Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a kórházban nem lehet...

Ha a kórházban nem lehet szülésznőt fogadni, ahol szülni fogok, akkor mennyit adjak annak a szülésznőnek aki épp ott lesz velem? És mennyit annak, akivel már lebeszéltem, hogy ő lesz, de nem lehet?

Figyelt kérdés

Kétszer voltam a választott szülésznőnél, dehát ugye ha nem ő lesz ügyeletes, akkor egyáltalán nem is lesz ott. Viszont már kétszer voltam nála, mesélt, biztatott, megmutatott mindent a szülészeten. Valamit kell(ene azért adnom?

:-S


2008. okt. 2. 07:46
 1/9 anonim ***** válasza:

szia! hol szülsz?


én ügyeletesnél szültem, a doki kapott 20.000ft-ot,a szülésznő és csapata egy tortát,kávét meg 1000ft-ot mindegyikük,lehet nem sok,de ennyit tudtunk adni

2008. okt. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell fizetni érte? Ezért van elcseszve az egész egészségügy, a hálapénz miatt. És akkor rinyáltak a 300 ft-os vizitdíjért?Mikor én szültem nem adtam semmit se a dokinak, se a szülésznőnek. Pedig a doki szemét módon tartotta a kezét. Hát ezért, mert mindenki pénzt ad nekik. És, ha valakinek nincs erre szánt pénze?Azzal mi van? Vele, sajnos már nem is foglakozik a doki úgy, ahogy kellene, pedig az a dolga. Azért kapja a mellesleg nem kevés fizetését.....
2008. okt. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek az elöttem szólóval! Ha nem a fogadott doki,szülésznö akkor miért kéne fizetni.Én nem adok semmit,ügyeletesnél fogok szülni.Ha megvagyok elégedve max. egy kis ajándékcsomag.

31.-hetes kismami

2008. okt. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

szia!


véletlenül nem a mávba fogsz szülni?

2008. okt. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is egyetértek a második hozzászólóval!
2008. okt. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én ügyeletesnél szültem 3 hete (a fogadott dokim szabin volt külföldön, és előbb jött a baba) nem adtam pénzt és nem azért mert nincs, hanem mert felháborít ez az egész hálapénz-ügy!!!!! Nekik az a dolguk, ezért kapják a fizetésüket, az orvos is és a szülésznő is. Hálás voltam, megköszöntem, de ennyi.
2008. okt. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A dokinak, nem adok, ha nem lesz ott. Akkor adok, ha úgy érzem megérdemli. És azért, mert az egész terhesség alatt kb 15ezer forintot adtam, vizsgálatokért, mindenért, volt hogy egy órát is ott voltam nála.

A szülésznőt végülis felfogadtam, csak a kórház álláspontja szerint ez nem működik már. Ha nem ő lesz ott, a másik szülésznőnek, aki HA MEGÉRDEMLI, én úgy gondolom adok valamit, ha nem is pénzt, hát vmi bonbont, vagy ilyesmire gondoltam. Szerintem annyira kevés a pénzük, hogy én nem sajnálnám tőlük, egyrészt, másrészt pedig egy ajándékkosár sem vág senkit a földhöz.

2008. okt. 3. 08:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Itt nem az ajándékkosárról van szó, hanem a 20-30-40, vagy akkor a mégtöbb hálapénzről. Nagyon sokan kemény pénzeket adnak oda a dokinak, mert épp nála szültek. Kíváncsi lennék, hogy egy magánorvos árlistáján a szülés milyen árban mozog????!!!!
2008. okt. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Egy menő magánorvos, akitől elmenekültem 150 ezret kért volna. Na, hát ezt nem bírta a belem. És rendelésenként, ami kb 3 percig tartott - semmi újat nem mondott soha - 10 rugó.

Kedvem lenne feljelenteni.... Ezek után akit találtam, az egy tündér, és tényleg ritkán fogadott el pénzt, holott hozzá is magánra jártam.

2008. okt. 25. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!