Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Leírnátok a tapasztalaitokat...

Leírnátok a tapasztalaitokat kinek milyen volt a szülés? Rettegek ) ) ) ) )

Figyelt kérdés
2016. aug. 22. 11:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Éjfélkor elfolyt a magzatvíz, folyamatosan, erősen szivárgott.

Hajnal 1-kor még semmi, azt mondta a doki, a baba se ékelődött be teljesen, a férjem menjen haza, ebből csak estére lesz baba. Legkorábban.

Rá fél órára kezdődött a műsor, jöttek a fájások, hajnali négyre meg is volt a fiam. :) A vajúdás elég kemény volt, de onnantól hogy lehetett nyomni, nekem már nem fájt semmi. :)

2016. aug. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
39%

Inkább nem. Aki szült, még annak is borzasztó hallani...

De másnaptól már rendben voltam. Csak a szülés volt durva.

2016. aug. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%
Két gyereket szültem, teljesen más volt a kettő. Próbálj nyugodt lenni, az sokat számít (szerintem).
2016. aug. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
22%

Inkább úgy írd ki, hogy könnyű szülésekről meséljen neked valaki!

Az enyémen még a négy gyerekes munkatársam is elbozadt, pedig nem vettem túl naturalisztikusra a beszámolót.

2016. aug. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
50%
Nem fogok szépíteni, nagyon fájt. Hajnali fél 1kor elfolyt a magzatvíz, de még nem fájt sehol semmi. Bementünk a kórházba, 2kor kezdődtek a fájások, a férjem hazaküldték, 6ig hagytak békén, majd 6kor bekötötték az oxit. Na onnantól 3 nagyon durva óra következett majd egy 45 perces kitolási szak és utána a varrás, hát a férjem szerint locsolták belém a fájdalomcsillapítót, de nagyon-nagyon fájt, nem tudom elmondani, h mennyire. Így végül is 9 óra alatt lett meg a babánk, első szülésnek nem rossz idő ez. Tényleg túl lehet élni, hisz itt vagyok épségben. Előtte nem rettegtem. Nekem segített, h végignéztem sok szülésvideót, na meg rengeteg infót begyűjtöttem. Valahogy megszoktam a látványt és a sokadik már nem sokkolt. Elfogadtam, h ez ilyen és sokszor gondoltam arra, h a fájások alatt majd összeszedett leszek és koncentrálok, együttműködök, h igenis érezni akarom a fájásokat,tudni szeretném, h tart a folyamat és segíteni a babámnak. Elégedett vagyok, mert ez úgy nagyjából sikerült is.
2016. aug. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%

Éjfélkor mentünk be a kórházba, szülőszobára vittek, de a fájások elmúltak. Reggel jött az orvosom, hogy akkor szülünk, mert már 2 héttel túlhordtam. Burkot repesztett, na onnantól jött a brutál része a dolognak. Olyan elemi erővel jöttek a fájások, hogy komolyan lemerevedtem, azt sem tudtam, hol vagyok. Ennek ellenére nem kértem semmit, és 3 óra vajúdás után megszületett a kisfiam, 4100g-al. Délután már sétálgattam vele a kórteremben.

Ne rettegj, oké, könnyű ezt mondani, de millió nő kibírja naponta, neked is menni fog!

2016. aug. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Huhh,most mégjobban félek. Mit ereztek pontosan?hol fáj?
2016. aug. 22. 13:12
 8/18 anonim ***** válasza:
3 hete szültem :) szerdán ebéd után mentünk be fájásokkal,kiderült,hogy csak jóslók,de haza már nem engedtek,mert túlhordtam. Egész éjjel voltak erős menstruáció szerű fájásaim. Reggel vittek szülőszobára,indítani akarták,de előttr csináltak nst-t és közben elfolyt a magzatvizem. Ez volt 7kor, a lányunk 10-kor született,szóval gyorsak voltunk :) fájt a szülés nagyon,nincs mit szépíteni,de ki lehet bírni. Gátmetszésem is volt,repedtem is,varrtak. Mégis a legrosszabb,hogy kijött az aranyerem közben,az fájt utána,semmi más :)
2016. aug. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Mit érzel majd? Mint egy menstruációs görcs megszorozva 100000-el. De túl fogod élni, ne görcsölj annyira rá.
2016. aug. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
40%

Életem legszebb 12 órája volt!

23hkm

2016. aug. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!