Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A családtagok mikor láthatják...

A családtagok mikor láthatják először az újszülöttet?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy ugye az apa egyből mert apás szülés lesz, vagy ha császár akkor neki adják oda először. De a többiek mikor láthatják, az apa vagy a szülésznő kiviheti nekik? Hogy szokott ez lenni? 36 hkm

2016. okt. 19. 15:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 11-kor született, a 3 órás látogatásra már jöttek a mamáék is.

Na persze az más dolog, ha az anyuka nem bír felkelni vagy a háta közepére sem kívánja a látogatókat.

Szerintem te/ti kell, h döntsetek erről.

2016. okt. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szülés után, amikor beviszi9k a kórterembe láthatják,de kézbe nem vehetik.
2016. okt. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk akkortól, amikor már lekerült a gyermekágyas osztályra az anyuka (mert vele kerül le a baba is és a szülőszobai őrzőbe nem mehet látogató az apukán kívül).

Ez változó, hogy mikor. Természetes szülésnél elvileg 2-3 óra múlva, ha nem lép fel semmi.

Nálam volt komplikáció, így 24 órán át megfigyeltek, utána kerültünk le.

Császárnál nem tudom, mennyi idő.

2016. okt. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem kórháza válogatja. Amikor fiam született apás szülés volt így férjem egyből megkapta, s mivel csak én szültem akkor, meg vasárnap is volt miután rendbetettek húgom is beengedték a szülőszobába. Egyéb esetben a többi rokon addig láthatja a babát míg felviszik az osztályra, s bent tartózkodás alatt is csak üvegen keresztül. Én alapítványi szobát kértem ahova férjem minden délután bejöhetett, illetve 1x húgom is míg nem ért oda. Lányom másik kórházban szültem, ott már a szülőszobába is jöhetett "bárki", férjem nem ért oda, villámszülésem volt, így húgom volt az első, aki látta a picit. Miután átkerültem osztályra viszont jöhetett rögtön boldog-boldogtalan, persze jó szobatársakat fogtam ki és mindenkinél csak apa és a nagyobb testvér/ek/ voltak, de volt aki nem volt ilyen szerencsés, mert szobatársnál reggeltől-estig bent ült az egész pereputty kb. 10 fő.
2016. okt. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy ágyas kórteremben voltam. Programozott császárom volt. A műtét után kb. 3 órával hozták először. A férjem kezébe adták. Utána mivel ott volt velem a szobában egész nap, a szűk család, akik látogatni jöttek, megnézhették. Annyit kértek,hogy ne fogják meg.
2016. okt. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szüleim kint vártak amíg született, egyből megnézhették. Anyósom és bátyám utána jöttek be 1-2 órával, mikor még a szülőszoba pihenő szobájában voltam.
2016. okt. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nálunk előbb volt anyámék kezébe, mint nálam. Mire átvittek császár után az intenzívre, már dajkálták. Pécs
2016. okt. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én mindkét gyerekem születésekor felhivtam a családot még a szülőszobáról, ők mg berongyoltak a kórházba :) igy mikor vitték át a 2 óra megfigyelés után a gyermekágyas osztályra, láthatták.

aztán jöttek minden nap, mikor hazajöttünk meg már meg is foghaták :)

2016. okt. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szülés után az apuka kivihette a szülőszobából a folyosóra, ahol mindkettőnk szülei, a nagyszüleink és a testvérem várakoztak, csak pár perc volt.

Utána lévő napokban az osztályt a folyosótól elválasztó ajtón keresztül láthatták csak.

2016. okt. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A nagyobbik fiam délután 3-kor született, volt már kb. 5 óra, mire felkerültem az osztályra, utána is még egy óra, mire felkelhettem, úgyhogy akkor csak másnap jöttek látogatni. Mondjuk akkor nem is voltam túl fitt, úgyhogy örültem, hogy nem jött senki este már.


A kicsi hajnali fél 6-kor született, fél hétre már az osztályon voltam, de már anyukám és a férjem egyik testvére látták előtte is, amikor kitoltak a szülőszobáról, akkor egy fél percre megálltunk, és meg tudták nézni, nálunk ezt szabad, nem tudom, máshol hogy van. Utána reggel 7-kor már anyósom ott volt, de látogatás csak 8-tól volt, úgyhogy kénytelen volt várni, már csak azért is, mert én meg még nem kelhettem fel.

2016. okt. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!