Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik gátvédelemmel szültek:...

Akik gátvédelemmel szültek: szülés után nem tágult ki nagyon a hüvelyetek? Vagy visszaalakult az eredeti méretére? És mekkora babát szültetek gátvédelmmel?

Figyelt kérdés
Beszéltem egy szülésznővel, és ő azt mondta, nem nagyon ajánlja a gátvédelmet, mert uténa nagyon laza lesz, megerszkedik a hüvely. A gátvágás-varrás drasztikusabb a szülés során, de utána, éppen a varrás miatt, ugyanolyan feszes lesz a hüvely. Nerkem a babám már most 3.5kg, és még van két hetem... Milyen tapasztalataitok vannak?
2010. ápr. 25. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Maga a "normál" szülés még 8 gyerek után sem okoz tág hüvelyt, HA "karban van tartva" .(Torna, megfelelő orgazmus) A gát egy rövid fal a popó meg a hüvely között. Nekem vágták és hetekig szenvedtem, nem a fájdalomtól, hanem ahogy éreztem, hogy húzódik. Na, ettől szívesen megkíméltem volna magamat.
2010. ápr. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát a szülésznődnek nem pontosak az információi, vagy lusta. A gát az egy nagyon feszes 8-as alakú izom a húgycső-hüvely és a végbél között. A legerősebb a hüvely-végnél között ahol találkozik a két "hurok" Belülről is elég feszes. Ez tarja az egész kismedencei szerveket. Ha csinálnak gátmetszést, azt általában nem a legmegfelelőbb helyen végzik és mellette általában reped is. Már most érdemes elkezdened a gátmasszázst, hogy lazuljon egy picit, szülés után meg tornáztatni kell és jobb lesz mint valaha. Én 2-őt szültem gátvédelemmel, és 1,5 órával a szülés után már ülni is tudtam, semmi nem fájt. Egyébként a varrástól nem lesz feszesebb a hüvely, épp ellenkezőleg.
2010. ápr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem vágott a doki. Nekem a vágással abszolúte nem voltak gondjaim. Szépen összevarrt és olyan volt minden mint szülés elött. Az aranyeremmel sokkal tovább szenvedtem és sokkal jobban fájt is. Maga a vágás egyáltalán nem fáj és a végén a varrás sem.
2010. ápr. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért az a sok harmincas-negyvenes-ötvenes nő nem azért van a nőgyógyászatokon hüvelyplasztikával, mert ebben a korban már lazulnak az izmaik... A tónusváltozás - szerencsés kivételektől eltekintve - természetes, pláne többszöri hüvelyi szülés után. Ez általában nemcsak a hüvely izmait érinti, hanem a vizeletttartást elősegítő medencefenéki izmokat is, ezért a vizeletcsöpögés is gyakoribb (tüsszentéskor, köhögéskor), vagy az enyhébb inkontinencia. Szerintetek ezek mitől vannak?.... A szülésnek igenis vannak káros mellékhatásai :-((

A hüvely kissé más lesz gátmetszéssel és gátmetszés nélkül is, gátmetszéssel némileg kevesebbet nyúlik. Alapvetően a gátmetszés azért van, hogy ne repedjen rossz esetben a hüvely (ami gyakori, de gátmetszés mellett is előfordul, csak ritkábban), mert ha ez rossz irányban - pl. a végbél felé - történik, az nagyon nehezen helyrejövő komplikációkat okozhat.

2010. ápr. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
nekemvan tapasztalatom a gátmetszésről és a gátvédelemről s. a gátmetszés igaz elvileg nem fáj,viszont utána hetekig nagyon kellemetlen... semmivel se lett se tágabb, se pedig szűkebb a hüvelyem a gátvédelmes szülés után, mint előtte volt. ez baromi nagy tévhit, amire sajnos sok kényelemszerető és a régi rendszerben kiokosodott szülésznő még rá is tesz egy baromi nagy lapáttal. Már jó néhány éve bizonyították komoly szaktekintélyek, hogy a gátvédelemmel való szülés semmivel se okoz több esetben később problémát sem a szexuális életben ,sem a vizelet visszatartásában, sem pedig a méhsüllyedés okai között... ha az orvosod és a szülésznő nem lát ellenérvet akkor és ott, mikor szülsz, kérd meg őket, hogy inkább a gátvédelmet szeretnéd...ha mégsem sikerül, még az is jobb, ha repedsz, mintha az orvos vág...Tapasztalatom szerint még a repedés is könnyebben és kevesebb fájdalommal gyógyul,mint a vágás... (3x gátmetszésem volt és 4x-re gátvédelemmel szültem, repedtem is )....
2010. ápr. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én gátvédelemmel szültem 15 hónapja, ma már nem is érzem hogy szültem, nem érzem úgy, hogy valami megváltozott volna.
2010. ápr. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, minek írsz ide, komolyan. Értelmes választ még nem tudtál írni, a sértegetést ellenben te kezdted. Te írtada kölyök dolgot, meg a többit, nem én! Én csak feltettem egy kérdést. És biztosíthatlak róla, sem szexhiányom, sem hormonzavarom nincsen. És anyádat sem emlegettem.

Sajnálom az olyan embereket, mint te, akik ilyen anonim módon élik ki azokat a hajlamaikat, amelyek miatt nem képesek beilleszkedni a társadalomba.

Gondolom azért véded ennyire azokat, akik nem ismerik a kultúrált viselkedés szabályait, mert te is egy vagy közülük. Más magyarázatot nem tudok elképzelni...

Szerencsére az ilyenek ellen, mint te, vannak lehetőségek a jogszerű fellépésre. És tényleg én vagyok a hülye, hogy előbb valami normálisabb módon próbáltam megoldani a problámát. Az ilyenek ellen nem használ az ilyen módszer, csak az, ha minden nap ráhívom a rendőrt, mert mindent elkövetek, amíg észreveszi magát.


Köszönöm azoknak, akik valamilyen értelmes dolgot is válaszoltak a kérdésemre, meg fogom fontolni, hogy pl magnóra veszem a zajt, és lejátszom nekik.

2010. ápr. 25. 20:54
 8/8 A kérdező kommentje:
Bocs, ezt a kommentet nem ide szántam :(
2010. ápr. 25. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!