Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a programozott császárral negatív tapasztalata van?

Figyelt kérdés

Most csak olyan válaszok érdekelnének, ahol lőre tudták, hogy császár, kitűzték az időpontot, anyuka bement.


Meddig tartott a felépülés?

Tudtál szoptatni (mennyi idő után) ?

Mikor tűzte ki a doki az időpontot? Megkérdezett téged is, vagy rábökött egy napra és kész?

Utolsó hónapban is 1x kellett menned? (szept. elején-közepén szülök, jövő kedden megyek hozzá, kell majd még mennem? )

Milyen vizsgálatok voltak az utolsó hónapban?


+ amit még fontosnak tartotok, azt is írjátok meg lécci :)


2016. aug. 11. 21:54
 1/8 A kérdező kommentje:
az alkérdésekre persze minden programcsászárostól várok választ, azoktól is, akiknek nem volt rossz élmény :)
2016. aug. 11. 22:05
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Merem írni,hogy programozott volt mert egy nappal előtte döntött a team a császár mellett szóval nem vajúdtam.(ikerterhesség)

Az utolsó hetekben naponta jártam be NST-re,majd a kiírt időpont előtt néhány nappal befektettek.

Altatásban végezték beöntés katéter...mint más műtéteknél,annyi különbséggel,hogy az altató anyagot csak akkor kaptam meg amikor a szikét felemelte.

Az első 3-5 nap elég kemény volt de kibírható.Szoptatni ugyanúgy tudtam mint bárki aki természetesen szült.

Nem a szülés módjától függ,a hormonok beindulnak ha a baba kint van.

Fontos.Ha azt mondják kb fél nap után,hogy állj talpra és sétálj akkor tedd azt.

Sokkal gyorsabban fogsz regenerálódni.Persze nagyon fáj,de muszály.

2016. aug. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A 3.mar program csaszar volt.

38+6napra.kb egy honappal elotte mar 90%ban megbeszeltuk az orvossal a datumot.figyelembe vettuk a nagyok tavaszi szunetet,azt,hogy husvetra mar itthon legyunk.36 hetesen volt az elso nst,aztan meg 2.ezen kivuk semmi mas.36hetesen meg volt egy uh mikor be kellett fekudnom mert vert kellett kapnom.

A mutet maga....nem tudom leirjam e.a tied biztosan nem ilyen lesz.

Csak roviden.

Elotte nap be kellett mennem,mert ugy volt kapok meg vert,de szerencsere megusztam.meghagytak a mutetre mert specko szurt ver kellett.igy eltavot kaptam.

A mutet reggelen mentem 7re.nogyogyra bekoszontem,jott a dokim fel a szuleszetre.felvettek az adatokat,kaptam beontest.utana meg fel orat ucsorogtem apaval a varoban.8kor bevittek a szuloszobaba.3.nekifutasra sikerult az infuziot bekotni.nem vagyok egy tapos tipus de az a ket diak csajszi...hat megkinoztak.mire sikerult jott is az orvosom,hogy mehetunk a mutobe.Nekem mar itt vegem volt.arrol volt szo 10-11 korul.az erzestelenitot harmadszorra sikerult beadni....lenyegeben nem fajt,csak maga a tudat,hogy bokodik a hatam es nem sikerul...

Vegul az is megvolt.letakartak de meg mozgott a labam.teljesen ketsegbe voltam esve,hogy erezni fogom.persze nem igy lett,de a tudat.a dragamnak akkora buksija volt,hogy alig fert ki.ketten nyomtak ketten huztak es igy is masodik nekifutasra plusz meg egy picit vagytak is elotte pluszban.

Hat es megszuletett 8:53 kor.az orzoben mar lement rolam a sokk.picuri ott volt.de nem volt jol,csak nyoszorgott.elvittek,hogy fazik.megmelegitik es visszahozzak.nem hoztak.apa ment erte mikor kitoltak.inkubatorban volt,legzeselegtelenseggel :( nem tudott alkalmazkodni mivel semmi jele nem volt,hogy ki kell bujnia.nem vajudhattam az elozo ket csaszar miatt,igy is majdnem szetvalt a hegem.

Szerencsere hamar rendbe jott.ez a programcsaszar egyik hatranya.

A mutet utan igyal nagyon nagyon sok folyadekot.allj fel amint engedik.nagyon nagyon nagyon faj de minnel elobb,minnel tobbszor allsz fel annal jobb.iszonyu jo erzes 12 ora fekves utan megmosakodni,elsetalni a csemetehez.

En mindharomnal 3 nap utan hazajohettem.

Nem volt varratszedesem,es olyan ize csovem sem...ami tisztit...nem jut eszembe a neve.

Az elso kettohoz kepest nekem ez iszonyu volt.pedig az elsoket 18es20 evesen szultem.most pedig mar 27 voltam.azokat megis jobban viseltem.raparaztam nagyon.szamoltam a napokat,a vegen az orakat.

Ja,szoptatni tudtam egybol,a masodikkal is siman ment anno.annyi volt most,hogy az elso ket nap nem szoptathattam a legzesnehezseg miatt.de utana ment ugyesen.

A felepules most is olyan 2het volt addig azert fajdogalt,mondjuk most be is verzett a hegem.eleg csunya volt.nagyon egett.

