Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan aki nagy babát...

Van olyan aki nagy babát szült meg természetes úton? Mekkora volt a baba (súlyra és hosszra)? Nehéz szülés volt?

Figyelt kérdés
2014. okt. 26. 00:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem az en tapasztalatom, de maradando elmeny nekem is. Amikor szultem, en csaszarral a szobaban egy anyuka aznap szulte babajat 4750 grammal es 60 centivel. Az anyuka ket ora alatt szulte meg es delutan mar torokulesben ult. Oriasbebi volt. Ha nem a sajat szememmel latom, lehet nem hiszem el a sztorit...
2014. okt. 26. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Amikor én szültem 5 kg feletti babát szült egy anyuka. Mondjuk ő menni is alig tudott egy hétig, mindenhol repedt. A baba is fertőzést kapott, antibiotikumot kellett kapnia.
2014. okt. 26. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Lányom 4520 grammos volr és 54 cm. A kórházban ő volt a legnagyobb. Hajbalban szültem de reggelikor már mindenki gratulált. Hamar elterjedt a híre.

Könnyű szülés volt. Bár vajúdástól számítva 6 óra alatt lett meg de csak azért kelett várni mert fájásgyengeségem volt és nem volt teljesen irányban a baba.

Túlhordtam 9 nappal. Most 12 hetes vagyok kiváncsi vagyok mekkora lessz?

2014. okt. 26. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
4200 grammos 52 cm fiút szültem 50 perc alatt.rohamos szülés volt.de a 3-ból a legkönnyebb.csak nagyon gyors.5.10-kor keltem reggel elment a magzatvíz gyorsan kórház 5.45-re értünk be és 5.55-kor kint is volt.
2014. okt. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 kloetta ***** válasza:
4600 gr, 53 cm. 4 óra volt az egész, ha nem szorul meg a végére kint lett volna 3 alatt is. Nálunk csak az utolsó 30-40 perc volt nagyon gázos, megszorult nem tudott előrébb jutni hiába nyomtam. Amint kijött mindenki értette miért nem jött egyszerűbben. :) Bennem nem maradt meg negatív élménynek ezzel együtt sem.
2014. okt. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Hogy a fenébe tudtatok ekkora gyereket szülni? Nekem a 3530-as baba is elakadt :/ (tuti én vagyok a béna...
2014. okt. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekem 4050 gramm és 53 cm volt a kisfiam, a többi válaszoló által elmeséltekhez képest nem is számít olyan nagynak :). 3 óra alatt lett meg.
2014. okt. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nemsokára szülök, és azt mondta a doki, hogy elég nagy a babám, 4 kg felett lesz. Szeretnék termesztésen szülni ha van rá mód, eléggé félek a császártól. Most ezek a történetek kicsit erőt adtak, hogy lehetséges, mert mindenki azzal ijesztget, hogy tuti nem tudok megszülni egy akkora gyereket. :(
2014. okt. 26. 10:02
 9/15 anonim ***** válasza:
A kisebbik fiam 4360 grammal született és 56 centivel. Hosszú szülés volt, de nem kaptam sem oxitocint, sem mást, vízben született. Szülés után 8 órával már otthon is voltunk :-) (külföld, itt ez a norma)
2014. okt. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Azt néz mekkora a baba fejkerülete, mert az az igazán mérvadó.

Sok átlagos súlyú baba azért nem tud kibújni, mert éppen nagy a fejecskéje. Sokat számít, hogy milyen a méhszájad, mennyire tud tágulni.

Szóval nagy súlyú babát is "simán" megszülhetsz természetes úton!

2014. okt. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!