Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek mi a tapasztalata...

Kinek mi a tapasztalata túlhordás terén, illetve beindítás terén? Pozitív és negatív?

Figyelt kérdés

Nekem már késni fog (40+1), első baba, de számítottam rá, és nem is szeretném beindítani, ha nincs baj - viszonylag jól bírom, ő pedig eleget mocorog, most voltam védőnőnél, és minden ok.

Elég rosszakat hallottam a beindításról, amikor nem ok miatt indították be, csak mert elmúlt az orvos által számított dátum. De nekem pl. másik orvos más időpontot állapított meg, és azt gondolom, a természet jobban tudja.

Kérlek írjatok ha nektek beindították (és nem mert muszáj volt), vagy nem indították be, és késett, de magától indult be - jó volt-e úgy, stb.

(Édesanyám, nővérem és mások tapasztalata nem volt túl pozitív a korai beindításról).

Köszi a segítséget előre is!


2009. júl. 8. 15:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem 3 nappal volt tulhordva a babam, tehat meg az egy hetet sem vartuk meg, mert a vernyomasom megugrott az utolso heten. Az orvosok az inditas mellett dontottek, kaptam eloszor 2 hormon kapszulat a mehszajhoz, de az nem hatott, nem tagultam tole semmit, viszont elfolyt a magzatvizem, ami mar barnas volt, tehat a baba bekakilt a magzatvizbe es ez azt jelentette, hogy stresszes allapotban van, szoval infuzion keresztul kaptam oxitocint. Folyamatosan noveltek az adagot, mert nagyon lassan tagultam, es vegulis 20 ora oxitocin infuzio utan is csak 9 cm-re voltam kitagulva. (szerencsere epiduralis erzestelenitot kaptam, igy nem ereztem semmit, de az oxitocin infuziotol a fajasok erosebbek, mint a rendes szulesnel). Vegulis az orvosok a csaszar mellett dontottek, mert en is nagyon faradt voltam, neha a baba szivhangja is belassult kicsit. De gyonyoru es makk egeszseges kisfiam szuletett. Viszont a masodik gyereknel azt hiszem egybol fogom kerni a csaszarmetszest, nem akarok megint atmenni ezen a torturan.

2009. júl. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én is túlhordtam a kisfiamat., és én sem rajongtam azért, hogy beindítsák a szülést. A 13. napon próbaképpen bekötötték az oxtitocin infúziót, de nem reagáltam rá. Ezután mondta az orvos, hogy ez a baba nem akar kibújni, és másnap reggel 7 órakor jelenjek meg a szülőszobán császárra. De még aznap megcsászároztak, mert leesett a szívhangja.
2009. júl. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

szia,

nekem inditott szülésem volt,bár igaz hogy pont a kiirt napon,mivel az aznapi ctg-nek rossz lett az eredménye sajnos..elég hamar megkaptam az oxitocint és burokrepesztés is volt,ami nem fájt jobban mint egy "normál" vizsgálat,kellemetlen volt de nem fájt nagyon.edát is kaptam,de nekem nem csillapított fájdalmat(állítólag mindenkénél másként hat),viszont elég gyorsan tágultam miatta,és így 4óra alatt megszületett a kisbabám.nekem abszolút pozitív élmény volt.de ebben nekem a doki és a szülésznő folyamatos biztatása is nagyon sokat segített.

2009. júl. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Rengeteget olvastam már erről a témáról, mert engem is érintett. 14 napot húztam rá, már mindent kipróbált a dokim, de kisasszony csak nem bújt ki, így megcsászározott.

Sajnos az a tapasztalatom, hogy a legtöbb megindított szülésnek császár a vége, előtte hosszú szenvedéssel. Nem jó ha beleavatkoznak a természetbe.

2009. júl. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Még szívesen várok válaszokat, egyenlőre úgy látom, van amelyik az én megérzéseimet (imereteimet) igazolja, de tényleg a helyzeten és a babán múlik... Jó lenne a császárt, és egyéb mesterségesebb dolgokat elkerülni, de nem fogok pánikolni (illetve igyekszem), és a lényeg persze, hogy a babám jól legyen.


Köszönöm mindenkinek a segítséget!


Ha vannak még tapasztalatok, légyszi írjatok!!!!