Hat kb ennyi.

2016. aug. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is programcsaszar volt es jo elmeny. Megkerdezett az idopontrol, de rabiztam. Utolso honapban 2x kellett menni az orvoshoz. Aznap reggel kellett bemenni a korhazba. Beontes, kateter, infuziok. Egy csomot kellett varni, de a mutet fel oras volt. Spinalis erzestelenito volt. Utana 12 oraig kellett fekudni az orzoben, ez nagyon unalmas volt. Fajt az elejen a hasam, de kozel se elviselhetetlen. Masodik nap mar lementem a bufebe. 5 napig voltam bent. Szoval a teljes felepules nekem kb.3 nap volt. Szovodmeny nincs. A tejem 3 napra jott meg, utana mar szoptattam.

Most 13 honapos a fiam, meg mindig szopizik naponta 3x.


Soha nem szulnek termeszetes uton. Ez nagyon jo volt igy.

2016. aug. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
beöntés mindenképp kell?
2016. aug. 12. 12:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Sote II. programcsászár.

Úgy volt, hogy egy héttel hamarabb lesz, tehát a 39. héten, de minden eredményem annyira jó volt, hogy a 40. héten a volt (izgultam is, hogy be ne induljon hamarabb).

A kiírt napon bementem reggel, előtte este már nem lehetett enni, inni azt hiszem 6 órától. Szóval bementem reggel 7re, kaptam infúziót, az lecsöpögött, megnézték, hogy alul rendben vagyok e (én otthon rendbe tettem magamat, nem akartam, hogy ők borotváljanak), aztán betoltak a műtőbe, kaptam gerincérzéstelenítőt, és 8-48-kor már megszületett a fiam. Nekem beöntés, katéter nem volt egyáltalán.

Utolsó héten ugyanúgy, mint mindenki másnak, nekem is kellett menni nst-re, egyet néztek még császár előtt is.

Na aztán megszületett a fiam, bent volt a műtét közben a férjem is, szuper, csodálatos élmény volt, a férjem vitte át abba a szobába, ahol felszárították, meg amit kell, addig engem összevarrtak, majd 6 órát lábadoztam, aztán amikor fel kellett állnom, rögtön odaadták a fiamat :)

Onnantól egyből szoptattam, nehezebben indult meg a tejem, de megindult, igaz egy rövid időszakot leszámítva, végig kellett a pótlás, mert a babám nagy volt, nagy étvággyal, annyi tejem viszont nem volt.

3 napot voltunk a kórházban, az ágyból való felülés fájt, de erőltetni kell és akkor sokkal gyorsabb a felgyógyulás, a 3. nap már úgy jöttem ki, hogy egész korrektül voltam. Varratszedésnél már tökéletes volt.

Aztán a gyermekágyi vérzés nekem 8 hétig tartott.


Nekem egyetlen rossz szavam sincs, nagyon pozitív élmény volt az egész, főleg, hogy ott lehetett a férjem.

2016. aug. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1 hete volt a második császárom.

Kedden befektettek (betöltött 38. héten), csütörtökön mondták, hogy akkor péntek reggel műtét (akkor kezdtem a 39. hetet).

Délelőtt 11-kor volt a műtét (3. voltam aznap), fél óra múlva már az őrzőben voltam. Du. 5kor hozták a lányom, másfél órát velem volt, akkor már oldalra tudtam fordulni, mellen volt végig, ügyesen szopizott. Katéterem volt, beöntés nem. Előző nap éjfélig lehetett enni-inni. 4 tasak infúzió ment le, ebbe kaptam oxitocint és algopirin injekciót. Este 11kor kellett felkelni először és zuhanyozni menni. Nem volt épp kellemes, de nagy erőt vettem magamon, hamarabb felálltam, mint az előttem császározott 2 szobatársam.


- 1 hete volt a műtét, ha nem lenne még leragasztva (a ragasztó húzódik), és a varratok nem lennének, már kutya bajom sem lenne.

- Végig, míg bent voltunk, szopizott a lányom, bár még ugye nem igazán volt mit, de bőven elég volt neki az előtej, vasárnap éjszaka már volt rendes tej is.

- Ugyanaz a protokoll, nálunk 35. héttől hetente nst, miután befektettek, naponta nst, áramlás UH, és 1szer vizsgált doki, méhszáj állapotot nézett.


Jó tanács, amint érzed a lábaidat, kezd el mozgatni, felhúzni.

2016. aug. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A lenyeget leirtak mar. Faros volt a lanyom, igy a 38. heten csaszarozott a dokim. En elotte este meg ehettem, masnap kellett bemennem 12-re. En igy beontest nem kaptam. 5,5 honapos koraig csak szopis volt, szoval e miatt ne aggodj. Egy heten belul szepen beindult a tejem. Szovodmeny nem volt. Maga a csaszar 20 perc volt. A felkelesek par napig szornyuek, de nyilvan tulelheto. 😊 Egyetlen negativum, hogy delutan fel 2-kor elvittek a lanyomat, es csak este 6-kor hoztak vissza. Jo lett volna azonnal megszeretgetni. A katetert imadtam. 😂
2016. aug. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!