Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi van ha nem fizetek a...

Mi van ha nem fizetek a fogadott orvosnak?

Figyelt kérdés

Harmadik gyerekemet várom, az elsőnél nem volt orvosom, borzasztó volt, le se tojtak, nehéz, körülményes szülésre sikeredett. A fiamnál felfogadtam egy dokit, nem mondom hogy teljesen még voltam elégedve, de sokkal jobb volt. Most a harmadik gyerkőcnél megint ezt a dokit fogadtam, legalább ismerem alapon... 12ezer nála egy vizsgálat, ami abból áll, hogy kb 1perc uh, meg megnézi a méhszájam... A fiamnál még rendesen mért, stb...

Legutóbb jól összevesztem vele, mert szóltam hogy nagyon vizesedem, és se vizeletfehérjét se vérnyomást nem nézett nálam senki több mint két hónapja... Erre közölte, hogy teszt kapható a gyógyszertárban, és egy jobb fajta vérnyomásmérőt be kéne szereznem.... Ja és minden alkalommal kapok egy papírt amin az van hogy vérnyomás rendben, vizeletfehérje negatív, méhszájam zárt megtartott... Az uccsó vizsgálaton azt mondta szedjen a magnéziumot, mert megnyílt a méhszájam, és ez 37 hetesen még korai

Már nem tudok dokit cserélni, doki nélkül meg nem vágok bele mégegyszer.

Mi van ha felfogadom de nem vagyok vele elégedett, mi történik ha egyszerűen nem adom oda azt a 140ezer forintot amit közölt hogy vár??? Volt valaki hasonló helyzetben, csinált ilyet már valaki???



2016. okt. 13. 14:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem játszanám el a becsületemet, sem előtte, sem önmagam előtt. Inkább szülnék orvos nélkül, mindkettőt így szültem, nem voltam megelégedve mert sokat flegmáztak velem, de a lelkiismeretem tiszta volt legalább.
2016. okt. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha orvost nem is, de szülésznőt még lehet, hogy tudsz fogadni, szerintem próbáld meg, az orvost meg hagyd a búsba.

Amúgy ha már most ilyen trehány hanyag, szerintem a szülésnél sem lenne különb, lehet még az ügyeletes orvossal is jobban járnál.

2016. okt. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ugyeletessel jobban jarnal. Ennek 140 ezret? Undorito...csak azt nem ertem, ha elotoleg sem voltal vele elegedett akkor mi ek ehhez jartal ujra?
2016. okt. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Próbálnék szülésznőt fogadni és szülni ügyeletesnél.


Viszont annál többet ér a becsületem, hogy megállapodok valamiben és nem adom oda. Nekem évekig lelkiismeret furdalásom lenne.

2016. okt. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Én is megbántam, hogy hozzá mentem megint, de sokáig keresgéltem, és akit találtam szimpatikusat vagy az isten háta mögött volt, vagy nem vállalt szülést... Így úgy gondoltam őt legalább már ismerem.... A fiamnál egyébként még lelkiismeretesen megcsinálta a vizsgálatokat, a problémám az volt hogy indítani kellett a szülést, folyamatosan tágított kézzel, meg egyszer megjegyezte hogy ő úgy számolt hogy akkorra már otthon lesz.. de kaptam epidurált amikor kértem, és ez sokat könnyített... A lányomnál sírva könyörögtem az epidurálért hosszú-hosszú vajúdás után egy doki meg is sajnált mondta hogy intézi, mire az osztályvezető leszúrta, hogy az nem jár csak úgy....

Nem feltett szándékom átverni a dokit, csak bánt ez a dolog, és jó lenne ha nem lennék ennyire kiszolgáltatva... Szülésznőt akartam eredetileg, de nekem azt mondták, hogy ha epidurált akarok (nem feltétlen, de ha megint indítani kell nem tágulok stb... Jó tudni hogy van) akkor az a tuti hogy ha orvosom van

2016. okt. 13. 15:57
 6/19 anonim ***** válasza:
78%

Nekem nem lenne lelkiismeret furdalásom, mert veszélyezteti a gyerekem életét és a sajátomat is. Mindenképpen megválnék tőle és bemennék egy sima terhes rendelésre, ahol ennél jobb az ingyenes ellátás.

De fehérjét a védőnő is tud nézni, ez nem csak az orvos dolga.

2016. okt. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
17%
Nem írtatok szerződést mikor felfogadtad?
2016. okt. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%
Ezt a terhességed elején is tudtad. Fura, hogy most agyalsz rajta. Akkor kellett volna orvost váltani. Ha nem akarsz fizetni neki, ne szülj nála. Ha nála szülsz, fizess, tök egyszerű.
2016. okt. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nem nem ilyen egyszerű! Lehet osztani az észt de ez nem válasz a kérdésemre.

Azért most agyalok mert most csinált olyat amiért komolyan megharagudtam rá...

Felháborít, hogy bár az ember fizeti a tb-t ennek ellenére nem kap normális ellátást, de ezt még le is nyelem, ezért kerestem magánorvost... De ha ott sem kapok megfelelő ellátást, holott nincsenek nagy igényeim, nehogy én legyek a szar, hogy elkezdek ezen gondolkodni... Egyáltalán nem esik jól ezen agyalni, én is vívódom a lelkiismeretemmel, ezért tettem fel a kérdést idegeneknek, hátha volt valaki hasonló helyzetben...

Nem hiszem, hogy én vagyok az első nő, aki így gondolja, vagy aki ilyen helyzetben van...

2016. okt. 13. 18:24
 10/19 anonim ***** válasza:
51%

Nem az észt osztom.

Ha szolgáltatást veszel igénybe, akkor fizetsz érte. Ha megfelel az ügyeletes, akkor nem kell fizetned. Ennyi.

De tudod mit, nyugodtan fogadd fel, aztán ne fizess, ha ezt akarod.

2016. okt. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!