Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátmetszéssel kapcsolatban...

Gátmetszéssel kapcsolatban lenne kérdésem? Többi lent

Figyelt kérdés
-A gátmetszés mennyire fájdalmas? Van aki azt mondja, h meg sem érezte, mások viszont óriási fájdalomként írják le. Hogy lehet ez? -Milyen érzés, mikor vizsgálják, h hány ujjnyira van nyitva a méhszáj? Azt hogy csinálják? Bedugja a doki az ujjait, úgy "méri meg"? Arról is hallottam ezt is, azt is. Valamint hogy kézzel tágitják a méhszájat?! :o Ilyen van? Az mennyire fáj? 35 hetes kismama (1. baba)

2016. okt. 17. 15:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

- Nekem csak egy pillanatnyi nagyon éles fájdalom volt

- Igen, bedugja az ujjait...elég kellemetlen dolog. Nekem az első szülésemkor kézzel is tágítottak, iszonyatosan fájt. Legszívesebben lerúgtam volna a dokit. :(

2016. okt. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%

Mivel eleve szakadtam mellé belül is, magát a vágást "meg se éreztem". Idézőjel azért, mert sokkal fájdalmasabb volt a többi.


A méhszájvizsgálat: amikor a szülésznők nézték, fel se tűnt. Amikor a doki, ugrottam volna a plafonig. Mint később kiderült azért, mert közben (a paraszt) tágított is minden egyes alkalommal.

Az utolsó pár milit is kézzel simította el (akkor egyszer szólt előre), mert nem tűnt el a méhszáj már jó ideje ugyanott álltam. Azt is kihagytam volna.

2016. okt. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%

1.baba: a gàtmetszés egyàltalàn nem fàjt picit sem, tudtam ülni is szülés utàn amikor màr a szobàmban voltam. ( mondjuk a 4kg-s fiam rendesen elérzéstelenìtett)

A vizsgàlat sem fàjt,nem éreztem.


2.baba nem volt gàtmetszés, semmi nem fàjt szülés utàn.

A vizsgàlat rettenetesen fàjt, volt tàgulàsos vérzésem is.


Szóval akàr szülésenként is màs lehet,nem hogy emberenként.


Ha kézzel tàgìtanak( nem szabad) az nagyon fàj. Igen a doki/ szülésznő bedugja az ujjàt azzal méri mennyire tàgult ki a méhszàj.

A gàtmetszés az anyai szövetek tàgulékonysàgàn múlik. Vàltozó, hogy mennyire fàj, hogy csinàlja a doki stb.

2016. okt. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%

Háromszor szültem,kettő esetben volt gátmetszés. Egyik sem fájt, mert fàjás közben vágott a doki, amikor amúgy is feszülnek a szövetek, gyakorlatilag meg sem éreztem.

A méhszájvizsgálat sem fájt, időnként jött a doki vagy a szülésznő, felnyult, és megnézte. Szerencsére kézzel nem tàgítottak.

Ne félj ezektől. Én annyira a belső világomban voltam, hogy alig vettem észre, ha valaki odajött, és megnézett valamit.

2016. okt. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
Gátmetszés nem fájt,szinte nem is éreztem,csak azt,hogy utána sip-sup kibújt a babám. Utána se volt veszélyes,inkább csak kelletlen,amikor varrtak az kimondottan fájt. Az is fájt,amikor az orvos vizsgált, pedig nem tágított kézzel.
2016. okt. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
A gátmetszést, ha nem mondja a doki, hogy mit csinál, észre se veszem. Utána a varrás már kicsit kellemetlen volt, néha felszisszentem neki, de 13 óra fájdalomcsillapítás nélküli vajúdás után "meg se kottyant". Kb 1 hétig húzott a felszívódó varrat. Ülni csak puha párnán tudtam szintén kb 1 hétig, nem csak a vágás miatt - combtőig véraláfutásos kékes duzzanat befigyelt szépen. Méhszájat fájáskor néztek, nem igazán vettem figyelembe, inkább a légzésre koncentráltam.
2016. okt. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%

Maga a gátmetszés nem fájt, csak egy csípő érzést éreztem 1mp-ig, mert kaptam érzéstelenítőt, és fájás közben végezte a doki. Utána volt rossz kb 1-1,5 hétig...


A méhszájvizsgálat nekem is fájt sajni, elég rossz volt, hánytam is közben, de nem tart sokáig

2016. okt. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
50%
Nekem nem fájt a vágás. Láttam a pengét oda tartottak valamit kis edény félét majd miután megcsinálta vitték el.
2016. okt. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%

Elsőnél a szülésznő tágított kézzel zárt méhszájról (később szabin lett volna, nem ő kapja a pénzt -fogadott volt), a dokinak amikor mondtam utána, ki is akadt. Nagyon fájt egyébként, és 10 óra vajúdás után császár lett. Másodiknál (most volt 3 hete) nem fájt sem a gátmetszés, sem a varrás pedig kívül (végig), belül repedtem. Ja és az első fájástól számítva 5 óra múlva meglett a kicsi. Utána 2-3 napig vokt kellemetlen, jégzseléztem és úszógumin ültem.

Szerintem beszèld meg az orvosoddal előre (ha van), hogy kézzel ne tágítson.

2016. okt. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%

Nem pengét használnak, hanem ollót...


A mehszaj tagitas vacak dolog, nem is minden doki csinálja, a vágás nem volt vészes, inkább ijesztő a tudat, h van ott egy seb. Wc-zeskor nagyon féltem, h baja esik a varratnak, de semmi gond nem volt. 😊

2016. okt. 18. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!