Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szegeden Vincze Emőke doktornő...

Szegeden Vincze Emőke doktornőnek szülésre mennyit adjak? Magánrendelésére járok,5-7 ezer/alkalom. Fogadott szülésznőnek mennyit illik adni?

Figyelt kérdés
2008. okt. 1. 20:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szia!énis szegedi vok.a múltkor én 3szor tettem kísérletet,hogy a Gróf dokiról érdeklődjek itt,de sajna senki nem írt tapasztalatot.....remélem Te több választ kapsz..............hány hetes vagy????én 11!!!! üdv
2008. okt. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Szia, én 32 hetes vagyok. Kérdeztem a doktornőt, hogy milyen anyagi vonzata lesz a szülésnek, de kitért a válasz elől, azt mondta, nem szokott konkrét összeget kimondani. Ezért érdeklődnék, mégis mennyit adjak. A vizsgálati összeg 10-esét biztos nem tudom, pláne, hogy szülésznő is lesz. Őt még nem kérdeztem, de gondolom ő sem fog fix árat mondani. Én 40-10 ezerre gondoltam. Vajon reális?
2008. okt. 1. 20:50
 3/15 anonim ***** válasza:
megint én vagyok a szegedi M: szoval,nekem a Grófra azt mondták,3éve 50ezret kért konkrétan,s majd én a jövöhéten megyek a 12.-heti uh-s papírokkal,s akkor kérdezem meg,nekem azt mondták a szülésznek nem mindenki szokott adni,én azt még nemtom adok-e,addig megálmodom.......és amugy hogy vagy?hogy viseled?meddig dolgoztál megkérdezhetem??állo-ülő munkád volt???
2008. okt. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

A szülésznőnek biztos kell adnom, mert felfogadom. Nagyon parás vagyok, apa még jobban, úgy hogy egyedül lennék bent, ezért inkább igénylem a szülésznőt. Meg állítólag ha van, akkor megkapom a kéjgázt, labdát, mert ezekből csak egy van, és ha nincs szülésznőd, de a melletted levőnek igen, akkor neki adják. Nem tudom ez mennyire igaz, de mondom nagyon félek a szüléstől. Szombaton fogok a szülésznővel először találkozni, akkor körbevezet, elmond mindent, ismerkedünk.

A 23. hétig dolgozhattam, mert a méhnyak megrövidült 3-ról 2-re, de panaszom nem volt. Azóta ágynyugalom, amit már annyira nem tartok, 3*2 magnesi citrici, 3* fél seduxen.

Egyébként ülő munkát végeztem, titkárságvezetőként, de azért a napi 8 óra ülés a 20. héttől már fárasztó volt, a hátam nem nagyon bírta, és vizesedett a lábam.

2008. okt. 1. 21:01
 5/15 anonim ***** válasza:
bocsika,csak Barátok közt volt.....nehari hogy ennyit kérdezgetek,közbe meg Neked nincs meg a válaszod a kérdésedre,amugy nekem is 10e körül mondták,akik adtak a szülésznőnek,de ha megfogadod(ezt sem tudtam hogy őt is meglehet fogadni),akkor nem kellene többet adni 15-20e,s a dokinak max 40!!??nekem arrol sincs még foggalmam,hogy mi a szokás ott a szülőszobában,mi az a kéjgáz-labda-s mi az hogy annak adnak akinek van szülésznője?!!szoval még nagyon sokat kell "tanulnom"!!apás-szülés no az még odébb van,most még a hasamat sem simogatja olyan sűrűn,joooo még nincs is mit,nemis látszik,csak felvagyok puffadva....én álló munkát végzek,s a doki is azt mondta max 0 feléig dolgozzak,de nemis terveztem tovább,most még a lakáshitel kezdtük el intézni,s majd utána pihenek......remélem azért ír valaki Neked árakat,tippet........
2008. okt. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Szia,

A hassimi majd jön magától, nálunk az első 3-4 hónapban tiszta stressz volt a párom, hogy nem tudja mit kell éreznie lelkileg, ő még nem érzi az apaságot, de ahogy először megmoccant, és érezte, egyből megindult benne valami. De most se mindig simizi, van mikor nincs olyan hangulatban, neki nem annyira egyértelmű a terhesség, mint nekem. Én érzem egész nap, nekem természetes, hogy ott van egy picuri, neki nem annyira.

