Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az előre tervezett császárotok...

Az előre tervezett császárotok után milyen volt a felépülés? Milyen volt az élmény?

Figyelt kérdés

Egészségügyi dolgok miatt valószínűleg császározni mell majd es rengeteg horror sztorit olvastam. A kérdésem az, hogy egy előre tervezett császárnál jobb a felépülés/ gyorsabb?

Milyen tapasztalataitok vannak? Valaki írta, hogy másnap az epidural miatt rosszul volt es nem nagyon tudott a babával foglalkozni, ez veletek is igy volt?


2016. okt. 6. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Nagyon gyorsan felèpültem. Nagy biztonsàgot adott, hogy mindent tudtam elōre, hogy mi fog törtènni. Fel voltam lelkileg is kèszülve.
2016. okt. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Nekem 1 programozott és 2 sürgősségi császárom volt. A különbség csak annyi volt, hogy a programozottnál teljesen fel tudtam készülni lelkileg, a másikaknál nem. A fizikai felépülés szempontjából én azt gondolom, hogy teljesen mindegy milyen okból történt a műtét.
2016. okt. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

Valóban más a tervezett mint a sürgősségi.


Pénteken volt császárom, hétfőn jöhettem haza, addigra már simán felültem segítség nélkül. Előtte is megoldottam egyedül, csak kicsit lassabban. Én nagyon jól éltem meg, sose bánom meg, hogy ezt választottam (mert én kértem a császárt, lehet lepontozni, de megvolt az oka). Hétfőn iszonyat fájt a fejem, de valószínűleg a front miatt, mert férjemnek, anyámnak is fájt. Holnap lesz egy hónapja, semmi bajom nincsen, igazán eddig sem volt. Talán az első nap volt kellemetlen, illetve a nagywc, de én előtte is szorulásos voltam. Amit kaptam ergam cseppeket, segített, azóta szinte naponta tudok menni, szóval ezzel sem volt bajom.


Szívesen válaszolok, ha van még kérdésed.

2016. okt. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Külföldön lakom, itt lehet császárt kérni, azt kértem. Életem legjobb döntése, másnap mentünk haza, soha semmi gond nem volt. Remekül éltem meg még százszor is elmennék.
2016. okt. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Elsőnél hosszú vajúdás után császároztak meg, a tejem nagyon nehezen indult be,nem is elég soha bármit csináltam,nehezen épültem fel. Másodiknál tudtam,hogy császár lesz, mivel nem vajúdtam előtte, nem is voltam olyan kimerült, szülés után 4órával már szoptattam ,és már a kórházban beindult a tejtermelés,elég volt a babának,sokkal hamarabb felépültem.
2016. okt. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Nekem kegyetlenül fájt. El sem tudtam képzelni, hogy van ilyen fájdalom. Egy napig azt hittem belepusztulok, utána még kb. 2 nap volt borzasztó, aztán napról napra jobb lett, de még hetekig tartott a felépülés. Az epiduráltól nem voltam rosszul.
2016. okt. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%

nekem pont ma 3 hete volt császárom, gyönyörű kisfiam lett:)


tudtam előre, hogy nagy babám lesz, de hagytak pár órát vajúdni (bele is aludtam:)), így fel voltam készülve a császárra.


az első nap (reggel csinálták) kellemetlen volt, feküdtem. 12 óra múlva kísértek ki tusolni. hát, a felállás nem volt egyszerű...


másnap már sétálgattam, azzal nem volt gond, csak az ágyból való ki-bekászálódással. 4 nap múlva jöttünk haza, igazán itthon kezdtem el gyógyulni.


a fordulópont az 1 hét volt, akkor már majdnem tökéletesen voltam. egyedül a rendes tusolás és hajmosás hiányzott, de mára már ez is megvan, mondhatnám, tökéletesen vagyok, leszámítva a pici vérzést.


ja, én spinális érzéstelenítést kaptam. a fejet nem szabad utána emelgetni, akkor elkerülhető a fejfájás.

2016. okt. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%
a 3 hetes vagyok: a babát lassan ugyan, de tökéletesen elláttam, tejem is bőven volt a 3. napra.
2016. okt. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!