyobb esélyjel lesz egészséges, ha a természetes úton jön ki. "


Miért? Mi van, ha szülés közben sérül, elakad, oxigénhiányos lesz..stb stb?


Míg császárnál épen kiemelik...

2016. jún. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!