A szülésznőnek lehet hogy többet kéne adni, csak nem tudunk. Mivel táppénzre vettek enyhén szólva is megcsappant a családi kassza, és majd látod amikor elkezdesz vásárolni a kicsinek, hogy csak úgy folyik ki a kezedből a pénz, még ha igyekszel is spórolni.

A kéjgáz a fájdalomcsillapítására szolgál ha jól tudom, igazából még én sem vagyok annyira képben, majd hétvégén kiderül milyen lehetőségek vannak a klinikán, csak az eddig hallottakból tudok egyelőre kiindulni. A labda és a bordásfal a vajúdás megkönnyítésére szolgál, lehet, hogy nekem nem is fog bejönni, de nem árt ha kéznél van bármi ami segíthet. A fogadott szülésznő ott van végig, nyugtat, masszíroz, beszél hozzám, míg egy nem fogadott adott esetben, ha sok a szülés rohangál jobbra-balra.

2008. okt. 2. 09:19
 7/15 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de szerintem minden szülőszobában van kéjgázos palack, és azt sem gondolnám, h labda egy db van. Bár, ez utóbbi elképzelhető. Ha nem mond konkrétumot, adj neki annyit, amennyit tudsz. Gondolom, másnak sem mondott összeget, ha Neked sem. Meg úgyis (valószínűleg) a szülésznő lesz veled inkább. Ahogy itt olvasom, a 10E Ft elég. Amúgy kitől hallottad ezt a labda-kéjgáz dolgot? Én voltam intézménylátogatáson (Női Klinika, Szeged), de nem volt ilyenről szó...Boldog babavárást!
2008. okt. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Néhány hónapja szült kismama mondta, hogy egy van belőle. De szombaton megyek be, meg a babaváró tanfolyammal 15-én is szétnézni, akkor majd feltérképezem, hogy miből mi van.
2008. okt. 2. 11:40
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia!! a szegedi M vagyok: szóval akkor még én sem aggódok,hogy a páromon nem látni semmit,néha este simiz picit,de akkor remélem nála is később elöjön az apai ösztönszerü simi :-)) !!

köszi az infot ezekröl a kéjgázas dolgokrol,majd késöbb énis jobban utánna érdeklődök,utána nézek a net-en.Szerintem meg ha nemtudtok többet adni,akkor nem adtok,a lényeg hogy kifejezed a köszöneted,méghacsak 10ezerrel is,de adsz a szülésznőnek!!!Nemtom,de én ma 2babás ismit kérdeztem,s mindkettő azt mondta nemfogadott szülésznőt,de az idő hiánya miatt nem merültek bele a kéjgázas sztoriba,de egyiknek sem kellett labda stb...,szoval nekem foggalmam sincs,de majd megkérdem öket legközelebb!!!Amugy meg a dokinak is épp elég hogy adsz a magánrendelésére,meg a végén is,meg készülj fel ruha-pelus stb...-vel,nemhogy még 10-40ezernél adj többet!!!!van-lesz épp elég kiadásotok,s sajna a táppénz nemolyan örült sok......további szép Napot!!!Remélem azért még tudunk beszélni itt valamilyen formában!!!!

Nagyon nyugodt-Boldog Babavárást kívánok Neked!!!!!S minden szépet és sok örömet az életben,s nagyon jo egészséget Neketek!!S vigyázz naygon magatokra!!! Puszi Móni Szegedről!!!!

2008. okt. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

A szombati kórházlátogatás után majd ide leírom, hogy mit tapasztaltam labda, kéjgáz, és tárasai ügyében.

Neked is boldog babavárást, szintén Mónika. :-)

2008. okt. 2. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!