2009. júl. 8. 19:19
 6/14 anonim ***** válasza:
Szia!Én 16-ra voltam kiírva,de semmi sem történt,így 17-én oxyterhelésem volt 2 órán át,de még egy icipici fájás sem volt.Még a hónap elején mondta a dokim,hogy 20-ától szabin lesz,így 18-án indítja,ha magától nem indul.A terhelés után azonban úgy döntött,mivel magzatvizet is nézett,hogy ez a baba jól van bent,ráér még,és nem indít,esetleg átad másik dokinak,hisz ő nem lesz,de ő ki nem parancsolja onnan a babát,amíg neki odabennt jó.Én kértem a kismanót 18-án este,hogy igazán útnak indulhatna,hogy a dokimnál szülessen,és láss csodát,reggel 4-kor magzatvíz el,délután fél 2-re meglett a baba.Szóval ha nincs egészségügyi indok se a baba se a mama részéről,szerintem nem kéne indítgatni,de ez csak az én véleményem,nem vagyok doki.Sok sikert.
2009. júl. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem is indították, de mivel 4 és fél óra vajúdás alatt semmit nem tágultam, ezért a dokim úgy döntött, hogy császár.

Én nagyon szerettem volna simán szülni, de akkor úgy voltam vele, hogy rábízom magam a dokira, ha Ő úgy gondolja, hogy ebből már nem lesz sima szülés, akkor legyen császár. Bár igazándiból nem sok időm volt gondolkodni, mert bejött, megvizsgált, mondta, hogy a tágulásom nulla, megkérdezi, hogy van-e hely a műtőben. 5 perc múlva már jöttek értem, és vittek császározni.


Egyébként előtte nekem is kötöttek be oxitocint többször, hátha attól beindul, de nem indult be.

2009. júl. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szia!Bár nem hordtam túl a kicsimet ( a kiírt napon érkezett ),de a szülést indították a magzatvíz távozása miatt.Oxitocint kaptam infúzióban és minden nagyon gyorsan ment,a babám és én is jól reagáltunk.Alig 3 óra alatt kibújt a kisfiam,olyan gyorsan történt minden,hogy fájdalomcsillapítót sem adtak.Tehát nálam pozitív élmény volt .Remélem nálad is rendben lesz minden,a legjobbakat kívánom!Ha lehet kérni,majd dokumentáld,ha megszületett a kisbabád...:D
2009. júl. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, még mindig semmi (40+2). A védőnő felajánlotta, hogy kitágít, nem kértem, jövő szerdán újra megnéz, eddig ugye minden rendben, ha semmi, akkor 21-én (2 héttel a kiírás után) indítanak.

Sajnos külföldön lakunk, és mivel alacsony kockázatú a terhességem, orvos nem is látott, és nem lesz magatvíz vizsgálat sem :( Azért az megnyugtatott volna.

A védőnő csak a vérnyomásom méri, a hasam méretét cm-vel (hogy nőtt-e), és a baba szívhangját meghallgatja. Azt mondta, ha nem érzem nagyon mozogni a babát - ha óránként nincs meg a 10 mozgás, úgy, hogy figyelek rá,- vagy aggódom, akkor telefonáljak be, vagy bemehetek a kórházba. Továbbra sem akarom megindítani, de megnyugtatott volna, ha itt is járnak azok a vizsgálatok, amik otthon - látszik, hogy ott fontosabbak a babák...

Köszönöm az együttérzést, majd írok, ha megjött, remélem, nem hoztam rossz döntést - csak minden rendben legyen a kismaszattal! Sziasztok!

2009. júl. 9. 17:00
 10/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

az ido is megmutatta, hogy jol dontottem, hogy nem indittattam be. 11-en (az eredeti orvos altal kiirt 7-e utan 4 nappal, a magyar 4d-s orvos 27.i joslasaval egyezoen) megszuletett a kicsi fiam. Nem volt sem nagyon lila, sem magzatmazas, stb., az Apgarja 9-10 lett. Igaz, segitett, hogy sem pethidint, sem epiduralt nem kertem, csak TENs-t, (elektromos, a hati idegeket "zavarja" meg), es "kejgazt" kaptam, amik nem artanak a babanak. Konnyu nem volt, de megerte! Es ha nem is jottunk bele a szopasba rogton (bar a 2.-3. napra mar jol ment), azert szules utan hamar szopott, meg mielott bevittek volna a terembe a tobbi kismamahoz. A 4d-s orvos viszont feleslegesen riasztgatott: csak 3 kg volt, ami eleg nagy es egeszseges, de kinyomni nem kell nagyobb: epp tokeletes :)

Mindenkinek koszonom a tanacsokat es segitseget!!!!!

Aki pedig a temarol olvas - nekem pozitiv volt, hogy biztam a termeszetben, remelem, masnak is bejon, az elso baba ugye statisztikailag sokszor kesik :)

Egy boldog (bar faradt) anyuka

2009. júl. 19. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!