Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Számotokra mekkora a "nagy...

Számotokra mekkora a "nagy baba", hosszra és súlyra?

Figyelt kérdés
2016. aug. 18. 19:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
4 kiló és 55 centi fölötti. :) Az enyém 2970 g és 49 volt. Kis nyeszlett volt, ő szerintem a kicsi és az átlagos határán volt.
2016. aug. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is a nagy baba 4 kilótól számolandó.
2016. aug. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
4 kiló felett számomra is...de nekem teljesen megdöbbentő volt,mikor a 3500 gr gyerekemre nagyon sokan mondták,hogy milyen nagy baba...
2016. aug. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Akkor a hossz többeteknek nem is számít, csak a súly ebben? Azt vettem észre amúgy, hogy csak a súllyal foglalkoznak legtöbben. Szerintem a hossz sem mindegy. Hosszra mekkora a nagy?
2016. aug. 18. 20:22
 5/16 anonim ***** válasza:

4150 g és 54 cm, amennyivel az enyém született. :)

A második legnagyobb baba volt az újszülött osztályon, míg bent voltunk.

2016. aug. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Sokat számít a súly. A nagyobbik fiam 4 kg 56 cm volt a kisebbik 15 dkg-ál volt kevesebb meg 4 cm-el. A nagyra azt mondták olyan mint egy 3 hónapos kis húsgombóc, a kicsinek olyan vékony lábai voltak tipikus újszülött.
2016. aug. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Átlagban azt mondanám, hogy 4 kg felett és 53-54 cm felett.

De, a második fiam 3800 gramm volt, az első pedig 2800 gramm. Na így nézve, Ketteske nagy baba volt!

2016. aug. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A súly számít, és a fejkörfogat.

Nekem a 4 kg feletti babám könnyebben megszületett 35-ös fejjel, mint a 3660-as, vagy akár a 2850-es, nekik 36 ill. 37-es fejük volt.


A hossz egyáltalán nem számít, és az a vicc, hogy nem is lehet tudni, milyen hosszúak a babák, ugyanis születés után 3 számot adnak össze, fejtől vállig mérik, majd válltól popsiig és a lábhossz.

Ez az egyik gyerekemnél úgy nézett ki, hogy amikor megszületett, a szülésznő mondta, hogy 56 cm, majd a kartonjára 54 cm-t írtak, a zárójelentésen 59 cm állt, majd amikor 4 naposan elvittem a gyerekorvoshoz, ott már kihúzták fekve és úgy mértek 52,5 cm-t.


Szóval én nem "hiszek" a szülés utáni centiknek, de tényleg semmi lényeges nincs is benne.


A 4kg feletti babámmal nekem nagyon nehéz volt a terhesség utolsó heteiben, borzasztóan nyomta a belső szerveimet, egyszerűen a súlya miatt. Én kicsi vagyok és vékony...

2016. aug. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

8,

Nalunk szülés után is "kihúzzák" rendesen, úgy mérik.

De a város másik kórházaban úgy ahogy írtad.

Védőnőnek az volt az első megjegyzése, amikor válaszoltam hogy hol szültem, hogy "na akkor ő nem fog most összemenni" = valós volt a születéskori.


Nekem is 4 kg feletti a nagy. Hossz pedig az eltérő mérések miatt tényleg nem mérvadó.

2016. aug. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Azért nem szàmìt úgy a hossz,mert a 4 kg feletti babàk nemigen negyvenakàrhàny centisek.
2016. aug. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!