Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Második császárnál kötelező...

Második császárnál kötelező jelleggel vizsgálják a hegvastagságot?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Gondolatban tervezgetjük a kistestvért. A kisfiamról azt kell tudni, hogy sürgősségi császárral lett meg, éppen a 36. terhességi hetet töltötte aznap, mikor született, de még koraszülöttnek számít. Kétszer rá volt tekeredve a nyakára a köldökzsinór. Elég nehezen viseltem a terhességet végig, mert elég korán elkezdtem nyílni, már kb. fél időtől befektettek volna. Voltak komplikációk, véres vizelet, mert a vesém elnyomódott, sokszor ok nélkül felugrott nagyon magasra a pulzusszámom. Férjem annyira nem mer belevágni a kistesóba főleg ezek miatt, de azért gondolkodunk rajta. Kb 4 év telne el a két császár között, de mindenféleképpen másodjára is így szeretném, nem merem bevállalni a természetest. Ezért olyan kérdésem lenne, hogy a hegvastagságot mindenféleképpen nézik? Előfordulhat olyan, hogy terhes vagyok már, császárra is készülünk, de mondjuk hamarabb, pl. a 32. héten meg kell császározni a hegvastagság miatt? Attól félek, hogy a heg befolyásolja úgy a második terhességet, hogy esetleg amiatt kell, hogy hamarabb jöjjön a világra a picur.

2016. okt. 13. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A hegvastagság semmilyen információval nem szolgál arról, hogy kitart-e vagy sem. Vékony heg is lehet baromi erős és vastag is nyílhat. Viszont ez nagyon-nagyon ritka. A császár utáni hüvelyi szülések sikeressége kétharmados. Konzultálj olyan orvosokkal, akik járatosak ebben, mert feleslegesen teszed ki magad a félelmeknek és a második nyílt hasi műtétnek is. Jó eséllyel simán szülnél.


Javaslom őt: (a szülésfelkészítő foglalkozása ingyenes, és nem kell babát várni, hogy elmenj és megismerd!)


[link]

2016. okt. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem mindkettő császár volt, az én betegségem miatt, pedig nagyon kampányoltam a természetes szülés mellett és a dokim is azt mondta hogy császár után simán lehet természetes módon szülni és akkor nézik a hegvastagságot, hogy vajúdás közben ne repedjen. Erre viszont nagyon minimális az esély főleg hogy 4év eltelt már. Nekem a második már programozott volt, nem repedt, nem

volt semmi probléma. Mindkettő a 39. héten született úgy hogy nem kellett megindítani.

2016. okt. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem 7 év van a 2 császár között, egyszer sem néztek hegvastagságot. Bár nekem nem volt komplikáció egyik terhesség alatt sem, az első farfekvés-lábtartás miatt lett az kiírt napon (nem tágultam semmit egyébként sem reggel 8tól este 6ig, pedig fájások voltak, kaptam oxitocint is), a másodikat megpróbálhattam volna természetes úton, de mivel a 39. hétig nem történt semmi (teljesen zárt voltam), így nem vártak, hogy beinduljon, inkább megcsászároztak, amit egyáltalán nem bánok. Most már a kicsi első szülinapja után szeretnénk még egy babával megpróbálkozni, gondolom ott már jobban fognak figyelni a hegre, mert kevés idő lesz a terhességek-műtétek között.
2016. okt. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!