Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért gondolják, hogy a...

Miért gondolják, hogy a természetes szülés könnyebb, mint a császár?

Figyelt kérdés

A császár, az egy hasi műtét, valóban fáj utána és húzódik a seb. Na de a folyamat, az egyszerű.

Okè, a műtét után id vannak fàjdalmaik, de a vaginális szülés utániaknak is!!! És még vérzünk is, plusz tizen X óra vajúdás, kitolás.

Ugyanúgy vannak komplikációk, sőt sokkal tobb.


Ma egy anyukával a játszón szóba került, hogy szerinte mennyivel nehezebb.

De ez csupán nyugtatást azoknak, akik lusták voltak szülni.

Persze akiknek muszàj a a császár, az más.


De ne haragudjatok, senki ne merje azt mondani, hogy a császár mennyivel nehezebb.

Ez legevésbé sem igaz!


2016. aug. 31. 12:11
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
82%
Pff...Ezen veszekedni. Szégyellje magát néhány anyuka.
2016. aug. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:

Nem is lenne vitatéma. Hiszen mond a kettőnek egy a vége.

De nonszensz, hogy egy császáros megmondja, mennyivel nehezebb volt neki.

Elnézést,15 órát izzadtam és nèha sírtam fájdalmamban, majd alul varrtak aztán 1-1,5 hét vérzés, nehézkes ülés stb.

2016. aug. 31. 12:16
 3/48 anonim ***** válasza:
92%

Én szültem és a szülésznőm azt mondta azért jobb szülni mert azon a stresszen a babának is jobb átmenni!

Ne kérdezd miért 20 éve szülésznő!

Meg ami még fontos igaz hogy vérzünk akik szülnek de én pl már másnap járkáltam még a császáros ki se szállt pedig kellett volna!

A harmadik dolig pedig hiába egyszerűbb több idő felêpülni!

Császározni is nen biztos tervezett.

Lehet azért mert 20 órája vajúdik ês semmi!

Szerintem jobb simán szülni kivéve ha olyan kockázatok vannak amelyek miatt nem lehet!

Ráadásul egy csàszár utàn már nem is biztos szülhet vaginàlisan ugyanis kockázatos.

2016. aug. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem erre érdemleges választ csak az tud adni aki átélte mind a kettőt.
2016. aug. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:

Igen! Ezek mind igazak!

És nyilvan húzódik a seb, meg a természetes úton történő szülés jobb, de én azzal nem

Értek egyet, hogy konkrétan le vagyok degradàlva, mert neki sokkal rosszabb volt. Nem mondtam neki semmit, mert nem generálok vitát.


Nekem konkrétan, 1,5 hétig vérzett alul, alig bírtam pisilni, és fájt is! De van aki, mar lazán sétálgat.

Na de nem az összes császáros ágyhoz kötött, mert gyakorlatilag fel kell tudnia állni... Volt nagy hasi műtétem.... Tudom, miről van szó

2016. aug. 31. 12:22
 6/48 anonim ***** válasza:
88%
A császár annyiból rosszabb, hogy egy viszonylag nagy vágást ejtenek az ember hasán, izmokat vágnak át, sérülnek a szövetek, és utana hetekig bazira fáj (legalabbis én algopyrinen éltem és még úgy is sírni tudtam volna). Meg valahogy éreztem azt a sokkot, amit az okozott, hogy egyik pillanatban még terhes voltam, a másikban már nem. Semmi átmenet, nem készült fel rá a testem. Én önként biztos nem választanám a császárt. Akárhogy is, az nem a természetes lefolyása a gyermek születésének. Életmentő műtét, veszély eseten alkalmazandó es nem azert, hogy kevésbé fájjon. Mert nem faj kevésbé.
2016. aug. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:
Utolsó, teljesen igazad van.
2016. aug. 31. 12:26
 8/48 anonim ***** válasza:
28%

Nekem is mindig bizonygatják, hogy nekik mennyivel nehezebb volt, csak épp nem érdekel. Én meg olyankor elmondom, hogy mennyire gyors szüléseim szoktak lenni, és két óra múlva már az ágy szélén ücsörgök és lóbálom a lábam, és simán tudok menni.

Azt akarják, hogy sajnálják őket. Csak nem értem miért. Miért kell ez az embernek???

2016. aug. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
92%

Császár utan is vérzik az ember, honnan veszed, hogy nem? Ket hétig vereztem utana en is.

A császárnak tobb a komplikációja, olvass csak utana.

Sztm mind a kettő ugyanolyan szívás amugy, annyi hátránya van mindkettőnek mint előnye, csak másképp rossz. Nem állok neki sorolni, meg ez nem egy verseny.... Gyerekes dolog, az ő részéről, h ilyet mondott de a te reszedrol is, h egyaltlan ilyenekkel foglalkozol.

2016. aug. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
80%
Ezt a vérzés témát én sem értem, meg hogy 1-1.5 hétig. Nekem 4, majd 5 hétig tartott a sima szüléseim után.
2016. aug. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!